Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperski Hydepark


Recommended Posts

Do celów ASG wystarczy Ci mildot, a i tak obliczanie na nim odległości nie ma większego sensu.

Siatki Horus stosowane są w niektórych lunetach, ale ich ceny są odpowiednie. Pomijam zasadność użytkowania czegoś takiego w ersofcie.

W ASG strzela się często "lobem". Jak mam lunete ustawioną na 50 metrów na 70 metrów muszę celować metr nad głową, a na 80 metrów 3 metry nad głową (bo to nie jest zależność linowa).

Chciałbym mieć w lunecie poziome linie, tak, żebym na 70 metrów mógł celować "jedną linię nad głową", a 80 metrów "3 linie nad głową". Oczywiście sprawdzę ile linii w praktyce. Myślę, że rangefinder nieprzypadkowo nazywają też crossbow. Zapewne w kuszy jest ten sam sposób celowania co w ASG.

Co do mildota to zdażają się imprezy "pro" dla snajperów gdzie organizator stawia zadania w stylu "doczołgaj się, sprawdź odległość mildotami i podaj przez radio". Lubię mildoty w swojej lunecie i nie chciałbym z nich rezygnować :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sądzę, że Aurendil miał na myśli sytuacje kiedy celujemy poza zasięg pałskiej trajektorii HU.

Dokładnie. I chciałbym mieć lunetę pomagającą w tym.

 

A tak przy okazji, w jaki sposób sprawdza się odległość "mildotami"..? :icon_wink:

Założę się, że wiesz o co mi chodzi tylko trolujesz :)

 

Całe szczęście że w Airsoft-cie zajmujemy się głównie praktyką.

Dżizasa, to co robisz na forum? ;)

 

Ok, a co do pytania. Możecie poradzić jakieś solidne, jasne lunety 400 - 1000 zł z siatką crossbow/rangefinder?

Link to post
Share on other sites

Jeszcze niedawno były dostępne lunety firmy Optisan serii Viper - może gdzieś są jeszcze.

Mają modele różniące się obiektywami ( 40,44,50,56,60 ).

Mają bardzo dobrą siatke i wyglądają dobrze - w moim profilu jest taka na DSR ( kiedyś miałem ).

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

Jestem kurde snajperem który nawet nie wiedział, że powinien mieć mildoty :D. W innym temacie dowiedziałem się, że nie jestem snajperem bo nie używam ghille. Co jakiś czas dowiaduję się, że jest mi konieczna luneta ze średniej półki. Od czasu do czasu ktoś dowodzi, że bez samopowtarzalnej repliki to w ASG też nie jestem snajperem... Najczęściej są to, co ciekawe, osoby które albo nie mają snajperki w ogóle albo mają jakiegoś warriora czy SR25 od Chińczyka od pół roku czy roku.

 

Aurendil, ja prośbę/ propozycję mam. Zrób pewien eksperyment a potem pisz czy te bajery, bzdety i inne pierdoły sa Ci do czegokolwiek potrzebne. Mildoty sroty toty, nanoszenie posrawek i tego typu bajery.

 

Eksperyment polega na jednym: weź karabin i rusz dupsko na strzelankę a nie wypisuj brednie po forum :D. Napisz nam za rok ile razy nanosiłeś poprawkę badziew kreskami na krzyżu, ile razy oceniałeś nimi dystans (aaahahaha mildotami w zakresie 0-100m :D) itp.

Link to post
Share on other sites

Jestem kurde snajperem który nawet nie wiedział, że powinien mieć mildoty :icon_biggrin:. W innym temacie dowiedziałem się, że nie jestem snajperem bo nie używam ghille. Co jakiś czas dowiaduję się, że jest mi konieczna luneta ze średniej półki.

Czy możemy coś ustalić. Możesz być snajperem jakim tylko Ci dusza zapragnie. A ja mogę być snajperem jaki tylko mam na to pomysł. Ok?

 

Odległość liczoną mildotami oceniałem dotąd jedynie "hobbistycznie". Aczkolwiek mam w tym pewien fun, że potrafię. ASG to ostatecznie zabawa. Jednych bawi noszenie kontraktowych wojskowych ciuchów. Mnie bawi nauka wyliczania odległości. Wolno mi, nie?

 

Eksperyment polega na jednym: weź karabin i rusz dupsko na strzelankę

W strzenkach większych i mniejszych biorę udział regularnie od kilku lat. Z ludźmi z którymi się strzelam nie prowadzę takich durnych rozmów jak tutaj z Tobą. Jak ktoś ma swoje teorie to je po prostu testujemy na miejscu. Tutaj nie można się spytać o typ lunety z daną siatką celowwniczą, żeby ktoś nie wyskakiwał z radami "a po co Ci", "a w ASG to nie potrzebne", "a za drogie", "a takie coś to żaden problem, każdu głupi potrafi".

Bardzo chętnie spotkał bym się z Tobą kiedyś "w terenie" bo tu na forum możesmy tylko powiększać flame. Nie chcesz pomoc nie komentuj przynajmniej.

Link to post
Share on other sites

Aurendil, "przydanie się" nie oznacza "użyłem tego". Przydawanie się oznacza, że umożliwia to zrealizowanie celu lepiej/szybciej/bezpieczniej/mniejszym wysiłkiem niż bez tego "czegoś". Czyms takim w ASG siatka mildot niestety nie jest.

 

Ale swoją drogą to częste w środowisku ASG- dorabia się pewnym przedmiotom cechy których one nie posiadają. Nie wiem czy w snajperstwie ersoftowym widać to najbadziej czy faktycznie- tu jest tego więcej.

Link to post
Share on other sites

Ja osobiście u siebie widzę przydatność mil dota,ale od początku.Co daje mil dot? A no daje pomiar, wróć,umożliwia pomiar dystansu do celu,a gdy mamy tabelę balistyczną własnej giwery i jej ostawień względem optyki np na 80 m opad kulki 1 m, na 100 m opad 3 m. I gdy widzimy denata 100 m dalej to zamiast wstrzeliwać się na poprawkach strzelamy od razu w cel ( omijam tu wiatr bo to czynniki losowe).

Link to post
Share on other sites

No ja właśnie mówię o tym samym co Ty tylko zabierając się do tematu od drugiej strony.

Gdy mamy tabelę balistyczną naszej zabawki? Która przewyższenia ma pewnie 2m na 100m (gdzie 100m to juz maks jej możliwości)? Pomiar odległości? Jest "blisko" (walić czy to jest 20 czy 50m)- strzelasz w klatę. Jest "dalej" (i znów, obojętne czy to jest 60m czy 70, ważne żeby użytkownik wiedział ile to jest np "daleko" dla jego repliki)- celujesz na wysokość łba. Jest "cholera jak daleko, ledwie dostrzelę" to celujesz "trochu" nad głowę. Gdzie tu jest czas na liczenie kreseczek, zerkanie w tabelki skoro analiza sytuacji (blisko/daleko/o cholera jak daleko) zajmuje pół sekundy, podniesienie lufy o dwa stopnie- kolejne pół i naciśnięcie spustu pewnie kolejną sekundę? Po co dorabiać skomplikowane procedury do czynności prostych i PODSTAWOWYCH w airsoftowym snajperstwie?

 

Ano można je dorabiać dla zabawy. Można dla klimatu. Można dla poczucia się bardziej jak żołnierz, można dlatego, że to milsim. Można z dziesiątków podobnych powodów, np z takich, z jakich niektórzy ludzie pakują sobie w środku lata do PC jeszcze płyty balistyczne. Ich to bawi- bardzo dobrze, cieszę się ich radością. Ale nikt nie wmówi mi, że ma to podnieść wartość bojową gracza na "polu walki". Więc jeśli rozmawiamy o milsimach, rekonstrukcjach, stylizacjach czy tez o procedurach w prawdziwej walce- to zaznaczmy to od razu. Bo dał bym sobie coś uciąć, że gadamy o snajperstwie ersoftowym jako snajperstwie ersoftowym w stanie czystym.

Link to post
Share on other sites

Dex po pierwsze to dla czego traktujesz to w kategoriach jebanki. W ramach treningu polowaliśmy dziś na zaprzyjaźnioną drużynę. Jako snajper z dobrą optyką często robię za obserwatora. Dzięki moldotom mogłem meldować przez radio "2 osoby 200 metórów od nas na drodze" zamiast "widzę 2 osoby gdzieś tam". Nie sądzisz, że to mała różnica. Dobrze, że przypomniałeś mi o mildotach, muszę uszczegułowić moje tabelki.

 

Co do strzelania to masz rację. Jak ktoś 40 metrów to w korpus. Jak dalej, nieco nad głową. Tylko problem ile nad głową.

Mildot ma "kropeczki" tylko po środku, a na 80 metrów muszę zazwyczaj dawać nad głową więcej niż 4 "doty". Poza tym mildot jest bardzo "delikatny". Jak skupiam wzrok na celu to nie zauważam kropeczek. Wolał bym mieć od dołu kilka posiomych solidnych kresek.

Zrobić sobie "zgrubną" tabelę balistyczną. "65 metrów - jedna poprzeczka pod krzyżem, 80 metów 3 belki pod krzyżem".

Eksperyment "czy przyda się w asg" będę mógł przeprowadzić, jak taką lunetę dostanę i przetestuję. "Optisan serii Viper" się nie nada. Ona ma scb:

http://www.mtcoptics.co.uk/mtcRets.htm

http://www.tamed.pl/lunety-celownicze/1206-luneta-mtc-optisan-viper-6-24x56-ir-scope.html

 

Kreseczki kończą się tam gdzie zwyczajowo kończy się krzyż mildot. A mi potrzebna do "eksperymentu" jest rangefinder rodem z Call od Duty z poziomymi krechami na dole. Tylko w miarę dobrej jakości, a nie "chińczyk"

Link to post
Share on other sites

Zacznijmy od tego, na ile można ufać mildotom w chińszczyźnie. Następnie przejdźmy do kwestii- czy na 200m, do okreslania odległości jest potrzebny JAKIKOLWIEK sprzęt skoro dokładność nie ma tu znaczenia (czy im powiesz "180m" czy "220m" wyjdzie na jeden ch). Na koniec, mając na uwadze fakt posiadania systemu HU zastanów się jaki sens ma tabela z czterema wierszami, np na 50, 70, 80 i 90m oraz czy do zapamiętania czterech wartości jest ona w ogóle potrzebna. Pewne rzeczy z repliką robi się odruchowo, na czuja bo na zerkanie w tabelki (te z czterema wierszami) i tak nima czasu a nawet jeśli jest- można go wykorzystać sensowniej np na drapanie się w tyłek. CHYBA, że to sztuka dla sztuki/zabawy/klimatu. To wtedy stuprocentowo zachęcam.

Link to post
Share on other sites

Może. Ale ja lubiłem mieć i moć użyć choć prawie w ogóle z tego nie korzystałem.

Dziś mam tylko jedną lunete z mildotem ( taką malutką TM ) i jedynie przydaje się,

o ile można tak powiedzieć, do odkładania poprawek na wiatr. Dlatego robię to zastrzeżenie, ponieważ w AS odchyłke określamy "na oko" bo to nie jest wyraźne uderzenie pocisku gdzieś obok tylko kulka odbija się i znika lub poprostu przelatuje i domyślamy się jak bardzo obok przy wietrze.

 

Podsumowując, wszystko to sprawia, że staram się strzelać z mniejszych odłegłości niż granica zasięgu.

Czyli do 50-60m a czasami mniej. Wówczas strzały są pewne. Krzyżnitek nie ma znaczenia.

 

Pozdrawiam,

LAmbert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...