Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperski Hydepark


Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Bojour, drodze Bracia i Siostrzyczki.

Po tym, jak na ostatniej strzelance kolesiowi kulką nadszczerbiono ząb, postanowiłem rozpatrzeć kupno maski z siatki metalowej.

A przy tej okazji przyglądam się do gogli - też z siatki.

Może ktoś z was czy waszych znajomych ma doświadczenie korzystania z tych dwóch ... dewajsów?

Dzięki.

http://gunfire.pl/product-pol-1152200479-Gogle-taktyczne-z-siatka-i-daszkiem-olv.html

http://gunfire.pl/product-pol-1152198255-Maska-typu-Stalker-oliwkowa.html

 

Już mam kilka opinii z FB.

Przy zderzeniu z siatką kulki podobnie się kruszą, więc z takich gogli - zrezygnuję.

Poleci ktoś lepszą maskę a-la Stalker od tej, którą załączyłem?

Ma być maksymalnie przezierna, bo płuca mam ohoho! :)

Dzięki.

Link to post
Share on other sites

@Indywidualista

Daruj sobie kolego opinie z ryjbuka, bo w większości to są bajdy pisane przez niedorozwinięte społecznie dzieci.

Gogle siatkowe omijaj szerokim łukiem, bo pół biedy jak ci się kulka na nich rozpryśnie i na izbie przyjęć będziesz odłamki z oka wyciągał, ale bardzo często takie okularki siatkowe widziałem przestrzelone na wylot, ba nawet sam kilka par przestrzeliłem w ramach testów przed strzelanką. Pewnym rozwiązaniem są gogle siatkowe, a pod to normalne okulary korekcyjne lub inne ochronne, ale rozwiązanie jest niewygodne i szczególnie upierdliwe dla kogoś używającego lunety.

 

Chcesz dobre, tanie i nieparujące okulary - szukaj czegoś w ofercie peltora lub bolle.

 

A co do maski, to jak najbardziej się przydaje, zwłaszcza podczas strzelania w budynkach, na małych dystansach w lesie, a już najbardziej na nocnych scenariuszach. Tu też nie ma co kombinować z przyłbicami a'la predator, bo najprostszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem jest maska druciana typu stalker, zasłaniająca nos, usta i policzki. Maska którą podałeś, jest idealna w swojej prostocie.

pol_pl_Maska-typu-Stalker-oliwkowa-1152198255_1.jpg

 

Maskę sobie uformujesz do ryjka, a wpasowanie do tego okularów lub gogli to małe piwo - zwykle trzeba tylko lekko podstawę "nosków" nożykiem potraktować. Jak dobrze spasujesz, to nawet do optyki się wygodnie idzie złożyć. Na upartego możesz wziąć ta szerszą, zakrywająca uszy, tak żebyś sam się nie słyszał jak się skradasz...

 

Ja tam mam stary, starutki model, gdzie był 1 pasek na głowę. Zamiast niego wstawiłem 2 kawałki gumki, regulowane na drabinkach ze stanika, zakoszonego po cichu żonie... W ogóle, taka żona, poza oczywistymi walorami, to fajna sprawa, bo stanowi istną kopalnię materiałów do warsztatu asg.

Link to post
Share on other sites

Dzięki.

Jak pisałem o opiniach z FB - miałem na myśli "swoich ludzi" - zaprzyjaźnione ekipy.

Zbyt stary jestem żeby zbierać opinie ze źródeł nieznanych.

Za odpowiedzi - dziękuję. Właśnie 30 min temu zamówiłem już ten zwykły namordnik :icon_smile:

Ten większy - przykrywający też uszy ma większy szmaciany dół prawie naprzeciwko ust, więc para pójdzie w górę - na okulary.

A za drabinkę ze staniku - ale jajca! :icon_smile: Da się rozpiąć jedną ręką? :icon_smile:

Ty wiesz, jak rajstopa potrafi fajnie maskować??? Naciąga się prawie na wszystko, można do niej doszyć/dokleić siatkę/liście/cokolwiek.

A co najlepsze - mamy do zużytych rajstop dostęp prawie nieograniczony.

Oj, wesoły dzień, czego i wam życzę!

 

Aha, a co do okularów, to polecam Castoramę.

Po tym jak swe bolle zakleiłem 2 raz (te boczne patyczki), kupiłem w Castoramie te droższe - za 34 zł.

Certyfikaty, anti-fog/uv = cuda na kilu. Osobiście do nich strzelałem z boczniaka 350 fps z 5-7 m i a ni ryski.

Chuchałem też na nich w sklepie i w domu (po piwie) - nie parują absolutnie.

Wiadomo, za kilka mieś ta powłoka się zniszczy, ale za 30 zł to mogę okulary co sezon zmieniać.

Szczerzę polecam.

Edited by Indywidualista
Link to post
Share on other sites

Aha, a co do okularów, to polecam Castoramę.

Po tym jak swe bolle zakleiłem 2 raz (te boczne patyczki), kupiłem w Castoramie te droższe - za 34 zł.

Certyfikaty, anti-fog/uv = cuda na kilu. Osobiście do nich strzelałem z boczniaka 350 fps z 5-7 m i a ni ryski.

Chuchałem też na nich w sklepie i w domu (po piwie) - nie parują absolutnie.

Wiadomo, za kilka mieś ta powłoka się zniszczy, ale za 30 zł to mogę okulary co sezon zmieniać.

Szczerzę polecam.

 

Za tą cenę to od razu potraktował bym je z głównej, a masz z czego, żeby sprawdzić czy ochronią oczka przed nagłym napadem idiotyzmu ze strony innego "kolegi". Dziabnij je kilka razy żebyś wiedział czy wytrzymują 1 czy więcej strzałów. Czasem jest tak że 1 strzał wytrzymują ale idą naprężenia i 2 strzał przechodzi. Tak dla świadomości czy wystarczą Ci 1 na imprezkę czy na wszelki wypadek mieć zapas jak zgarniesz w trakcie kulkę na twarz i trzeba będzie zmienić ochronę bo kolejna przejdzie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Panowie, takie coś odnośnie wynalazków MC znalazłem:

12356866_484211188417828_8634095814673332304_o.jpg

 

Kolejne sranie ogniem ludzi, którzy nie mięli repliki z konwersją mc w rękach i pojęcia o nich nie mają...

Fakt, pierwsze konwersje SDIK MC zasłynęły z 1000 fps, które udawało się uzyskać w celach przetestowania wytrzymałości. Niestety moc taka ustawiona przy zwykłym strzelaniu, zwykle owocowała wywaleniem przez lufę kulki razem z fragmentami gumki hu. Po testowych egzemplarzach, pojawiły się egzemplarze seryjne, gdzie moc została znacznie ograniczona. Spora partia konwersji poszła za granicę, gdzie bywają dosyć mocne obostrzenia co do mocy.

 

W teorii z późniejszych, samopowtarzalnych konwersji pdik da się wycisnąć 700fps na 0,2g, w praktyce regi na tyle nie wydalają i max. co udało mi się uzyskać na starym regu (bo nowe nie wyciskają już powyżej 16bar), to 660-670fps na 0,2g przy 18 bar, gdzie przy tym ciśnieniu wężyki puchną i pękają.

 

Te 660 fps to mają 4-takty dobrze złożone i sporo aegów. Nawet do tych fps nie ma kulek odpowiednich, by moc wykorzystać.

 

Ja tam wole dostać 1 kulką ze snajpy 650+ ( gdzie zwykle operatorem jest rozgarnięty człowiek, nie strzelający poniżej 30m) niż serię z 10m ze szturmówki "delikatnie tuningowanej" do 500-550fps i rofem 15-20bb/s.

Link to post
Share on other sites

Najgorsze jest to, że ludzie piszą jak mantrę "wielka moc - wielka odpowiedzialność" i stosują to tylko do snajperek. Najgorsze razy dostałem ze szturmówek... nigdy nie od snajpera.

 

Karabiny szturmowe miały kiedyś po te 350fps, bo GB nie dawały... obecnie standard to 450fps... i nadal jojojczenie, że snajperzy mają za dużo fps (podczas gdy w snajperkach fps nie uległy zmianie).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...