Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mini Komis i linkownia


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kosa, to czekamy na sprawozdanie jak się sprawdza w polu :icon_smile:

to żaden problem- BulliXL od nas był z tym już dwa razy w polu ASH w 2014, micha uśmiechnięta od ucha do ucha (pytanie czy 19DIV chce mieć tyle kmów- czy nie będzie przeginką oddział np.8 ash-niemiaszków z 4-5 MG42 na środku,a pozostali STG do obrony skrzydeł i CQB :D :D :D )

 

ale prawda- giwera waży jak lekko obwieszone M16 (niewiele więcej niż przeciętne tługie Minimi)

 

Boyka Mauser miałem- wyłącznie do ozdoby i zabawy przeładowywaniem. W polu ASH nieprzydatny- pięciostrzałowy z zasięgiem nieco lepszym od gazowego pistoletu, zgubienie łuski = wydatek 50pln (bo tyle m/w kosztuje zestaw kolejnych pięciu)

Jeśli więc do takich celów jak moje to od razu radzę kupić tańszą wersję w plastiku i oryginalne drewna (najlepiej również okucia) wtedy będzie coś przypominać. W przeciwnym razie drewno Boyi jak noga od krzesła z Jyska o paru latach użytkowania, a okucia ze znalu (malowanego na czarno...) kruszą się, pękają, odpadają.

 

Powodzenia!

G.

Link to post
Share on other sites

Witojcie, tak na marginesie odnośnie MG42, replika robi wrażenie nie da się ukryć, ale jak słusznie napisał szanowny Gor " w dużym stopniu ZnAl a nie stal"

 

Swego czasu o ową replikę pokusił się Her Cremic no i niestety podczas dziewiczej strzelanki, która miała miejsce na Podkarpaciu - Skarby III Rzeszy, 26.10.2014 Poległa śruba , która trzymała dwójnóg, który następnie odpadł - ach ten znal..........

 

 

Pozdrawiam

Ahmed

Link to post
Share on other sites

Mam do sprzedania gazową repliką COLTA 1911 firmy WE na GreenGas - zakupiona w maju 2012, wystrzeliła około 500 kulek G&G. W zestawie pudełko, instrukcja, dwa sprawne i szczelne magazynki oraz silikonowy olej w sprayu (około 1/2 pojemnika). Replika posiada rysy i przetarcia od normalnego użytkowania.

CENA: 200 zł + koszt przesyłki

 

Zdjęcia: https://picasaweb.google.com/101777865790151374785/KOMISASG#

Edited by MICHAL
Link to post
Share on other sites

Piszę tu, żeby nie tworzyć nowego wątku, a być może ktoś zauważy ofertę opchnięcia:

Skradziono mi w weekend(czekałem na info od orgów kilka dni, że może ktoś znalazł po imprezie) na moto spędzie kangurkę M38 w ciemną palmę, rozm XL z 1944militaria. Jest w miarę nowa i ma na karku od "jesiennej" strony napisane długopisem Kowal GD / Sepp

 

link to kangurki

http://www.1944milit...ctCode=SST1PFDK

Link to post
Share on other sites

DSC_0771.jpg

 

Thompson M1A1 Military Wood Version

 

AEG, wersja z drewnem!

 

Pistolet maszynowy Thompson,

używany przez US Army i USMC podczas II Wojny Światowej.

 

Widoczny w serialu Kompania Braci czy filmie Szeregowiec Ryan.

 

Pistolet nigdy nie był na akcji!

 

Służył jako dekoracja.

 

Jest w pełni sprawny, posiada stabilne 370 FPS.

Ogień ciągły i pojedynczy.

 

Drewno olejowane i woskowane,

produkcji King Arms (wartość rynkowa 390 zł).

 

Upper receiver, lufa itp zostały wykonane z metalu,

zaś stopka kolby, uchwyty zawieszenia, skorupa magazynka i atrapę zamka ze stali.

 

Uchwyty zawieszenia, montaż i śruby kolby, stopka kolby zostały zaoksydowane.

 

Podsumowując - replika wygląda genialnie i świetnie strzela!

 

w zestawie:

- replika Thompsona z drewnem

- magazynek stalowy długi

- magazynek stalowy krótki (ze zdjęć)

 

cena nowej z drewnem w sklepie- 1490 zł.

MOJA CENA - 799 zł.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam parę fantów US Army na handel:

- Mundur m42 szturma obszyty na 82nd pomalowany, Kurtka niewzmacniana 40R, spodnie indywidualnie wzmacniane z wstawionymi właściwymi paskami udowymi W36R I34 za 160zł.

- Pokrowiec rigger made(LTD) na 4 magi do thompsona Kopia rekonstrukcja.pl, Ltd się słabo trzyma więc 40zł,.

- Saperka m1910 skracana, plus pokrowiec kopie 70zł.

- Powojenny koc US chyba lata 80tę , kupiony w Paragraf22. Obcięty z jednej strony o jakieś 20 cm za 50 zł,.

Więcej fotek ewentualnie dla zainteresowanych na PW albo e-mail.

 

zdjecie-0390.jpgzdjecie-0391.jpgzdjecie-0384.jpgzdjecie-0382.jpg

Link to post
Share on other sites

Witam!

 

Chcę zakończyć (w miarę) proces kompletowania stylizacji na "spadaka", więc potrzebnych jest mi kilka rzeczy.

 

W miarę gwałtownie (nie jestem w stanie napisać "na gwałt") poszukuję w umiarkowanej cenie skórzanej kabury naramiennej US M3 do Colta 1911 - 1 szt.:

http://nestof.pl/towar/kabura-naramienna-m3-do-colta-1911-replika

Podobnie w rozsądnej cenie poszukuję 2 szt. szelek US rozmiar XL, wzór z 1943 (suspenders variant 2):

http://www.paragraf22.com.pl/paragraf22/umundurowanie-dla-grup-rekonstru/708-szelki-do-spodni-us-wwii-repro.html

 

Jeżeli ktoś dysponuje też 2 szt. pasów nośnych do Thompsona:

http://nestof.pl/towar/thompson-pas-nosny-replika

Mogę też być zainteresowany bagnetem M4 (nie musi mieć pochwy) - 1 szt.:

http://nestof.pl/towar/bagnet-amerykanski-m4-w-pochwie-m8-kopia

 

Potwierdzam fakt, iż linki mają pokazać, że zainteresowany jestem kupnem w cenie - wraz z przesyłką - niższej (możliwie jak najniższej), niż na zamieszczonych linkach (ale się wykazałem sprytem :icon_lol: ).

Dla ułatwienia powiem ( / napiszę?), że preferuję dostawy przez paczkomat (najłatwiej ukryć wpływ przesyłki :icon_razz2: ).

 

Kontakt na PW

Link to post
Share on other sites

Nie jestem rekonstruktorem tylko stylizuję się na. Oczywiście, nie lubię partactwa i staram się - w miarę możliwości - zbierać pełne komplety. Jak wiadomo, w ASH raczej sieje się kompozytem zamiast używać (nawet markując) ostrza. Przynajmniej ja wolę nie być zbytnio na bakier z BHP. Ani M3 ani M4 nie trzymałem nigdy w rękach, bazuję tylko na zdjęciach; kształt ostrza i rękojeść jak dla mnie (profana) są dość podobne, a chodzi tu przecież o efekt wizualny, nie walor użytkowy. No i M4 jest tańszy. Podobnie zresztą sprawa ma się z całym moim wyposażeniem: do strzelania starczyłby mi sam mundur, dowolne wysokie buty, odpowiedni pas, hełm, ładownica na magazynki i (ewentualnie) szelki. Tylko dla wizualizacji i dla samego siebie dodałem sobie (syn ma nieco mniej): plecak, lina, manierka, saperka, siatka, wiązany opatrunek, dodatkowa torba na magazynki, pochwa na nóż. Dlatego też teraz (gdy wreszcie dorwałem colta 1911) potrzebne mi są dalsze rekwizyty. Później przyjdzie czas na mundur HBT (jakby co), M43 (jak do walki nie będą stawać "spadaki") itd.

Podkreślam przy tym: ja to zbieram, bo tak lubię, absolutnie nie mam w pogardzie tych graczy ASH, którzy nie mają kompletu wyposażenia. Przecież chodzi tu o historię, sport, adrenalinę (może niezbyt mocną w porównaniu do celowania w klienta z ostrej), spotkania i o strzelanie.

Poza tym, muszę brać ekonomię poważnie pod uwagę - teraz jestem w trakcie kompletowania stroju niemieckiego, a tego z kolei nie wyobrażam sobie bez np. obwieszonej A-ramy. Na przyszłość - wrzesień 39 itd, itd.

 

Sorry, jednak wyszedł OT

Edited by Kolba_DK
Link to post
Share on other sites

Cortes, Tobie łatwo mówić. Ty masz Garanda i M1 :icon_evil: (brak chyba emotikona na zazdrość); ja obie te rzeczy MUSZĘ kiedyś zdobyć i to w dwóch egzemplarzach każdy i z zapasem magazynków każdy (no przecież dla mnie i dla młodego). Tak, jak pisałem - do niemca potrzebny mi KAR.98 i to bez łusek, dwa komplety wrzesień '39 RP z uzbrojeniem (należałoby zrobić Mausera wz. 29, albo kupić Mosina), później brytol i Lee / Sten... Chyba z tym zbieraniem to mnie prędzej emerytura zastanie :icon_razz: .

Edited by Kolba_DK
Link to post
Share on other sites

I z mojej strony sugestia drogi Kolbo:

 

1. Niech sobie Renifer ('młody') dozbiera żebyś sam nie musiał sponsorować w całości ;)

2. Po co wam WSZYSTKIE repliki w dwóch egzemplarzach? Toć na zmianę możecie używać Tomka/Garanda itd. Wtedy jeden zestaw ładownic do każdego itede. Ekonomia w postaci czystej- użytkowej ;)

3. Mauser bezłuskowy / Enfield /Mosin czy inny M.A.S są do zrobienia samemu przy odrobinie chęci i zapału- można wtedy nie inwestować dużej kasy (Cortes robi wersje DeLuxe, ale np. Pete od nas zmajstrował sobie SMLE nad wyraz budżetowo. Na bazie snajperek sprężynowych z 440-450Fps (czyli znośnie) można za łączną sumę ok600-700pln mieć bardzo fajnego czterotaktowca na magazynki. Wiem- zrobiłem kilka.

4. Niestety już widać, że nie przejdzie Ci kroczenie coraz głębiej w przygodę z ASH/ może reko, a zatem Cortes mądrze gada- rozważ zakup od razu prawidłowego majchra. W końcu US Airborne to Twoja główna 'oś' mundurowa- czyli taka wizytówka poniekąd.

 

Btw- Nicpoń, fajne fanty w fajnej cenie! W takich sytuacjach aż szkoda, że nie zamierzam się zamerykanizować ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...