Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Milder-opinie.


Recommended Posts

Mam ładownice na magi emkowe i kamizelke tej firmy.

Co do ładownic są wykonane bardzo ok, na miwoskim poziomie, jednak kamizelka już taka super nie jest.

Korzystam z tego sprzętu ponad rok i jak na razie wszystko się trzyma ale kamizelka nie jest wykonana z odpornych materiałów.

Wydaje mi się jednak że dla airsoftowca w 100% wystarczy.

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...
  • 7 months later...

600D i 1000D (oraz inne liczbyD) to jest informacja o grubości Cordury. Im większa cyfra, tym grubszy (gęstszy) splot, a co za tym idzie wytrzymalszy. Minusem tego jest większa waga. Jeżeli jest to rzeczywiście Cordura, a nie jakaś podróba, to nie ma żadnego wałka.

 

BTW następnym razem poświęć ciut więcej czasu na pisownię (interpunkcja i duże litery).

Edited by SterylizatorPL
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy mogę, ale wklejam wyjaśnienia producenta.

 

 

witam

 

Nie ma problemu zamówienie juz anulowałem ale najciekawsze jest to że mamy ten sam materiał co miwo wspólne zamówienie było :)

 

Materiał Cordura przez C jest zastrzeżonym znakiem firmy DuPont a od ponad 6 miesięcy nie wytwarzają tkaniny w kamuflażu wz.93 i każdy producent używa polskich zamienników kordury a materiał ten niczym nie odbiega od oryginału bo jest wykonywany w tej samej technologii a z drugiej strony tkanina kaletnicza Cordura 1100d dupont używana do szycia wyposażenia jest to wysokiej jakości poliester z pokryciem PU na którym warstwę wierzchnią nanosi się membrane cordure żeby taknina nie była widoczna w infrawizji bo sama cordura jako tkanina membranowa ma wytrzymałość zwykłej szmatki a jedynie zapewnia cyrkulacje powietrza tylko w jedną strone i jest używana jedynie w namiotach, odzieży outdoorowej. i tp.

Link to post
Share on other sites

HahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaHahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaHahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaHahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaHahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaHahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaHahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaHahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaHahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaHahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaHahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaHahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaHahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaHahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

 

Producent a takowe brednie. W skrócie, żeby nie pozostawić jako prawdę objawioną.

1. Cordura to znak towarowy należący do Invista, materiał wymyślony przez DuPont i kiedyś Cordura była ich marką. Materiał produkowany jest w wielu miejscach na świecie, jeśli fabryka wykupiła prawa od Invisty.

2. Cordura to poliamid 6.6, nie poliester i nie jest wytwarzana w takiej samej technologii co tkaniny kaletnicze kodura. Pokrycia są różne, nie tylko PU.

3. Brednie o membranie i infrawizji ;) są takimi kosmosem, że trudno się do nich odnieść. Tak czy inaczej Cordura z membranami nie ma nic wspólnego.

 

Reasumując tragedia, jeśli jest to faktycznie mail z Polskóru / Milder.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Miałem okazje zapytać o kilka rzeczy Mildera i to czego się ciekawego dowiedziałem.

 

W dniu 2013-01-14 15:16:41 użytkownik Samael napisał:

Witam.

 

Mam w planach wykonać u was kilka zamówień i chciałbym wiedzieć jakie

materiały stosujecie. Czyli jakiego producenta stosujecie elementy plastikowe, nici, oczka, elementy metalowe? Czy taśmy do przytraczania

oporządzenia w molle są sztywne, czy miękkie, jaki miałbym wybór w

wersjach i producentach? Jakiego typu i producenta stosujecie Cordurę w

wz.93 oraz nici?

 

Pozdrawiam.

Odpowiedź

W dniu 2013-01-14 15:28, cezary100 pisze:

 

Materiał zewnętrzny cordura wz.93 600d wewnętrzny oliwka cordura 1000d. Taśmy polipropylenowe sztywne, elementy plastikowe i tp. polskich producentów. Zajmujemy się produkcji wyposażenia od kilku lat, prosze sobie poczytać komantarze na allegro oraz w internecie.

 

pozdrawiam

Na co zadałem jeszcze jedno pytani:

Cordura 600d i 1000D którego producenta Polskór czy sygnowana przez Invista? Elementy plastikowe jak klamry itp wykonane są z Delrinu/Acetalu czy nylonu? Posiadacie, taśmy z poliamidu?

 

Pozdrawiam.

Nie otrzymałem jeszcze odpowiedzi na to pytanie i się jej nie spodziewam.

 

Na pewno nie stosują prawdziwej cordury ponieważ Invista będąca właścicielem praw do tej marki nie ma w ofercie cordury 600D, tak więc na 100% to zwykły nylon, kwestia elementów plastikowych nylonowych pominę bo to porażka, nici brak danych, a stosowanie super tanich taśm polipropylenowe zamiast poliamidowych w wykończeniu IRR, więc jeśli firma nie używa oryginalnych i porządnych materiałów i ma cenę tańszą tylko o 5 złotych na małym Cargo w stosunku do MIWO Praszki gdzie te materiały są już odpowiednie i solidne, prawdziwa Cordura 1000D, zamek YKK, taśmy poliamidowe itp, to nie ma prawa być polecana bo stoi na tym samym poziomie co zwykły chińczyk, ale on nie kłamie w kwestii materiałów.

 

Dostałem odpowiedź. I muszę przyznać nieźle się uśmiałem.

Widze dużo Pan czyta na różnych forach i się sporo interesuje ale tam zazwyczaj piszą "fachowcy" co nie do końca mają pojęcie o szyciu wyposażenia ale lubią godzinami dyskutować o różnicach pomiędzy naciami kewlarowymi a syntetycznymi tak naprawde różnicy nie ma

 

Polskór nie jest producentem materiałów zajmują się tylko wyłącznie szyciem. Invista jest to konsorcjum firm a nie producent. Materiał o opatentowanej nazwie cordura jest własnością DuPont to wysokiej jakości poliester na który nakłada się tkanine membranową "cordura".

 

Elementy plastikowe to też temat rzeka bo markowe klamry "warrior" są robione w chinach a dla ykk elementy plastikowe robi między innymi Polski producent ale na klamerkach jest wbite ykk i cena leci w góre

 

Jedynie na zamówienia przetargowe szyjemy z taśm poliamidowe jak będzie używał Pan wyposażenia w służbie wojskowej bądź asg nie zauważy Pan różnicy poza ceną.

 

Poliamidowe taśmy są lżejsze i wytrzymalsze. Różnica udźwigu to 160 kg (zwykłe) a 280kg (poliamidowe) a różnice wagowe nawet przy całej kamizelce są nieznaczne.

 

 

Pozdrawiam

 

A więc kilka sprostowań. Invista jest korporacją która ma prawa do Cordury które odkupiła w 2004 od DuPonta. Cordura to nie poliester tylko poliamid 6.6, pominę kosmos, który tu widzę o jakiś membranach itp.

Nie potrafią odpowiedzieć co za materiały stosuję jeśli chodzi o elementy z tworzyw sztucznych więc nie warto. A co do taśm, tak nie zauważę różnicy w cenie bo mi chcą sprzedać polipropylenowe w cenie poliamidu. Tak czy siak biorąc pod uwagę treść email firma nie ma prawa być polecana bo wprowadza klienta w błąd i żywnie kłamie.

A teraz link do cordury: http://www.cordura.com/en/index.html oraz właściciela praw http://www.invista.com/en/index.html aby każdy zainteresowany mógł przeczytać, dlaczego miły pan z obsługi wprowadził mnie w błąd.

 

Tak więc pozostawiam wam drodzy użytkownicy do oceny czy warto zamawiać w takiej firmie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Na wstepie chciałem zaznaczyć, że nie jestem jakims fanem sklepu milder ale mam kilka obiektywnych opinii.

 

Pracuje jako podoficer na szwadronie kawalerii powietrznej w 7 bkp w tomaszowie maz. wiec w batalionie powietrzno-szturmowym gdzie sprzęt i wyposażnie dość mocno eksploatujemy. Większość osób używa kamizelek i plecaków od milder i cieszą się bardzo dobrą opinią. Sam na początku swojej "kariery" w monie kupiłem plecak grot jany sportu w wersji cordura, przeżył 4 lata ale po trzech latach był juz konkretnie zniszczony użytkowałem go w słuzbie wojskowej, asg, wyprawach enduro i zyciu codzinnym.

Plecak bardzo porządnie wykonany ale bardzo łatowo przesiąkał a tasmy panelowe były tak dziwnie ułożone, że praktycznie nic nie dało się dolożyc. Mój brat który służy razem ze mną 2 lata temu kupił plecak milder zaznacze że równo 2 razy taniej niż ja grota, plecak jest równie dobrze wykonany, duzo sztywniejszy i co mnie zaskoczyło znacznie bardziej odporny na wode. Chcemy znowu zmówic plecaki i wybór padnie na milder ze względu na stosunek ceny do jakości bo wole co 2 - 3 lata kupowac świezy nowy plecak za 130 zł niż kupić grota za 300 zł i ua żytkowac go 4-5 lat i chodzić po 3 latach

ze " szmatką " bo jak wiadomo materiał się zużywa i wyciera.

 

A co do samych kamizelek, kieszeni, ładownic ja i koledzy użytkowali je w iraku, afganistanie, czadzie oraz słuzbie codziennej i nikt nie miał zastrzeżeń są lekkie, funkcjonalne i krępują ruchów a to czy są wykanane z prawdziwej cordury czy podróbki, prawdziwych zołnierzy nie interesuje a sadze, że jestescie Panowie wkurzeni, że kupiliscie dwa razy drożej kamizelki w miwo i szukacje na siłe uzasadnienia tego wyboru.

 

I jeszcze jedna sprawa co podoba mi sie u mildera to ze jak dzwonisz to nie odbiera słodka blondynka ktora ma male pojecie o tym co sprzedaje tylko facet ktory podpowie doradzi i wiec sporo tym co sie przyda na konkretne stanowisko sluzbowe - to opinia opinia innych zołnierzy

 

Wiem że zaraz pojawią się komantarze że tandeta, nie markowe, badziewie i tp ale skoro sa takie zle to czemy firma sie utrzymuje szyjac sprzet dla tak zamknietego rynku gdzie liczy sie opinia kolegow, znajomych i z polecenia ?

Edited by tomek f
Link to post
Share on other sites

Milder nie utrzymuje się z szycia dla zamkniętego rynku - działają razem z Polskórem, który wygrywa przetargi, głównie niską ceną (i adekwatną jakością) swoich produktów.

 

I jeszcze jedna sprawa co podoba mi sie u mildera to ze jak dzwonisz to nie odbiera słodka blondynka ktora ma male pojecie o tym co sprzedaje tylko facet ktory podpowie doradzi i wiec sporo tym co sie przyda na konkretne stanowisko sluzbowe - to opinia opinia innych zołnierzy

To ja już wolałbym odpowiedź tej "słodkiej blondynki" niż jakieś bajdurzenia o infrawizji i setki innych bzdur wymienionych w postach wyżej.

 

Większość osób używa kamizelek i plecaków od milder i cieszą się bardzo dobrą opinią.

A mieli coś innego, czego by używali? Bo jeśli porównują z pasoszelkami czy kamizelką wz.988 to się nie dziwię - jest to skok. Sprzętowi, w którym rwą się taśmy, wykonany jest z materiałów odpadowych i jest krzywo uszyty, życia bym nie powierzył. Poza tym, widzę, że chodzi głównie o to, że Milder jest dobry i tani, a jak wiemy niekoniecznie jest to zgodne z prawdą.

Link to post
Share on other sites

Milder nie utrzymuje się z szycia dla zamkniętego rynku - działają razem z Polskórem, który wygrywa przetargi, głównie niską ceną (i adekwatną jakością) swoich produktów.

 

 

To ja już wolałbym odpowiedź tej "słodkiej blondynki" niż jakieś bajdurzenia o infrawizji i setki innych bzdur wymienionych w postach wyżej.

 

 

A mieli coś innego, czego by używali? Bo jeśli porównują z pasoszelkami czy kamizelką wz.988 to się nie dziwię - jest to skok. Sprzętowi, w którym rwą się taśmy, wykonany jest z materiałów odpadowych i jest krzywo uszyty, życia bym nie powierzył. Poza tym, widzę, że chodzi głównie o to, że Milder jest dobry i tani, a jak wiemy niekoniecznie jest to zgodne z prawdą.

 

 

 

 

Widze, że przebierasz się co weekend za zołnierza i postrzelasz troche z pistoletów na kulki i wstawisz mnostwo zdjęc na facebooka to masz się za weterana i fachowca :icon_biggrin: ?

 

Temat kamizelek i wyposazenia zaczał się od 2003 roku czyli od wojny w Iraku i od tamtej pory cała jednostka przerabiała najrózniejszy sprzęt od amerykanów, jakieś chińskie kamizelki z allegro a później miwo i tak sie składa, że mam porównanie bo żywotność kamizelki oceniam na 3 - 4 lata to kamizelka mildera i miwo jest podobnie zniszczona więc nie widze sensu przepłacać ( jutro postaram sie wrzucic zdjęcia porównawcze kamizelek )

 

 

A ja zapytam jeszcze czy miałes w ręku produkty mildera ? Bo jak czytam ten temat to wiekszośc osob które kupiły cos u nich to polecają a ci co nie mieli styczności to negują. A porówanie mam bo luzno licząc mój szwadron ma +/- 100 ludzi to około 30 -40 ma kamizelki mildera i uzytkowało je w warunkach bojowych. Nie było historii, że komuś się cos rozleciało czy urwało. Obecnie wszyscy mieli zmienić sortowe nieporęczne torby na maske przeciwgazowe MP5 na "akcesoryje" i tak się ciekawie składa, że torby z miwo są delikatnnie za małe i maska sie blokuje a torby od mildera są idealnie spasowane.

Edited by tomek f
Link to post
Share on other sites

Widze, że przebierasz się co weekend za zołnierza i postrzelasz troche z pistoletów na kulki i wstawisz mnostwo zdjęc na facebooka to masz się za weterana i fachowca :icon_biggrin: ?

Nie, robię to codziennie i wrzucam same słitfocie.

 

Temat kamizelek i wyposazenia zaczał się od 2003 roku czyli od wojny w Iraku i od tamtej pory cała jednostka przerabiała najrózniejszy sprzęt od amerykanów, jakieś chińskie kamizelki z allegro a później miwo i tak sie składa, że mam porównanie bo żywotność kamizelki oceniam na 3 - 4 lata to kamizelka mildera i miwo jest podobnie zniszczona więc nie widze sensu przepłacać ( jutro postaram sie wrzucic zdjęcia porównawcze kamizelek )

3-4 lata to chyba żywotność w ASG.

 

A ja zapytam jeszcze czy miałes w ręku produkty mildera ? Bo jak czytam ten temat to wiekszośc osob które kupiły cos u nich to polecają a ci co nie mieli styczności to negują. A porówanie mam bo luzno licząc mój szwadron ma +/- 100 ludzi to około 30 -40 ma kamizelki mildera i uzytkowało je w warunkach bojowych. Nie było historii, że komuś się cos rozleciało czy urwało. Obecnie wszyscy mieli zmienić sortowe nieporęczne torby na maske przeciwgazowe MP5 na "akcesoryje" i tak się ciekawie składa, że torby z miwo są delikatnnie za małe i maska sie blokuje a torby od mildera są idealnie spasowane.

Miałem nie tylko w rękach, ale i na sobie. I wiem jaka jest ich jakość. Nędzna. Materiały - świecący w noktowizji poliester, klamry z szajsplastiku, którę pękają w dłoniach.

 

Po raz kolejny porównujesz Mildera/Polskór z Miwo, dla mnie to żaden wyznacznik - uważam, że oba Miwa opędzają generalnie średnią półkę wyposażenia.

Link to post
Share on other sites

Podejrzewam, że to wygląda tak - jak ktoś się zna na sprzęcie i zobaczy, że kluczowe elementy są wykonane z badziewnych materiałów to nie kupi danego szpeju. Jednocześnie nie wystawi złej recenzji :icon_smile:

Natomiast jak ktoś się nie zna to i tak będzie zadowolony bo to i tak będzie wielki progres w stosunku do lubawki. No i w opisie piszą, że z cordury. Jeżeli to prawdziwa cordura i kosztuje tyle co poliester ("cordura" wz, 93 za 27zł/mb w profilu allegro mildera) to biorę w ciemno cały wagon.

 

Inna sprawa - na materiale można zaoszczędzić. Ale nie każdym - przykładowo elementy plastikowe "polskiego producenta" to oczywisty znak, że producent aby zaoszczędzić parę groszy robi sprzęt z części, które do tego zupełnie się nie nadają. I tak zamiast trwałego rzepu i wytrzymałych klamer w imię zysku otrzymuje się elementy firmy WSP (Wstyd Się Przyznać).

Można zaoszczędzić na taśmach czy materiale - ale pod warunkiem, że klient wie co bierze i nie ściemnia się, że używa się cordury. W 80% przypadków do airsoftu nie potrzeba cordury, IRR itp. Natomiast zawsze potrzeba dobrego szycia i dobrych materiałów, które się lubią zużywać - czyli rzepów i plastików. Najlepiej to widać na chińskich ładownicach - materiał się trzyma, nici jakimś cudem nie puściły ale rzep od dawna nie działa a klamry pękły po nadepnięciu.

 

PS

Sorry za węszenie spisku, ale z doświadczenia wiem, że bardzo często jeżeli na forum rejestruje się osoba i jej pierwszy i jedyny post dotyczy obrony marki której wiarygodność została naruszona to zwykle wtedy rozmawiamy z właścicielem marki :)

Edited by Kantek
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Chcesz jeden z drugim odróznić Cordure od Cordury Kodury itp? Prosty test zamów próbkę materiału [nie bedzie cie to kosztować rozczarowania kamizelką za 100-600 1xxx zł ] , natnij pi razy oko 6-10 cm tak żeby mozna było dobrze chwycić i spróbój rozedrzeć materiał , Poliester[Cordura hehe] rozedrze się bez problemu nawet z impregnatem PVC , a obecny skrawek cordury który posiadam 7 osób prubowało rozerwać i zaznacze że to 2 kat. materiał ze skutkiem że tam gdzie sie konczy nacięcie tak zostało. Milder szyje może i na cordurze lecz to 600d to poliester z impregnatem PU . Szyjący znają temat , ja również bo też szyję . Mit chyba rozwiałem , pomijam wady jakie czasem są w cordurze bo i takie można trafić.

Link to post
Share on other sites

Napiszę krótko w tym temacie abstrahując od materiałów i wytrzymałości ich produktów. Jakiś czas temu kupiłem u nich taniego chińczyka. Chciałem po prostu zakupić jak najtańszą kamizelkę molle i to mi się PRAWIE udało.

 

Mniejsza o materiały czy nawet o szwy, bo to mało istotne w świetle tego co otrzymałem. Mówiąc PRAWIE mam na myśli to,że to niezupełnie jest molle :icon_evil: . Tzn. pasy ok 25mm, ale przeszycia są nawet nie tyle niewymiarowe co każde kolejne jest w innej odległości od poprzedniego :icon_eek2:, gdyby nie fakt, że zapłaciłem za tą kupę to, by nawet zabawnie wyglądało. Mam problem z przytroczeniem ładownic, które dostałem w jednej paczce z tym chińczykiem. Z trudem daje radę zazwyczaj wpiąć ładownicę w odpowiednie miejsce, ale czasem się nie da i trzeba przesunąć "oczko" w bok... Totalna porażka.

 

Reasumując OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM. To nie problem słabego wykonania czy tanich materiałów, bo wiedziałem, że kupuję tani szmelc. To problem BRAKU PODSTAWOWEJ FUNKCJONALNOŚCI. Zatem nawet jeśli chcecie coś kupić tanio - nie kupujcie od nich!!!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...