Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperski Hydepark


Recommended Posts

Podsumowując, wszystko to sprawia, że staram się strzelać z mniejszych odłegłości niż granica zasięgu.

Czyli do 50-60m a czasami mniej. Wówczas strzały są pewne.

Ja generalnie robię tak samo. Ale chciałem "rozkminić" strzelanie na dalsze odległości. Ja rozumiem różne ustawienia hopup, wiatr itp. Ale tym większa była by sztuka jak by się udało jednak jakoś wymierzyć ustawienia na 80 m.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja stwierdziłem, że ten cały Mil-Dot to bardziej szpan jak użyteczność i tylko zasłania obraz w lunecie. Przestawiłem się na klasyczny krzyż nr.1. Dobry na nocki, można nanosić poprawki i pasuje do stylistyki giwery z epoki.

Mil-Dot to fajna sprawa w wiatrówkach i ostrych. W ASG to dla mnie nonsens.

Link to post
Share on other sites

Przecież możesz ustawić lunete by punkt celowania pokrywał się z celem na 80m.

Ale wtedy wyceluję z 35 metrów w korpus i przyfasole w głowę. Linia kulki na dalsze odległości jest dość "ostra". Na ostatnich metrach kulka potrafi mieć opad 1 metr na każde kolejne 10 metrów. Tak że celując na 60 metrów celujesz w korpus. A już 70 celujesz metr nad głową, 80 metrów celujesz 2 metry nad głową.

Parę razy sprawdzałem to właśnie "na oko". I jedyny wniosek jaki mam to, że potrzebna mi jest "miarka".

Link to post
Share on other sites

Ok, czyli chcesz lunetę z siatką, na której linie podziałki będą odpowiadać ( z grubsza ) odległości strzelania.

Nie wiem tylko czy znajdziesz coś takiego. Myślę, że nawet jeśli to i tak określanie odległości będzie obarczone błędem, który zobaczysz dopiero po pierwszym strzale ( lub drugim bo pierwszy lubi być dziki.. ) i wymierzysz poprawkę też na oko.

Mam na myśli strzelanie na 70 lub 80m.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam, po złożeniu repliki do kupy, zrobieniu ghillie przyszła pora na skompletowaniu oporządzenia.

Myślałem nad zakupem jednej podwójnej ładownicy na magazynki na lewą stronę, na plecach dać cargo na graty, a na prawej kabure udową i manierkę. Dojdzie do tego jeszcze ładownica na radyjko. Zastanawiam sie na czym to wszystko zawiesić żeby było wygodnie i praktycznie.

 

Możecie coś polecić konkretnego, bo wy raczej już macie z tym obycie :)

Link to post
Share on other sites

Sam składam pasoszelki z sp2 i ps2. Pasować muszą bo to zestaw praktycznie.

Ja jakoś jestem przyzwyczajony targać sporo gratów, no ale ja składam strzelca wyborowego nie snajpera więc przemyśl to.

O plecaku zapomnij chyba że faktycznie idziesz w las na 3 dni.

 

Wybierz to w czym będzie czy wygodniej, a że porada dextera wychodzi taniej zacznij od niej. Może będzie ci pasować i oszczędzisz stówkę czy ile tam teraz wołają.

Link to post
Share on other sites

Ja raczej kompletuje to pod przyszłoroczny Combat Alert i inne tego typu imprezy, a tam raczej bez klamki czy manierki z wodą może być ciężko i dla tego starałem sie wybrać tylko najpotrzebniejszy sprzęt żeby właśnie nie targać kupy gratów niepotrzebnie.

Edited by seba1b
Link to post
Share on other sites

Piszesz rzeczy które się wykluczają. W jednym poście napisałeś, że "bez klamki ciężko" oraz, że chcesz tachać tylko niezbędny sprzęt. Więc pora się zdecydować- chcesz nosić zbędny szpej i być bardziej czoko ale mniej skuteczny czy godzisz się na mniej punktów lansu i tachasz tylko to co faktycznie potrzebne/konieczne. Jak na combat alert to woda może się przydać, butelka 0,5l powinna zmieścić się do ładownicy stosownej wielkości, zapas wody dostosować trzeba tak czy siak do pogody itp.

Link to post
Share on other sites

Akurat te pseudo punkty lansu to zwyczajnie mi zwisają :) Jak by mi na tym zależało to robił bym ala uber super pro amerykańca z siebie :maniak_luzik:. Klamka wydaje mi sie przydatna tym bardziej że na chwile obecną moja replika ma ponad 600fps. Podkreślam że wydaje mi sie, bo niestety jeszcze nie miałem tak na dobrą sprawę tego dłuższy czas przetestować (zima nas zastała i raczej nie będę katował repliki głównej). Wracając do tematu to chyba jedynym sensownym wyjściem będzie ten pas pt2/3.

Link to post
Share on other sites

Dexter myślę że macie różne pojęcie skuteczności. Dla ciebie liczy się skuteczność czysto snajperska gdzie faktycznie prawie wszystko poza amunicją jest zbędne. Seba najwyraźniej ma bardziej moje podejście "a co jeśli?" w tym wypadku: a co jeśli trzeba będzie oddać strzał z bliskiej odległości?

 

 

[Edit] Wyprzedziłeś mnie :)

Edited by Landsil
Link to post
Share on other sites

napisałeś, że "bez klamki ciężko" oraz, że chcesz tachać tylko niezbędny sprzęt. Więc pora się zdecydować- chcesz nosić zbędny szpej i być bardziej czoko ale mniej skuteczny czy godzisz się na mniej punktów lansu i tachasz tylko to co faktycznie potrzebne/konieczne.

Zadziwiające, mi podczas kilkugodzinnej jebanki w sobotę był potrzebny pistolet, a dla Ciebie to zbędny szpej na całą imprezę, jeszcze nie wiesz jakie kto będzie miał i gdzie zadania.

 

Jak na combat alert to woda może się przydać, butelka 0,5l powinna zmieścić się do ładownicy stosownej wielkości,

To zależy kto jak ma. Ja po większym wysiłku wypijam 0,5 litra duszkiem. Więc jednak na CA mogło by mi nie starczyć pół litra :)

 

BTW, przyjeżdżasz na CA Dex?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zadziwiające, mi podczas kilkugodzinnej jebanki w sobotę był potrzebny pistolet, a dla Ciebie to zbędny szpej na całą imprezę, jeszcze nie wiesz jakie kto będzie miał i gdzie zadania.

 

 

To zależy kto jak ma. Ja po większym wysiłku wypijam 0,5 litra duszkiem. Więc jednak na CA mogło by mi nie starczyć pół litra :icon_smile:

 

BTW, przyjeżdżasz na CA Dex?

 

Ja już dawno z klamki zrezygnowałem...

Na boczniaka noszę M4 stubby killer.

Full auto i nagle przeciwnik doznaje szoku bo przecież wszedł na snajpera.

Częsty cytat ej. krw$@$@ repliki snajperskie to na semi tylko! :)

Link to post
Share on other sites

To zależy od środowiska...

W wawie i okolicach obowiązuje limit górny 600FPS, a powyżej 450FPS semi only.

Ja używam SR25/SPR z mocą 600-610FPS ale zasady zobowiązują do semi to używam semi a nie auto...

Jednak na 20-30m gdy mam już pewność że z boczniaka trafię to wole go użyć z kwestii bezpieczeństwa, a także dlatego że jest po prostu dużo poręczniejszy niż 1m+ armata.

Link to post
Share on other sites

Eh gdyby swd na konwersji mancrafta było samopowtarzalne....

 

Saint, młody jesteś, jeszcze mało widziałeś. Wiesz co to jest "mazowiecki stock"?

 

Ja tam zawsze boczniaka (berette 92f kjw najcięższy model) ze sobą targam. Niech się nie przyda, ale w razie bliskiej odległości komuś kuku nie zrobię. Nie wyobrażam sobie trochę targać na plecach mp5 lub m4, jakkolwiek krótkie by nie było.

Link to post
Share on other sites

Mendi, ja nie wiem co to jest mazowiecki stock. Zdumiewa mnie jak często ludzie używają tego określenia, mimo że limitem w okolicach warszawy (forum asgw.pl na przykład) jest 450 dla auto i 600 dla semi, i w sumie nie widziałem jeszcze imprezy która miałaby inne limity. Ale może mało widziałem...

 

Ludzie, gdzie wy walicie z tych swoich 750FPS? Gdzie są takie imprezy? Pokażcie mi je proszę, strasznie ciekawy jestem...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...