Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[matekno] Uwaga!


Recommended Posts

Hura dymajmy się wszyscy razem :wub: :wub: :wub:

Nie no taki głupi żarcik, a wracając do tematu długo śledzę ten post i szczerze zaczynam wątpić że uda się coś zrobić z tym patałachem. Ciekawi mnie tylko czy wydymał ludzi na kasę tylko na tym forum czy wpadł na genialny plan i dyma ludzi jeszcze gdzie indziej. NA PAL DZIADA!!!!! Panowie ci którzy byli zgłosić to na policji, czy oprócz przyjęcia zgłoszenia coś się wreszcie zaczęło dziać?? czy zgłoszenie zostało przyjęte i toooooooczy się toooczy i nic poza tym

Link to post
Share on other sites
  • Replies 328
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hura dymajmy się wszyscy razem :wub: :wub: :wub:

Nie no taki głupi żarcik, a wracając do tematu długo śledzę ten post i szczerze zaczynam wątpić że uda się coś zrobić z tym patałachem. Ciekawi mnie tylko czy wydymał ludzi na kasę tylko na tym forum czy wpadł na genialny plan i dyma ludzi jeszcze gdzie indziej. NA PAL DZIADA!!!!! Panowie ci którzy byli zgłosić to na policji, czy oprócz przyjęcia zgłoszenia coś się wreszcie zaczęło dziać?? czy zgłoszenie zostało przyjęte i toooooooczy się toooczy i nic poza tym

 

Była mowa, że szwindlował z biletami na jewro.

Link to post
Share on other sites

Panowie ci którzy byli zgłosić to na policji, czy oprócz przyjęcia zgłoszenia coś się wreszcie zaczęło dziać?? czy zgłoszenie zostało przyjęte i toooooooczy się toooczy i nic poza tym

 

Sprawa leży i na policji i w prokuraturze.

Link to post
Share on other sites

Jakakolwiek widoczna dla gawiedzi adnotacja, o grasującym typku oferującym przedmioty po bardzo okazyjnych cenach spełniłaby zadanie. Po prostu chodzi o to, żeby wszyscy użytkownicy komisu byli `frosty` i podchodzili z dystansem do niepewnych, budzących podejrzenia ludzi.

Link to post
Share on other sites

No właśnie to i tak nic nie da, sprawa sobie dalej leży a on na wolności dalej dyma ludzi ;/ to jest chore po prostu dla mnie mieli go i wypuścili, mało im dowodów które maja na niego by osadzić go w odpowiednim miejscu.

Link to post
Share on other sites

Sprawa nie jest załatwiona bo zamiast zrobić pozew zbiorowy/iść do telewizji (polecam, zaraz się wszystkie służby rzucą do pomocy)/pojechać do gościa, zaczaić się w krzakach aż wyjdzie z domu i wtedy zrobić "WHAZAAAAAAAA" to lepiej biadolić na forum jak to niedobry oszust dyma ludzi.

Współczuję wszystkim oszukanym, ale gdy czytam kolejny wpis typu "ja znam ustawe i wiem co można a co niemożna" albo "ludzie zróbcie coś bo mi zrobili krzywdę" to mnie głowa boli. Znów- polecam iść do jakiegoś "uwaga" czy innego tego typu programu. Albo osobista wycieczka, z dodatkiem wytrwałości.

 

 

Ps- w dzisiejszych czasach podróż na 2 koniec Polski to nie wyprawa na tydzień. Nie mówcie mi że się "nie da" dojechać do niego nawet jak się mieszka daleko daleko. Autobus? Pociąg? Rodzice? Własne auto?

Link to post
Share on other sites

Obserwuje ten wątek gdy tylko mam czas i widzę, że są nowe posty. Ta sprawa jest niestety kolejnym dowodem na to, że polski system sprawiedliwości kuleje na wszystkie łapy.

Idźcie z tym do telewizji. Koleś dyma społeczność airsoftową - źle ale większość Polaków ma nas w d... bo mało kto słyszał o ASG. Ale dymał też w sprawie Euro a to już co innego. Napiszcie chociażby maila do jakieś TVN/Polsatu/TVP czy jakieś gazety. Zgadajcie się i niech każdy poszkodowany wyśle takiego maila - wiele maili wskaże, że poszkodowanych może być więcej. Napiszcie też o biletach na Euro żeby zwiększyć ich zainteresowanie (jak macie czas i chęt to poszukajcie jakiś poszkodowanych w tej sprawie). Jak nie zajmą się tym ogólno polskie media to możecie napisać do lokalnej gazety ale z jego okolicy (typu np. Gazeta Olsztyńska). Bo taka lokalna gazeta prędzej będzie chciała zrobić małą lokalną afere o nieudolności lokalnej policji/prokuratury niż gazeta z drugiego końca Polski.

Pozdrawiam i na pohybel oszustowi!

Link to post
Share on other sites

Ps- w dzisiejszych czasach podróż na 2 koniec Polski to nie wyprawa na tydzień. Nie mówcie mi że się "nie da" dojechać do niego nawet jak się mieszka daleko daleko. Autobus? Pociąg? Rodzice? Własne auto?

 

Zgadza się, ale w przypadku niektórych osób, np. mnie, to to się nie opłaca. W moim wypadku koszt biletów/paliwa wyniósłby tyle samo jak nie więcej co straciłem :/ Tak więc jestem zmuszony zostawić sprawę pozostałym forumowiczom/policji.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie jak wyżej, w moim przypadku samo paliwo przekroczyłoby kwotę, na którą oszukał mnie ten typek.Takie sprawy, jak pójście do lokalnej gazety mogą załatwiać tambylcy, takim jak my pozostaje czekać na rozwój sytuacji...

Link to post
Share on other sites

Dokładnie jak wyżej, w moim przypadku samo paliwo przekroczyłoby kwotę, na którą oszukał mnie ten typek.Takie sprawy, jak pójście do lokalnej gazety mogą załatwiać tambylcy, takim jak my pozostaje czekać na rozwój sytuacji...

 

Tambylcy tambylcami ale jest coś takiego jak e-mail, można wysłać za darmo. A większość (jeśli nie wszystkie) szanujących się redakcji ma swoją stronę internetową i na niej adres e-mail. Jak ich zainteresujecie to może sami zaczną węszyć i sami zaczną się kontaktować. Mail nic nie kosztuje a myśle, że spróbować warto. Gazety typu Fakt czy Super Express mają fundusze (i wielbią sensacje) więc może nawet Pan Redaktor by do kogoś z Was przyjechał i nic byście na paliwo nie wydali. Tylko musielibyście się skoordynować (np. w mailu do redakcji podać dane kontaktowe do kilku poszkodowanych, dla jednego sprawy mogą nie ruszyć).

Link to post
Share on other sites

Hm, mnie też zmyliły lewe dane przy przelewie - 120 zł w plecy. Dopiero tydzień od przelewu, ale coś mnie tknęło, sprawdziłem tu numer gg - ten sam. Za parę dni (żeby nie było, że na paczkę nie poczekałem) zadzwonię na komendę w Zabrzu - jeśli ktoś ma dane osobowe delikwenta, żebym wiedział, o kim mówię, to chętnie przyjmę na PW, to samo się tyczy lepszych pomysłów na zgłoszenie tej sprawy.

 

Numeru gg nie zmienił, ale numer konta tak - podaję aktualny (końcówką mogę się podzielić przez PW):

83 1050 1588 1000 0090 9481 XXXX

ING O. w Zabrzu

Damian *link usunięty*

ul. *link usunięty* Michala 20b/9 10-50 Olsztyn //coś ucięło kod pocztowy - bez znaczenia, bo taka ulica nie istnieje

Edited by -K2-
Link to post
Share on other sites

Pisałem z nim 10-14 maja.

Niestety, AQQ coś mi zjada archiwum, nie mam części wiadomości, ale na szczęście mam najważniejsze, czyli co, za ile i informację, że wysyła. Reszta i tak jest na serwerach gg.

 

Nie "chyba", tylko uderzył - czytaj uważnie, jestem (prawdopodobnie, to dopiero tydzień - a nuż się nawrócił...) 120 zł do tyłu.

 

Jeśli ktoś ma aktualny numer telefonu, to poproszę na PW, chcę go pomęczyć o dowód nadania.

Edited by Akkenoth
Link to post
Share on other sites

Ja też zostałem oszukany na 280 zł podajże.

Kasę przelałem na:

 

52 1020 2401 0000 0402 0318 2193

 

MATEUSZ *link usunięty*

UL. *link usunięty*

14-100 OSTRÓDA

 

Dan Wesson 6 cali silver xD

 

Policja sama się do mnie zgłosiła czy zostałem oszukany i jakieś pismo wniosek czy coś mi dali do wypełnienia + przesłuchanie w jakich okolicznościach.

Albo typ jest głupi i prędzej czy później będzie miał po dupie, albo te konta to są jakieś słupy i on sam wie jak się kręci, żeby miało to ręce i nogi. A w takim wypadku policja go za prędko nie znajdzie, a jak jest kozakiem to w ogóle.

Edited by -K2-
Link to post
Share on other sites

Chyba tej kasy nie trzyma, nie? Więc da się sprawdzić, co z nią robi. Jeśli przelewa na konto docelowe, to wystarczy sprawdzić tamto konto, jeśli coś za to kupuje, to sprawdzić adres, na który idą przesyłki. Sprytniejszy nad to nie jest - zauważ jak wpadł z biletami na Euro.

 

Edit: Dawno temu z nim gadałeś/przelałeś/zgłosiłeś na Policję?

Edited by Akkenoth
Link to post
Share on other sites

Panowie przestańcie pierdzielić bo już nie mogę na to patrzeć. Weźcie się za to wreszcie, bo płaczecie, jęczycie a ten frajer śmieje się nam prosto w ryj i obrabia was dalej jawnie z kasy ( AŻ SIĘ WE MNIE GOTUJE W TYM MOMENCIE) Znalazłem taki artykuł w necie więc myślę że jak byście się spieli to by coś z tego było

 

http://www.policja.pl/portal/pol/1/77765/Final_sprawy_internetowych_oszustw.html

 

więc może napisali byście albo osobiście odwiedzili Wydział do walki z Przestępczością Gospodarczą

tu macie link do warszawskiego a resztę znajdziecie u wujka GOOGLE

 

http://www.policja.waw.pl/portal/pl/72/85/Wydzial_do_walki_z_Przestepczoscia_Gospodarcza.html

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...