Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[matekno] Uwaga!


Recommended Posts

  • Replies 328
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kuba - nie wiem czy dobrze zrozumiałem Twoją wypowiedź, ale szczerze wątpię, żeby przysłali pokrzywdzonym nakaz stawienia się na rozprawie. Co innego kwestia dobrowolnego przyjścia na rozprawę. Jak to jest napisane w polskim prawie - na każdą rozprawę, czy to dział majątku, czy morderstwo, można wejść z marszu (o ile nie jest tajna) :icon_smile:

Edited by Grzyboo
Link to post
Share on other sites

Ekhem, przechodziłem obok...

 

Czy ktoś z poszkodowanych złożył reklamację w swoim banku, z prośbą o zwrot środków ?(w treści zgłoszenia można a nawet trzeba podkreślić wystąpienie oszustwa)

Jakkolwiek w przypadku przelewów w PLN mało który/żaden bank nie weryfikuje danych beneficjenta z danymi właściciela konta tak powinny to czynić (wyrok Sądu Najwyższego z 17 grudnia 2008 r., sygn. I CSK 205/08, :) ).

 

Ze względu na skalę sprawy wątpię by BPKO i ING zignorowały zgłoszenie. Jest duża szansa, że popsujecie niniejszym humor oszustowi.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ekhem, przechodziłem obok...

 

Czy ktoś z poszkodowanych złożył reklamację w swoim banku, z prośbą o zwrot środków ?(w treści zgłoszenia można a nawet trzeba podkreślić wystąpienie oszustwa)

Jakkolwiek w przypadku przelewów w PLN mało który/żaden bank nie weryfikuje danych beneficjenta z danymi właściciela konta tak powinny to czynić (wyrok Sądu Najwyższego z 17 grudnia 2008 r., sygn. I CSK 205/08, :icon_smile: ).

 

Ze względu na skalę sprawy wątpię by BPKO i ING zignorowały zgłoszenie. Jest duża szansa, że popsujecie niniejszym humor oszustowi.

 

 

Że tez o tym nie pomyslalem. Jednak ja zgłosiłem go na policje barziej z zemsty (jakkolwiek to nazywac) niz z tego ze straciłem x pieniedzy. Nie powiem przyda sie troche$ ale bardziaj zależy mi na tym aby ten ktoś odpowiedział za to:)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

ja składałem, oto co mi odpisali...

 

Szanowny Panie,

w odpowiedzi na reklamację, uprzejmie informuje, że płatność na kwotę 150,00 zł w dniu 30.05.2012 r. została zaksięgowana zgodnie ze złożoną przez Pana dyspozycją za pomocą bankowości internetowej na wskazanym w zleceniu rachunku.

Dodatkowo zgodnie z § 10 Regulaminu świadczenia przez ING Bank Śląski S.A. usługi Systemu bankowości internetowej ING BankOnLine każda dyspozycja złożona przez użytkownika tego systemu za jego pośrednictwem i poprawnie autoryzowana nie może być kwestionowana, gdyż jest nieodwołalnym i ostatecznym wyrażeniem woli obciążenia rachunku bankowego posiadacza oraz uznania wskazanego rachunku odbiorcy.

 

W Pana imieniu zwróciliśmy się do Beneficjenta w celu uzyskania zwrotu reklamowanej płatności. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia sprawy przez Beneficjenta środki zostaną zwrócone bezpośrednio na Pana rachunek, z którego płatność była realizowana.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam, osoba, która przedstawia się jako Mateusz Kramek, tak naprawde to ****** ******, wiem dokładnie gdzie mieszka, posiadam jego numer telefonu, chodzi ze mną do szkoły, całe szczęście nie do tej samej klasy. Chętnie pomogę, też zostałem przez niego oszukany na sprawną replike.

Jeśli chcecie dokładniejsze infomacje pisać na PW( mam go w znajomych na facebook'u).

 

O dane personalne proszę zgłaszac się do użytkownika w prywatnej rozmowie. Sveter.

Link to post
Share on other sites

Sądzę, że imię ich nie obchodzi, tylko adres. To on powinien wiedzieć jak się nazywa, a nie prokuratura. List/ wezwanie przychodzi na podany adres i jest podany temat zarzutu. Jeśli na przykład jest napisane, że chodzi o replikę, to rodzic otwierający ten list dobrze wie o kogo chodzi, pomimo tego małego błędu, którym jest IMIĘ.

Edited by Sveter121
ortografia, interpunkcja, powtórzenia...
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dostałem pismo z prokuratury jakiś czas temu i było napisane, że dopiero przesłali papiery nie dawno. Siłą rzeczy rozprawy nie mogło być jeszcze, no chyba, że jakaś oddzielna sprawa.

Pisał ktoś pismo do sądu o zadośćuczynienie za wyrządzone szkody, czy tylko złożyliście zeznania?

Edited by davevaneast
Link to post
Share on other sites

Ja dostałem wezwanie na rozprewę 20 grudnia 2012r. na gozdine 13.00 w sądzie rejonowym w zabrzu.

 

Najlepsze jest to, ze koleś wydymał mnie na 50zł, a ja będę musiał jechać 300km w jedną stronę, z uwagi na to, że obecność obowiązkowa.

 

Czy rozmawiamy o Panu Mateuszu K.? Czy to jeszcze inna sprawa?

Link to post
Share on other sites

Występując przed Sądem jako świadek macie prawo domagać się zwrotu kosztów przejazdu i utraconego zarobku - tak w teorii.

 

W praktyce możecie próbować wniosku o przesłuchanie w drodze pomocy prawnej przed sądem właściwym dla Waszego miejsca zamieszkania (szczegóły znajdziecie za darmo w sieci, albo za opłatą u każdego adwokata ;) ). Przy czym do chwili jego "odwołania" (kolokwialnie rzecz ujmując) obowiązuje Was doręczone uprzednio wezwanie. Sąd po prostu musi przesłuchać wszystkich wskazanych pokrzywdzonych.

 

Odradzam natomiast tzw. kombinowanie, bo może się okazać, że grzywna przekroczy koszty podróży, a stawić się będzie trzeba i tak.

Link to post
Share on other sites

Najlepsze jest to, ze koleś wydymał mnie na 50zł, a ja będę musiał jechać 300km w jedną stronę, z uwagi na to, że obecność obowiązkowa.

 

Możesz żądać zwrotu kosztów dojazdu, noclegu i utrzymania w miejscu przesłuchania oraz za utracony zarobek za każdy dzień udziału w czynnościach sądowych. Z tego co pamiętam należy złożyć wniosek nie później niż na trzy dni od zakończenia rozprawy. Ale lepiej sprawdź jeszcze jak to wygląda obecnie bo coś się mogło pozmieniać, albo źle zapmiętałem.

 

Kuba mnie ubiegł :icon_razz:

Edited by Kudłaty
Link to post
Share on other sites

Można też wystosować pisemko do Sądu o brak środków na przejazd, mogą zaniechać obowiązkowego stawiennictwa. Pewnie do mnie też dotrze na dniach pisemko, może wtedy coś naskrobię. Jakby nie było, perspektywa otrzymania kaski za przejazd etc wydaje się kusząca, ale śmiem wątpić że Państwo POlskie ot tak da mi pieniądze za darmo. I tak jak trochę wyżej, mam do przejechania 350+ km...

 

EDIT: Poszperałem trochę, można się zapoznać: http://www.money.pl/forum/wezwanie-na-swiadka-i-zwrot-kosztow-podrozy-t1345563.html

Edited by Grzyboo
Link to post
Share on other sites

To, ze mogę ubiegać sie o koszt przejazdu w miejsce rozprawy to wiem, ale kompletnie nie wiem jak to wygląda.

Dam nr konta i co? To wszystko?

 

A co do tego przesłuchania w innym miejscu to nie miałem pojęcia, że tak można, w środę będzie w firmie pani Bożenka to będę wiedział wszystko :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...