Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperski Hydepark


Recommended Posts

Ha, a ja ganiam z dwoma giwerami m4 i SR-25, albo zamiast SR-ki noszę APS 96, snajpę noszę na plecach i używam jej wtedy gdy zachodzi taka potrzeba, zdarzało mi się szukać czasem emki w krzakach, ale nic to, w obu mam pasy dwupunktowe i nie narzekam, ot taka przypadłość....

P.S. Snajpa na plecach w czasie czołgania jest bardzo nerwogenna ;-)...... stąd zostawianie emki, albo oddawanie jej spotterowi

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No ja nie powiem ile ja bym wytrzymal z wyborowka :) narazie smigam z KAC PDW ktory wazy nieco ponad 3 kg :) wiec bol w rekach dopiero po paru h odczuwam. Ale nie to ze rece opadaja :) tylko nazwe tak prosto " czuc rece juz ".

 

Kurdupel? Wiec piona :) bo ja tez nie naleze do wysokich ;D Dex ile masz wzrostu i ile wazysz?:D

 

Używaj polskich znaków albo Twoje posty będą znikać!!!

 

Viper

Link to post
Share on other sites

@Perils chyba żartujesz... :blink:

 

Kaziustein słusznie zauważył, ponadto nie taka jest moja charytatywna misja tutaj.

Ja mam pilnować porządku i wywalać to co się nie mieści w regulaminie.

To użytkownicy mają dbać o formę i styl, ja nie mam tyle czasu aby się bawić w redagowanie postów wszystkich tych którym się nie chce pisać poprawnie.

Poza tym wtedy to już niektórzy by się tak rozpaskudzili, że nie umieli by dwóch słów napisać bez błędu! :dry:

Link to post
Share on other sites
Tylko w AS bo strzelanie na 500 czy 1000m z 9mm para to cienki pomysł. A strzelania celnie i cicho na 100m to jeszcze nie snajperstwo.

 

Czyli snajper nie może skrycie się poruszac i likwidowac celów z odległości 100 metrów, tylko z 500, bo wtedy nie będzie snajperem? No błagam... Jest gdzieś napisane, że: "snajper- strzela tylko powyżej 500 metrów''?

Link to post
Share on other sites

Mp5SD na długich dystansach nie będzie miała mocy obalającej. Do tego 9mm do snajperstwa? Brzmi raczej jak żart.

 

 

Odnosząc się do Restrepo. Starcia odbywały się na różnych dystansach.Wymiana ognia prowadzona była na odległościach od 50 do 300m. Czy ktokolwiek strzelając w oddziały US z AK z ponad 100m jest snajperem? Czy można taka wymianę ognia nazwać "snajperstwem"?

 

 

 

P.S

 

Doczepienie lunety,tłumika do karabinów niededykowanych do "Snajperstwa" nie zmienia ich kategorii na "Karabin Wyborowy".

Link to post
Share on other sites

Czyli snajper nie może skrycie się poruszac i likwidowac celów z odległości 100 metrów, tylko z 500, bo wtedy nie będzie snajperem? No błagam... Jest gdzieś napisane, że: "snajper- strzela tylko powyżej 500 metrów''?

 

 

Chodzi raczej chyba o Mp5SD w roli "K.Wyborowego" plus kaliber jakim operuje czyni z niej dalej PM nic innego.

 

Może oczywiście się skradać itd.Ale po co ? Broń snajpera daje mu możliwość likwidacji celu z odległości przekraczającej standardowe parametry pm,szturmowych.

Moim zdaniem głupotą było by podchodzenie z bronią o kal 416 na 100 m jak można z niej strzelić celnie na 1500+ m. Dodam ze powyżej 600m bodajże CEL umrze zanim dojdzie do niego odgłos wystrzału.

Link to post
Share on other sites

Zgadza się, ale jeśli taki karabin dostanie w swoje ręce wyszkolony snajper, to po primo będzie strzelac celniej niż piechur, po drugie mając lunetę nawet na mp5 może zbierac informacje co jest priorytetem snajpera, po trzecie może cicho likwidowac cele z jakichś tam odległości. Więc jakby na to nie patrzec, można to zaliczyc w jakiś tam sposób do kategorii snajperstwa. To Simo Hayaha nie był snajperem, bo nie miał lunety... (tak dex, wiem. "Legenda internetu"....)

 

 

P.S.

Nie za bardzo rozumiem Twojego pytania "Może oczywiście się skradac itd.Ale po co ?

Hmmm... No pomyślmy.... Na pewno dla lansu.

 

 

 

Pozdrawiam,

Krzak

Edited by nfbt
Link to post
Share on other sites

Pokaz mi snajpera z mp5sd w takim razie.

 

I zacytuj moją wypowiedź gdzie napisałem " snajper to broń".

 

 

Pozdrawiam.

 

Snajper to ktoś wyszkolony do likwidacji celów z dalekich odległości , wyposażony w karabin umozliwiający strzelanie z DALEKICH odległości.

 

Wiec wyjaśnię: Masz możliwość oddać strzał celny z 700m w danej chwili , podchodziłbyś bliżej jak mogłbyś zlikwidować cel odrazu? - bo ja bym oddal strzal.

 

Chodzi mi oczywiście jakbyś był wyszkolony na strzelca , a nie piechura.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...