Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperski Hydepark


Recommended Posts

Eh gdyby swd na konwersji mancrafta było samopowtarzalne....

Sam pracowałem nad konwersją samopowtarzalną by pomysł przekazać mancraftom, ale fizyka mnie niestety pokonała.

Z utęsknieniem czekam aż im się to uda.

 

Saint, młody jesteś, jeszcze mało widziałeś. Wiesz co to jest "mazowiecki stock"?

Może i mam 22 lata, ale ASG uprawiam od 7 lat( tak od 15 roku życia) w 3 różnych polskich środowiskach, także swoje już odnośnie ASG widziałem.

P.S z widzenia się znamy, a przynajmniej ja Cię pamiętam :icon_smile:

 

"mazowiecki stock" to jakiś mit, 1 raz słyszę to określenie.

Na praktycznie wszystkich strzelankach i MilSimach w okolicy wawy jest chrono i limity podane wyżej są przestrzegane.

Tak zdarzają się incydenty ale są szybko eliminowane.

Edited by SaintRose
Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

120 metrów na 590FPSach kto to składał? Jezus? Allach? Na bebechach PDI ciężko mi to sobie wyobrazić że ktoś strzela na 120 metrów celnie z repliki ASG w sylwetkę człowieka nie w stodołę, i nie z 10 piętra bloku. Sam chyba jutro odpalę ten film i zobaczymy co jeszcze ciekawego tam jest.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem chłopaki jak teraz na Mazowszu jest, nie bywam tam. Ale swego czasu, ładnych kilka lat temu, w czasach gdy nowe m15ca było hitem z kosmicznymi 360fps, ja natomiast posiadałem APS2 z wręcz nieprzyzwoitymi 415fps, na strzelanki np. w okolice Lublina, Józefowa itp. przyjeżdżali chłopaki z Mazowsza, którzy mięli małe śmieszne klamki typu ak czy mp5 kręcone do 550-600fps, upierając się że to stock i nie, nie strzelali jedynie na singlu. Określenia "mazowiecki stock" nauczyłem się od PATu Lubelskiego. Ostatnią taką wesołą mp5 widziałem na Xawrasie ostatnim, kolega miał czerwoną nalepkę - tak jak ja na swd.

 

Jak pisałem, nie znam warunków ograniczeń fps obecnych przy stolicy, ale faktycznie, chyba na wszystkich większych imprezach komercyjnych jest limit 600fps dla snajperek, z oczywistych względów bezpieczeństwa. Milsimy to już trochę inna para kaloszy.

Możliwe, że całe zamieszanie wynikło z powodu 1 lub kilku szajbusów fps (może miał zabronione strzelać na Mazowszu?), niemniej jednak określenie istnieje i znam je nie tylko ja. Swoją drogą podobnie robią Niemcy - u siebie mają sporo restrykcji co do oznakowania replik i ich mocy, za to jadą c za granicę, biorą zamienne gb (odpowiednio na mocniejszych sprężynach) lub zmieniają same sprężyny - obserwowaliśmy to na Borderwar.

 

120m skutecznego idzie osiągnąć nawet na klamce z 250fps, trzeba tylko znaleźć obiekt wysoki (lub głęboki) na 120m i tą klamką rzucić.

Link to post
Share on other sites

Określenie "mazowiecki stock" ja również odnoszę do przeszłóści gdy prawdziwie stockowe repliki wówczas dostępne, czyli TM, CA lub ICS miały w okolicach 300 fpsów. Dziś nowi kupują "stockowe chińczyki" ze znacznie większą mocą, więc siłą rzeczy, tamto określenie trafiło już chyba do lamusa.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites

Dex magia magią, org ma prawo ustalić sobie dowolnie limity, zwykle górnym jest 600, choć nie zawsze. Doskonale wiem, że ktoś z seryjnym chinolem 430fps potrafi narobić dużo więcej szkód niż ktoś z precrurą 750fps, chodzi raczej o wyobraźnię i zdrowy rozsądek niż moc repliki. Ale dla ogólnego samopoczucia uczestników mówi się o max. 600fps.

 

Dex, ja wiem że ty przeciwko pluszowemy asg jesteś, nie myślałeś może nad przejściem z replik na łuk bloczkowy, kuszę myśliwską lub coś w tym guściu? Zawsze możesz kulkę na końcu strzały przylepić :icon_razz: i siać seriami

215px-RobinHoodMeninTights_Poster.jpg

Link to post
Share on other sites

. Doskonale wiem, że ktoś z seryjnym chinolem 430fps potrafi narobić dużo więcej szkód niż ktoś z precrurą 750fps, chodzi raczej o wyobraźnię i zdrowy rozsądek niż moc repliki. Ale dla ogólnego samopoczucia uczestników mówi się o max. 600fps.

I w tym jest pies pogrzebany.

Nagmine są sytuacje gdy ktoś wali seriami z bliska z 450, natomiast bardzoooo rzado snajper komuś z bliska przywali.

Ja osobiście wole 1 kulkę z dużej mocy w twarzyczkę niż serię z 450FPS. Z 1 dziurą na twarzy jeszcze się jakoś wygląda z sitem już nie:D

Ja na co większych maniaków przesadnie małych limitów FPS mam sposób. Biorę StubbyKillera <400FPS, zakładam elektrycznego druma i lipo ze snajperki i sieję "legalnie" długimi seriami po plecach takich delikwentów na jebankach:)

Wtedy od razu rozumieją o co mi chodzi z tym bezpieczeństwem:D

Edited by SaintRose
Link to post
Share on other sites

A Ty Mendi nie myslałes o przejsciu na patyki i krzyczeniu tratata? :icon_wink: Ae kolejna odsłonę rytualnego zawodzenia nad pluszowym totemem, o tym jakie to fpsy są złe, może sobie odpuśćmy...

a żebyś wiedział, że połowę dzieciństwa tak biegałem, zabawa w wojnę była bardzo popularna, a najlepsza klamka to przecież z wierzby wycięta ;p Teraz mam po prostu lepsze klamki, wycięte z innego drzewa ;]

Co do fps, to nie zawodzę, nie mam fobii przed nimi, fps są dobre... ludzie są źli.

 

Czekam jeszcze na zryp od Dextera...

Link to post
Share on other sites

Piękna luneta i nawet nie taka droga.

Znalazłem tu:

http://www.nokto.info/sklepik/?92,1p21

Jak powstanie samopowtarzalna wersja mancrafta to własnie taka luneta zagości na moim SWD:)

śmieszne w niej jest to, że nie bardzo się da ją przesunąć na przód jaskółczego ogona w swd - tak jak inne lunety z serii pso czy posp, lecz pozostaje na końcowej części gdzie się zaczepia i blokuje - coś jak noktowizory z serii nspu czy nsp.

 

poza tym, bardzo chciałbym samopowtarzalne, gazowe swd ze stabilnym fps, ale nie bardzo wierzę że takie będzie - blowback powoduje rozrzut i niestabilne fps, a na razie nikt nie wymyślił jak to przeskoczyć, póki co to albo rybki albo akwarium...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...