Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperski Hydepark


Recommended Posts

VSR jest cicha bo ma tłok z hamulcem. Tłumik też daje swoje ale tak pół na pół w tym zasługi, po połowie dla tłumika i hamulca.

 

tłumik nie musi stanowić połowy dł lufy a nawet nie powinien. Jak mamy przykładowo APS96 z lufą 500mm to dobry będzie tłumiczek 200mm ale juz przy lufie 590mm spokojnie wystarczy 150mm tłumika, zależność jest odwrotna do dł lufy (acz nie odwrotnie proporcjonalna!). Przegrody też są mitem czego najlepszym przykładem są tłumiki KA i TM. Jedne mają przegrody ™, KA nie maja a tłumią identycznie. Ważne jest aby otworek wylotowy tłumika nie był zbyt duży (10mm maks).

 

Nie każda VSR'ka ma hamulec. A w zasadzie tylko "stocki". G-Spec bez hamulca jest istotnie głośniejszy, ale w lesie też daje radę jak tłucze z odległości "snajperskich".

 

Niby dlaczego nie powinien? Wtedy naddatek gazu leci nadal za kulką i nie dość, że hałasuje to jeszcze destabilizuje lot kulki. Komory mają sens, bo sprawdziłem empirycznie przerabiając niektóre tłumiki. Wąski wylot jest natomiast całkowicie słuszny.

A zasada 50% jest ogólnikiem i nie zawsze musi się sprawdzać. Pistolety gazowe np. wolą tłumiki o długości lufy lub czasem dłuższe.

 

Mamut wykonujesz tłumiki na zamówienie?

 

Nie. To się nie opyla. Mogę co najwyżej komuś tłumik przerobić jak brak mu zmysłu technicznego.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No nie tylko stocki bo najpopularniejszy do niedawna zestaw LL ZT miał tłok z hamulcem!

Co do długości to chyba mówimy o tym samym- nadmiar gazu. Dłuższa lufa powoduje, że ten "nadmiar" jest mniejszy a powietrze opuszczające lufę za kulką ma mniejsze ciśnienie. Dlatego przy dłuższej lufie wystarcza krótszy tłumik i odwrotnie.

Link to post
Share on other sites

1. Czy maska przeszkadza w celowaniu (czy da się odpowiednio zbliżyć oko do lunety.)

2. Kulki mi wypadają, jak opuszczę lufę (tzn. jedna kulka) W komorze HU jest taki "pierścień" czyli jak się domyślam dystanser, który ma to blokować. Pytanie : Jak on ma być ustawiony? Żadne moje "regulacje" nie pomagają.

 

Będzie więcej pytań, ale na razie muszę uporać się z tymi dwoma. Jeśli mam założyć nowy temat, czy coś to poproszę moda, żeby do mnie napisał, lub sam "wyodrębnił".

Link to post
Share on other sites

Co Ty masz za replikę?

 

W każdym normalnym karabinie, po lekkim nawet podkręceniu hopa w świetle lufy powinno być widać charakterystyczną "poduszkę" którą tworzy fragment gumki naciskany przez dystanser. Jeśli u Ciebie tego nie da się zaobserwować, to masz coś skopane z HU.

Link to post
Share on other sites

Człowieku:

Piszesz bełkotliwie.

Nie piszesz, co to za replika.

Nie wiesz, czym jest dystanser (przynajmniej tak wynika z wypowiedzi).

Nie wiesz, jak działa HU (przynajmniej tak wynika z wypowiedzi).

 

Znajdź w internecie obrazek z przekrojem systemu HU albo opis jego działania i wszystko stanie się jasne.

I nie pisz w ten sposób, bo po pierwsze jest ciężko to zrozumieć, po drugie nikogo tu nie śmieszą te dowcipy językowe, powiedzmy sobie, najniższych lotów.

Link to post
Share on other sites

I jeszcze raz:

 

Gościu po prostu nie masz hopa, w sensie takim że nie kręci, nie działa.

Gdy parzysz do lufy to gumka powinna ewidentnie wystawać i blokować kulkę!

 

 

LUB

 

To znaczy że kulki są przesuwane za HU(za wystającą część gumki).

Edited by SaintRose
Link to post
Share on other sites

Mój znajomy zrobił sobie tłumik do emki na zasadzie plastikowej rurki chyba 10mm, ponawiercanej na całej długości z nasadzonymi dyskami na przemian z gąbki i grubego kartonu. No i na to jakaś osłona i malowanie. Ogólnie u niego wszystkie domowe patenty podejrzanie dobrze działają więc nie gwarantuję że jak wsadzicie takie "komory" do swojego tłumika to osiągniecie pozytywny efekt.

 

Ja raczej nie potwierdzę tego chyba że wiosną się okaże że firmowe komory w moim tłumiku są do wyrzucenia.

Link to post
Share on other sites

Myślę, że do żadnej snajpy "nie idzie" chyba, że mocno przechylać głowę. Mnie nawet gogle przeszkadzały i szukałem niskoprofilowych - okulary są pod tym względem najwygodniejsze.

A.. spytam się; po co snajperowi maska druciana na paszcze?

To dobre dla niefrasobliwych szturmowców w cqb i to tych dużo gadających.. ;)

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites

Ciekawe co mówicie. Używam Stalkera V2 (ten z osłoną uszu i szyi) od półtora roku z Mauserem 98k i nie mam żadnych kłopotów do składania się do strzału. Na dodatek mam niski montaż i poduszkę policzkową, więc jest ciasno.

Wydaje mi się, że to zależy od użytkownika i danej repliki. Nie można więc generalizować.

Link to post
Share on other sites

heh, ja próbowałem nosić maskę do swd, na prawdę, właśnie tą pokazaną w linku powyżej, powyginaną i dopasowaną do ryjka, bo czasem się zdarzy, że z krzaków wypadnie ci radosny szturmowiec przeciwnika i pojedzie serią... Jednak nie da się - nawet po usunięciu baki, ciężko złapać okiem pełny obraz lunety bo ślizga się to to jak Dex pisze.

 

No chyba że ktoś sobie złoży całkowicie niekoszerną i paskudną kobyłę swd - z bocznym montażem cymowskim i lunetą na wysokim montażu. Wtedy to i w masce paintballowej idzie się złożyć do tego.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...