Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Patenty na pekniety gearbox


Recommended Posts

Szukam sposobów na przedłużenie życia pękniętego gearboxa v2. Znalazłem juz Mblock i v2fix, ale widziałem, że ludziska przykręcają stalowe blachy do GB i to sie trzyma. Moze ktoś podesłać linki, zdjęcia, wymiary, sklepy gdzie są jakieś informacje o tym rozwiązaniu, bo mam pęknięty GB, ale chcę do niego włożyć m130 na lipo 11,1v. Dobije go do końca ;).

Link to post
Share on other sites
  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Użytkownik dual_tec (asg reviolution) miał niedawno właśnie wzmocnienia gb,o których mówisz.Tu link do sklepu allegro http://allegro.pl/Shop.php/Show?id=20377729 .Napisz do nich na pewno mają je na stanie :)

A wzmocnienie to znajdziesz wpisująć Zbrojenie UESA w googlach :)

 

link do tematu z fotkami

 

http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/58032-pekniety-gearbox/page__st__20

Edited by nicknitro
Link to post
Share on other sites

Więcej wydasz pieniędzy i się narobisz niż to warte .

Kup nowy !

 

Kolejny zniszczony szkielety do szafki :D Skoro wzmacnia to szkielet GB, to założę sobie na sprawny w pierwszej kolejności, później zrobię do peknietego. Chcę zobaczyć ile ta modyfikacja wytrzyma. Na jednej stronie znalazłem, że ktoś zrobił takie modyfikacje w v.2 z zamiarem włożenia M210 promyka, więc może jednak warto, zamiast kolejny szkielet z gównolitu wytrzymujący M130 jeden sezon.

Edited by Meche
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Tak. W momencie jak pojawiło się pierwsze pęknięcie typu "włosek do połowy", czyli dolna ścianka gb dalej była cała, założyłem koledze na gb blachy z dwu stron. Jesli odpowiednio się zrobi fazy tak, by śrubki o było nie było stożkowych łbach to dociągały, to będzie trzymać. Koledze gb tak potraktowany dwa lata działał zanim pęknięcie poszło po całości i już faktycznie wymieniliśmy szkielet.

 

Ogólnie nie polecam wszelkiego "wzmacniania" ale to był nowy szkielet G&P 8mm i zaczął pękać po mniej jak miesiacu więc szkoda go było. Szkieletu z przebiegiem szkoda wzmacniać bo znajdzie inne miejsce by się rozlecieć.

Edited by poldeck
Link to post
Share on other sites

Stal, wiadomo, a jaka konkretnie.... w sumie każda praktycznie sie nada, bo nawet najpodlejsza stal jest 100x bardziej wytrzymała od ZnAl-u A co do grubości, to ja poniżej 1mm nie schodziłem, ale wtedy to śruby z łbem stożkowym i wpuszczanie ich w blachę.

 

No i zapomniałem jeszcze, gwintowniki m3 ! Dobrze jest też blaszki przykleić do GB klejem i wygrzać w 100*C np takim -> http://www.hurtmet.pl/p4582_313_7706_klej_epoksydowy_metalowy_300kg_2x12ml.html - nie wiem czy neo robiący wzmocnienia nie klei ich czasem czymś podobnym ?? Trzeba by go zapytać

Link to post
Share on other sites

Oczywiście, bo w przypadku gdy mamy totalnie pęknięty gb, to klej utrzyma ci przód gb gdy wyciągniesz śruby.

 

A zainteresowanym, polecam zajrzeć na komis, wystawił ktoś wzmocnienia (Nie, nie moje więc nie ręcze za jakość itp itd.)

Edited by rogal138
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...