Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperski Hydepark


Recommended Posts

Redrad jak można oceniać wiedzę po ilości postów lub tego kto ile jest na forum?. Ominę to bez komentarza. :blink:

 

Cały czas starałem się wytłumaczyć , że pomysł własnię z mp5 to klapa , ale lambert wie więcej i lepiej bo ma więcej postów. :bialaflaga:

 

No to sobie pozwolę Tobie odpowiedzieć, owszem ilość postów Lamberta i to ile jest na forum pozwala mi sądzić ,że wie lepiej.... poza tym zmarnowałem trochę czas i poczytałem Twoje posty i twierdzę na 100%, że Lambert wie lepiej, a przynajmniej potrafi swoją wiedzę przekazać na forum, używając języka polskiego. Kończę temat i nie mam zamiaru polemizować z Tobą, rozumiem,że pojęcie "Trochę pokory" jest Tobie obce... The End

 

P.S. Lamberta znam tylko z forum.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Perils jeszcze jeden post w takim tonie i załatwię Ci dwutygodniowy urlop od forum na ochłonięcie i nadrobienie zaległości w szkole!

 

Wyraźnie napisałem w pierwszym poście iż nie będę tolerował żadnego chamstwa a Ty najwyraźniej nie umiesz inaczej pisać kiedy kończą Ci się argumenty!

 

To jest pierwsze i ostatnie ostrzeżenie!

 

 

Snajper może chodzić dajmy na to z MP5 SD jeśli ma taką potrzebę i strzela powiedzmy do terrorysty stojącego z zakładnikiem. Nie wszystkie akcje odbywają się na 500 i więcej metrów. W terenie zurbanizowanym przeważnie jest to góra 100 metrów.

 

Pominę głupotę naszych dowodzących którzy dali snajperowi w głośnej akcji w Magdalence PMa bodaj Glauberyta ale gdyby dostał taką MP5 z lunetką to pewnie inaczej by się ta akcja skończyła. Tam wymiana ognia była prowadzona na jakieś 30 metrów.

I wtedy zamiast połowy pocisków w ŚCIANIE były by w czaszce przestępcy.

Link to post
Share on other sites

A propos Magdalenki:

Dobry przykład. Błędów było więcej, w tym brak rozpoznania. Tam poza wsparciem, bo akurat nie było zakładników, snajper z wyciszoną miał jeszcze jedno zadanie - psy na posesji. Psy, które gangsterzy trzymali w jednym celu - wszczęcie alarmu w razie wpadki!

Te psy oczywiście wywiązały się z zadania. Nie było zaskoczenia, była masakra - czternastu rannych policjantów, w tym również śmiertelnie.

A te psy, mogły być "wyciszone" przez np. MP5SD z odległości, na której nie skapnełyby się w pore..

Śmieszne? A jednak prawdziwe.

 

Pozdrawiam,

Lambert

 

P.S.

Panowie, jeśli chodzi o ilość moich postów to przepraszam, ale ja gaduła jestem i lubię opieprzać się w robocie. :biggrin:

Nie wyciągajcie na tej podstawie daleko idących wniosków..

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites
Tak, nad np. przestępcą uzbrojonym w nóż, broń krótką lub z zapalnikiem w ręku.

 

Nad przestępcą uzbrojonym w nóż przewagę zasięgu ma policjant uzbrojony w dzidę. To znaczy, że jest snajperem? Nie, ja faktycznie nie kumam :D

 

Jeśli ma zadanie obserwować- jest obserwatorem. Jeśli ma za zadanie zbierać jakieś dane- jest zwiadowcą. Jeśli ma zadanie strzelać z dużej odległości i trafiać- jest snajperem. Czasami to się przenika jedno z drugim, to fakt. Ale osobę z ghillem i lornetką oraz PMem z tłumikiem snajper nie jest.

 

I kiedy ja nazwałem pm karabinem wyborowym?

 

"A uwierzysz jeśli napiszę, że PM może być snajpą? :icon_razz2:" Ty to napisałeś po czym uściśliłeś, że wcale nie chodziło Ci o ASG...

 

 

Ad post #125

 

Ja tam widzę samych strzelców wyborowych i ani jednego snajpera... A przecież chyba Wy nawet tak walczyliście o rozdzielenie jednego i drugiego (w sensie nazewnictwa). To jak jednak jest? Przestało obowiązywać?

 

Nie każdy kto strzela celnie na 100m i korzysta z broni z tłumikiem oraz robi akcje "dyskretnie" jest snajperem. Nie to definiuje "snajperstwo". Snajper oczywiście też to potrafi ale nie od tego jest. Chirurg też pewnie potrafił by machać łopatą. Nie czyni go to jednak rovocopem.

 

O Magdalence się nie wypowiem bo, podobnie jak Wy "W dupie byłem, gówno widziałem". Tylko, że ja nie robię z siebie w tej dziedzinie eksperta.

 

 

Pzdr

Link to post
Share on other sites

Wedle życzenia:

 

"Tak, nad np. przestępcą uzbrojonym w nóż, broń krótką lub z zapalnikiem w ręku."

 

Nad przestępcą z nożem przewagę ma zwykły policjant z dzidą (dłuższą od noża). Nie czyni to z niego nijak snajpera a przewaga zasięgu jest.

 

Jeśli żołnierz ma za zadanie obserwować- nazywamy go obserwatorem. Zbierać określone dane to może być zwiadowca. Jeśli ma natomiast strzelać z daleka i celnie- jest snajperem. Pewne elementy są wspólne, czasami snajper otrzyma zadanie z zakresu obserwacji bo to się często miesza. Ale ktoś z mp5 z tłumikiem snajperem nie jest. Po prostu dlatego, że z mp5 z tłumikiem nie da się strzelać celnie i daleko. Po prostu się nie da.

 

 

 

"I kiedy ja nazwałem pm karabinem wyborowym?"

 

Kilka postów wcześniej, o tu:

"A uwierzysz jeśli napiszę, że PM może być snajpą? :icon_razz2:" Ty to napisałeś po czym dodałeś, że chodzi Ci o "real".

 

W poście numer 125 nie ma ani jednego zdjęcia snajpera a jedynie kilku strzelców wyborowych. Ale nie są oni tematem tej dyskusji. Przypominam jednocześnie, że na forum ustalono już zasadniczą różnicę między snajperem a strzelcem wyborowym.

 

Nie każdy kto strzela celnie na 100m i korzysta z broni z tłumikiem oraz robi akcje "dyskretnie" jest snajperem. Nie to definiuje "snajperstwo". Snajper oczywiście też to potrafi ale nie od tego jest. Chirurg też pewnie potrafił by machać łopatą. Nie czyni go to jednak rovocopem.

 

 

O akcji w Magdalence się nie wypowiem bo mam informacje jedynie z mediów i podobnych do tej- forumowych dyskusji czy innych, temu podobnych a tak na prawdę niewiele wartych źródeł.

Link to post
Share on other sites

Viper mam pytanie.

 

Mianowicie dlaczego Lambertowi nie zwróciłeś uwagi za ODSYŁANIE MNIE DO LEKCJI ( to było chamskie ) a mi zwracasz uwagę?.

 

Redrad jeżeli ktoś mi nie okazuję szacunku to ja nie widzę potrzeby bycia pokornym.(nie myśl Red że Cię zaczepiłem w jakimkolwiek poście).

 

PS.

 

Viper jak możesz to nie przekręcaj mojego nicku.

Link to post
Share on other sites

Napiszę to jeszcze raz:

Snajpera definiuje przewaga zasięgu i przecyzja strzału. Tylko tyle.

Osiąga to dzięki wyszkoleniu i uzbrojeniu.

Jednak nie rodzaj broni, nie "minimalna" odległość strzału, np. 500 m i nie mniej ani też maskowanie bądź jego brak

czy inne składowe wykonania zadania stanowią o pełnienu tej roli.

 

Snajper nie jest też jednym z żołnierzy szturmu, w sensie wyznaczonym członkiem składu drużyny. To a propos pytania o strzelca wyborowego.

 

Nie każdy jak piszesz, kto strzela celnie na 100m jest snajperem - tak.

Ale mając snajpera w odwodzie, do dyspozycji, to jemu zostanie powierzone zadanie precyzyjnego strzału, nawet na groteskowym dla Ciebie dystansie 100 metrów. Dlaczego? Ponieważ snajper zrobi to najlepiej. Piszę o akcjach AT. Tu nie chodzi o to, że inny wyszkolony operator nie trafi w cel - chodzi o to, że snajper napewno trafi w cel.

Bo jest lepiej wyszkolony w tym zakresie.

 

Akcje AT są właśnie "chirurgiczne".

 

Załączyłęm fotki snajperów - nie strzelców wyborowych.

 

Dzidy i łopaty nie komentuję.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

Podpisuję się pod tym co pisze Lambert. Niektórzy muszą rozróżnić, że w rzeczywistości nie wszystko jest jednego kalibru. Nie zawsze karabin wyborowy na 7,62 czy 5,56 jest dobrym wyborem przy strzelaniu precyzyjnym szczególnie w akcjach antyterrorystycznych. To zupełnie inne podejście do strzelectwa precyzyjnego niż w taktyce zielonej. Ale w tym temacie już raczej wszystko zostało powiedziane.

Link to post
Share on other sites

Dexter, co ma żołnierz, policjant itp itd do snajpera?

 

Uważasz, że snajper (czyli ktoś na taką personę wyszkolony) z mp5sd, to już nie snajper tak? Co to?Od teraz jest zwykłym żołdakiem go bo wziął mp5 do ręki?

 

Odnieś się też może do tych zakładników, ranienia pojedynczych celów a nie tuzina stojących w rzędzie itp itd... wybierasz sobie z tego wszystkiego to co Ci najwygodniej podważyć a resztę olewasz?

 

"Ja tam widzę samych strzelców wyborowych i ani jednego snajpera..." po czym Ty to poznajesz? Mnie to się wydawało zawsze że snajper powinien się zwykle za bardzo nie wyróżniać ;p

Edited by Zambezi
Link to post
Share on other sites
Uważasz, że snajper (czyli ktoś na taką personę wyszkolony) z mp5sd, to już nie snajper tak? Co to?Od teraz jest zwykłym żołdakiem go bo wziął mp5 do ręki?

 

To po prostu nadal snajper ale zatrudniony tymczasowo do czegoś innego niż snajperzenie. Jak snajperowi każesz czyścić kibel to nie przestanie być snajperem a jedynie w danej chwili będzie robił coś nie związanego ze snajperstwem.

Link to post
Share on other sites

Tak patrzę z boku na tą kłótnię i w zasadzie nie wiem już o co chodzi...

 

Faktycznie Dex ma rację - PRZYJĘŁO się rozróżnianie roli snajpera oraz strzelca wyborowego na zasadach, które są przynajmniej tu na tym forum znane i respektowane. To raz.

 

Dwa, że wszystko się zaczęło od stwierdzenia, że PM nie może być "snajpą" i w zasadzie nie wiem z czym tu się spierać. PM to PM, a karabin wyborowy to karabin wyborowy - inne przeznaczenie zupełnie. To tak jakby się wykłócać, że gdyby kurę w łaty pomalować to będzie krową - nie, nie będzie.

 

Tak samo z tą nieszczęsną MP5tką.

 

Z drugiej strony nikt nie neguje faktu, że w jakiś KONKRETNYCH przypadkach snajper czy strzelec wyborowy może sobie użyć takiej MP5tki z lunetą nawet, jeśli uzna, że TAK MU BĘDZIE WYGODNIEJ. Gdyby miał strzelać z kilkuset metrów, nie zrobi tego - bo to tylko PM i NIE DA RADY tym strzelić dalej.

 

PM to nie snajpa,

używanie go przez wyszkolonego snajpera nie czyni go snajpą,

wyszkolony snajper może użyć PMa,

ale nadal będzie to PM?

Link to post
Share on other sites

Tak patrzę z boku na tą kłótnię i w zasadzie nie wiem już o co chodzi...

 

Faktycznie Dex ma rację - PRZYJĘŁO się rozróżnianie roli snajpera oraz strzelca wyborowego na zasadach, które są przynajmniej tu na tym forum znane i respektowane. To raz.

 

Dwa, że wszystko się zaczęło od stwierdzenia, że PM nie może być "snajpą" i w zasadzie nie wiem z czym tu się spierać. PM to PM, a karabin wyborowy to karabin wyborowy - inne przeznaczenie zupełnie. To tak jakby się wykłócać, że gdyby kurę w łaty pomalować to będzie krową - nie, nie będzie.

 

Tak samo z tą nieszczęsną MP5tką.

 

Z drugiej strony nikt nie neguje faktu, że w jakiś KONKRETNYCH przypadkach snajper czy strzelec wyborowy może sobie użyć takiej MP5tki z lunetą nawet, jeśli uzna, że TAK MU BĘDZIE WYGODNIEJ. Gdyby miał strzelać z kilkuset metrów, nie zrobi tego - bo to tylko PM i NIE DA RADY tym strzelić dalej.

 

PM to nie snajpa,

używanie go przez wyszkolonego snajpera nie czyni go snajpą,

wyszkolony snajper może użyć PMa,

ale nadal będzie to PM?

Święte słowa, zgadzam się z Tobą w 100%, myślę, że obie strony naszego "sporu" przeczytały to o co kruszyły kopie, znaczy się mp5 i inne żelastwo ;-)...

Link to post
Share on other sites

Dobra a teraz już skończcie bo zaczęło się od pachnącego ironią groteskowego stwierdzenia a niektórzy potraktowali to tak serio jak wybuch bomby nuklearnej!

Mój wielki idol i ktoś kogo optymizm jest dla mnie wyznacznikiem jak żyć w dzisiejszym pokręconym świecie kiedyś powiedział:

 

"Nie traktuj życia zbyt serio, to nie zwiększa szans przeżycia!"

- Królik Bugs! -

 

 

@Perils. Przepraszam za niechcące przekręcenie nicku już się poprawiłem.

Uwaga zastała zwrócona Tobie iż pierwszy zacząłeś "wojnę podjazdową" a raczej "pojazdową" swoimi chamskimi tekstami, i agresywnym tonem wypowiedzi.

 

Swoimi wypowiedziami określiłeś się sam jako osoba niedojrzała i nie umiejąca zachować się "na poziomie" w trudnej polemice.

Dałeś pokaz zachowania rodem z podstawówki, czyli jak się kończą argumenty to się pokazuje język i mówi "a ty jesteś gupi"

 

Jeśli chcesz się ze mną pokłócić to idealnie trafiłeś, koledzy tu udzielający się potwierdzą Ci jak bardzo "żmija lubi być nadepnięta na ogon" i jakie są tego konsekwencje.

Jeśli masz choć trochę instynktu samozachowawczego to lepiej już nie odpisuj!!!

 

 

 

 

A propos bomby nuklearnej! Bardzo obrazowa prezentacja! :wink:

http://www.youtube.com/watch?v=6LS1YbbnkPg&feature=player_embedded

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...