Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperski Hydepark


Recommended Posts

Już pokazuję. Ten po prawej. .....

Odwracasz kota ogonem niepotrzebnie. Na pewno każdy snajper ma naszą klasę i facebooka i lansuje się fotami z mp5SD, czy czymkolwiek innym.

 

 

Cytuję:

"Czy ktokolwiek strzelając w oddziały US z AK z ponad 100m jest snajperem? "

 

 

Pozdrawiam,

Krzak

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja ten bumerang powraca nam dyskusja... ale nie ważne. Powklejam definicje z różnych źródeł lepiej

 

encyklopedia PWN

"snajper, żołnierz wyszkolony w precyzyjnym strzelaniu, uzbrojony w specjalną broń (z celownikiem opt., noktowizorem itp.); prowadzi ogień do odległych pojedynczych celów, gł. do ludzi. "

 

Wiki

"Strzelec wyborowy to żołnierz lub członek innej uzbrojonej formacji wyszkolony w precyzyjnym strzelaniu na dużą odległość, obserwacji i maskowaniu."

 

Anglojęzyczna wiki

"A sniper is a marksman who shoots targets from concealed positions or distances exceeding the capabilities of regular personnel. Snipers typically have specialized training and distinct high-precision rifles.

 

In addition to marksmanship, military snipers are also trained in camouflage, field craft, infiltration, reconnaissance and observation.[1] Snipers are especially effective when deployed within the urban terrain of urban warfare, or jungle terrain of jungle warfare."

 

 

 

i tak dalej i tak dalej

 

 

Więc skoro na forum macie problemy ze zdefiniowaniem snajpera- podeprzyjmy się literaturą.

Aż dziwne bo w AS gnoicie każdego snajpera z shotgunem AGMu, że to nie snajper ale już w realu snajperowi dajecie mp5?

Link to post
Share on other sites

Ja ten bumerang powraca nam dyskusja... ale nie ważne. Powklejam definicje z różnych źródeł lepiej

 

encyklopedia PWN

"snajper, żołnierz wyszkolony w precyzyjnym strzelaniu, uzbrojony w specjalną broń (z celownikiem opt., noktowizorem itp.); prowadzi ogień do odległych pojedynczych celów, gł. do ludzi. "

 

Wiki

"Strzelec wyborowy to żołnierz lub członek innej uzbrojonej formacji wyszkolony w precyzyjnym strzelaniu na dużą odległość, obserwacji i maskowaniu."

 

Anglojęzyczna wiki

"A sniper is a marksman who shoots targets from concealed positions or distances exceeding the capabilities of regular personnel. Snipers typically have specialized training and distinct high-precision rifles.

 

In addition to marksmanship, military snipers are also trained in camouflage, field craft, infiltration, reconnaissance and observation.[1] Snipers are especially effective when deployed within the urban terrain of urban warfare, or jungle terrain of jungle warfare."

 

 

 

i tak dalej i tak dalej

 

 

Więc skoro na forum macie problemy ze zdefiniowaniem snajpera- podeprzyjmy się literaturą.

Aż dziwne bo w AS gnoicie każdego snajpera z shotgunem AGMu, że to nie snajper ale już w realu snajperowi dajecie mp5?

 

 

Dex no właśnie o tym samym mówię . Widzę , że się rozumiemy.

Link to post
Share on other sites

? Szturman z jednostki specjalnej wyposażony w mp5 z tłumikiem bo tego wymaga specyfika zadania... Co ma wspólnego ze snajperem bo nie kumam?

 

EDYTA

 

chodzi Ci o to, że ma lunetę? Eee... No to mamy sprzęt dla snajpera:

 

 

SW%20629-2%20Classic%20Hunter%2044MAG.JPG

daj to szturmanowi, kaz mu się skradać i będzie to snajper w takim razie

Edited by dexterkrak
Link to post
Share on other sites

rozumiem Lambert że jesteś snajperem z zawodu i zjadłeś cała wiedzę na temat tego rzemiosła , skąd? - Z internetu?:)

 

 

jak dla ciebie szturman z mp5 z luneta to snajper to kończe w tym momencie z tobą konwersacje bo piszesz na temat na który twoja wiedza widać jest znikoma.

Link to post
Share on other sites

Swoją drogą jak się strzela z takiego pistoletu z lunetą? Przybliża się do oka, czy to specjalne lunety, w które patrzy się "z daleka"?

 

Samo robienie z PMa snajperki jest dziwne. Karabin wyborowy jest przeznaczony do rażenia celów ze znacznej odległości, trudno powiedzieć to samo o MP5 z 200m skutecznego zasięgu, dołączenie lunety chyba za dużo w tej kwestii nie zmieni.

 

Ale czy prawdziwy snajper nie może używać PMu? Nawet takiego mp5 z lunetą? Przecież obecnie XX% (nie pamiętam ile, kiedyś czytałem, w każdym bądź razie dużo) zadań snajpera to masa innych rzeczy niż samo strzelanie z 1000m do generałów :]

 

Jeśli priorytetem jest zebranie jakiś danych, a ewentualny kontakt będzie możliwy na bliższym dystansie, to nie widzę przeszkód w pozostawieniu wielkiego Barreta w kącie i zabraniu ze sobą MP5. Z drugiej strony w tym momencie MP5 się snajperką nie stanie.

Link to post
Share on other sites

@Dex:

Mylisz się.

To snajper i ma do wykonania zadanie, którego nie wykona szturm.

 

Dla nowych, nie dla dexa, który ma gorsze dni..

Przewaga zasięgu i precyzja strzału - do tego sprowadza się definicja snajpera.

Jedno i drugie nie oznacza strzelania z kilkuset metrów.

 

@perlis:

Ty ze mną konwersujesz? :hahaha:

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

@Dex:

Mylisz się.

To snajper i ma do wykonania zadanie, którego nie wykona szturm.

 

Dla nowych, nie dla dexa, który ma gorsze dni..

Przewaga zasięgu i precyzja strzału - do tego sprowadza się definicja snajpera.

Jedno i drugie nie oznacza strzelania z kilkuset metrów.

 

@perlis:

Ty ze mną konwersujesz? :hahaha:

 

Pozdrawiam,

Lambert

 

 

mp5 z luneta to precyzja i przewaga zasiegu? <lol2>

Link to post
Share on other sites

Niczego nie odwracam.

Nie wiesz o czym piszem - to wszystko.

 

Pozdrawiam,

Lambert

 

Swoją drogą jak się strzela z takiego pistoletu z lunetą? Przybliża się do oka, czy to specjalne lunety, w które patrzy się "z daleka"?

Luneta ma długą ogniskową co widać na fotce z linka.

Link to post
Share on other sites

Napewno.. :icon_biggrin:

 

I kiedy ja nazwałem pm karabinem wyborowym?

Bo widzisz, nie wiesz nawet tego, że to nie rodzaj broni ani kaliber określa rolę strzelca.

To snajper wybiera odpowiednią do zrealizowania zadania broń.

A teraz wracaj do odrabiania lekcji - jutro znów szkoła.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites

Napewno.. :icon_biggrin:

 

I kiedy ja nazwałem pm karabinem wyborowym?

Bo widzisz, nie wiesz nawet tego, że to nie rodzaj broni ani kaliber określa rolę strzelca.

To snajper wybiera odpowiednią do zrealizowania zadania broń.

A teraz wracaj do odrabiania lekcji - jutro znów szkoła.

 

Pozdrawiam,

Lambert

 

 

Skąd wiesz co wiem?Chcesz mnie zagiąć rodzajem broni? - taka podstawowa wiedzę maja 17 latkowie , którzy się bawią w ASG.Nie pisząc o czymś uznajesz że czegoś nie wiem co jest conajmniej śmieszne. Proszę ogarnij się trochę:).Podstawa twojej wiedzy jest internet.Z tego co widzę w temacie o zawieszeniu robisz z siebie wręcz instruktora bądź nawet wojskowego.

Idź pomóż żonie robić obiad - innymi słowy skończ robić z siebie znawce

 

 

Pozdrawiam

-Perils

Link to post
Share on other sites

@perlis:

Wiesz dlaczego myślę, nic nie wiesz?

Bo nie potrafisz obronić własnych wymysłów - choćby w maleńkim stopniu.

Nie chcę też niczego Tobie udowadniać. Gigla mnie co Ty sobie tam imaginujesz na dużej przerwie.

Piszę dla tych, którzy chcą rozwiać własne wątpliwości.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

@perlis:

Wiesz dlaczego myślę, nic nie wiesz?

Bo nie potrafisz obronić własnych wymysłów - choćby w maleńkim stopniu.

Nie chcę też niczego Tobie udowadniać. Gigla mnie co Ty sobie tam imaginujesz na dużej przerwie.

Piszę dla tych, którzy chcą rozwiązać własne wątpliwości.

 

Pozdrawiam,

Lambert

 

 

ale ja nie bredzę tak jak ty o mp5sd , bo to twój miałki argument na żyłce , więc ja nie muszę niczego bronić bo nie ja podałem tak zabawny przykład tylko ty, zauważasz to ?

 

Ty nie bronisz swojego argumentu tylko paplasz nie wnosząc nic nowego zauważ od kilku postów.Starasz się przegadać , i o to chodzi w twoim sposobie wysławiania się. Odpowiesz mi mniej więcej w takiej samej formie jak poprzednio.Twoje posty wyglądają tak samo.I nikt nie powiedział że masz cokolwiek komukolwiek udowadniać.Nie widzę sensu w ciągnięciu dalej tej rozmowy.Wiec życzę miłego dnia i pozdrawiam serdecznie:)

Link to post
Share on other sites

Panowie a ta bezcelowa dyskusja i wysyłanie do lekcji, lub gotowania obiadu jest komuś potrzebna? Moim zdaniem nie... Perils co do fachowości Lamberta, jego wiedzy merytorycznej w porównaniu z Twoją jest żadna, widać to po ilości postów i ich treści. Może troszkę pokory? :bialaflaga: To pomaga....

@ Lambert Pomysł z tą mp5 chyba nie był trafiony, a temat o zawieszeniu broni przeczytałem z uwagą i bardzo fajnie ,że chciało się Tobie w to włożyć tyle trudu....

Link to post
Share on other sites

Redrad jak można oceniać wiedzę po ilości postów lub tego kto ile jest na forum?. Ominę to bez komentarza. :blink:

 

Cały czas starałem się wytłumaczyć , że pomysł własnię z mp5 to klapa , ale lambert wie więcej i lepiej bo ma więcej postów. :bialaflaga:

Edited by perils
Link to post
Share on other sites

To udowodnij lub staraj się lepiej.

Nie użyłeś ani jednego argumentu.

 

Przy okazji odpuść sobie zaczepki - bo to dziecinne.

 

Kto pierwszy zaczepiał więc? Ty lambercie nie ja.

 

Napisałem że nie widzę sensu ze strzelania pseudo snajperka z mp5sd . Czytając między wierszami powinno być wiadome ze uważam , że jest o wiele więcej lepszych modeli broni do "Snajperstwa". Pomimo tego mogę uznać to za swoje niedopowiedzenie przez co źle można zinterpretować mój post z wyżej wymienioną kwestią.

 

to by było na tyle.

 

Pozdrawiam

-Perils

Link to post
Share on other sites

Z tego co widzę w temacie o zawieszeniu robisz z siebie wręcz instruktora bądź nawet wojskowego.

 

 

Pozdrawiam

-Perils

 

Raczej stara się przekonać/udowodnić, że zawieszenie w snajpach może być dobrym rozwiązaniem.

Zanim tutaj zajrzałeś powstały małe spekulacje na temat "paska" przy snajperce. Dla jednych przydatne, dla drugich nie.

Wszystko zależy jak to zinterpretujesz:)

 

Zarozumiałość - brzydka cecha;/

 

 

Idź pomóż żonie robić obiad - innymi słowy skończ robić z siebie znawce.

 

Proszę.

 

 

Perils co do fachowości Lamberta, jego wiedzy merytorycznej w porównaniu z Twoją jest żadna, widać to po ilości postów i ich treści. Może troszkę pokory? :bialaflaga: To pomaga....

Link to post
Share on other sites

@ Lambert Pomysł z tą mp5 chyba nie był trafiony..

Ale to nie mój pomysł - życie wymusza rozwiązanie, które pozornie dziwne okazują się najlepsze w określonej sytuacji.

W jakiej to sytuacji napisałem wcześniej, czyli np. uzbrojony przestępca/terrorysta z nożem przystawionym do szyli zakładnika.

Nie zawsze trzeba strzelać z daleka silnym nabojem karabinowym.

Czasem nie można - np. zakładnicy w tle lub osoby postronne. Poza tym z daleka łatwiej nie trafić.

Snajper nie strzela z kilkuset metrów jeśli może z mniejszej.

Nie istnieje instrukcja mówiąca, że snajper strzela wyłącznie z karabinu.

 

Albo inny przykład; wsparcie szturmu z drugiej linii.

Poza strzelaniem pojedyńczym, punktowym snajperzy też wspierają oddziały AT w ataku zapewniejąc przewagę ognia.

2145520320.th.jpg30692243.th.jpg67376830.th.jpg

 

Oczywiście tacy panowie są również wtedy obecni:

13061086ix5.th.jpg

 

Pozdrawiam,

Lambert

 

P.S. Dzięki. Tak naprawdę, to nie chciało mnie się pisać tego wątku o zawieszeniu i snajpie.

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...