Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Wiem, że nie odkryłem(zrobił to Kolumb albo Lepper). Juz dawno czytałem, że nasi chłopcy jeżdżą do Ostródy na szkolenie. Ale dopiero dziś zobaczyłem Polskich żołnierzy w Hammerach. Ładny widok, lepsze to niż Hunkery. :D 8)

PS: Wiecie może w jakiej ilości dostali tych pojazdów. Jestem ciekaw Ameykanie obiecali nam tyle rzeczy przed wyjazdem do Iraku. Ale później się rozmyślili................

Link to post
Share on other sites
Wiecie może w jakiej ilości dostali tych pojazdów?

Obecnie zamówiono 217 wozów różnych wersji w ramach programu FMF (Foreign Military Found) - są już od kilku miechów dostarczane. Liczba może wzrosnąć, bo wojskowym najwyraźniej spodobały się te nowe zabawki zza "wielkiej wody" ;)

 

Nie liczyłem wozów przekazanych PKW przez Amerykanów na miejscu w Iraku.

 

BTW na przyszłość - wszystko to możesz znaleźć w necie (google.pl), a nie koniecznie walić na forum :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

nie ma czym się zachwycać. Hummer nie sprawdzi się w naszym terenie, jest to pojazd na pustynię, ze względu na swoje rozmiary nie nadaje sie na polskie drogi i bezdroża, utknie pomiędzy dwoma pierwsyzmi drzewami. Mówił mi o tym ojciec, który jeżdzi vitarą na rajdy off-road, ze typ pojechał H1 i nawet do lasu nie wjechał.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
nie ma czym się zachwycać. Hummer nie sprawdzi się w naszym terenie, jest to pojazd na pustynię, ze względu na swoje rozmiary nie nadaje sie na polskie drogi i bezdroża, utknie pomiędzy dwoma pierwsyzmi drzewami.
Jasne, stąd coraz więcej państw świata kupuje podobne platformy. Ale nie mamy się co bać, bo w końcu naszego kraju nie zaatakują, bo kiedy tylko ich pojazdy tego rodzaju wjadą "na polskie drogi i bezdroża", to utkną "pomiędzy dwoma pierwsyzmi drzewami", każdy z przeciwników o tym wie. Czasami jak czytam niektóre takie wypowiedzi, to nie wiem czy śmiać się czy płakać...

 

Przy okazji, przykład polskich HMMWV (akurat dwa pierwsze, które znalazły się w kraju):

_HMMWV_01.jpg

_HMMWV_02.jpg

_HMMWV_03.jpg

_HMMWV_05.jpg

_HMMWV_06.jpg

_HMMWV_07.jpg

_HMMWV_08.jpg

Link to post
Share on other sites

Polecam obejrzenie fragmentu programu "Top Gear". Tam testowali hummera wersję wojskową i cywilną. A tak poza tym humery sa dużo bardziej awaryjne. Gadałem z gościem, który ma skansen pojazdów militarnych i ma tez hummera. Nie dość, że nie da nim sie nigdzie wjechać to i ciągle się psuję. Ogólnie lepiej zainwestować w Land Rovera.

Link to post
Share on other sites

Moze ma cywilna wersje i dlatego sie psuje. Ja widzialem hammera cywilnego

ale h1 przerobionego na terenowke offroad czyli takie tam jak wzmocniona karuseria klatka itp. i byl okropny. Albo ma H2 lub H3 to sa badziewia, w lodzi na piotrkowskiej stal H2 z tablica rejes. OZONE

Link to post
Share on other sites
Gadałem z gościem, który ma skansen pojazdów militarnych i ma tez hummera. Nie dość, że nie da nim sie nigdzie wjechać to i ciągle się psuję. Ogólnie lepiej zainwestować w Land Rovera.
No i wszystko jasne, nie dość, że utyka na pierwszych dwóch drzewach, to jeszcze zanim zdoła do nich dojechać to się zepsuje. Czekam na dalsze opowieści zasłyszane z pierwszej ręki :wink:
Link to post
Share on other sites
Gadałem z gościem, który ma skansen pojazdów militarnych i ma tez hummera. Nie dość, że nie da nim sie nigdzie wjechać to i ciągle się psuję. Ogólnie lepiej zainwestować w Land Rovera.

 

A Landrynki to się w ogóle nie psują?

Z tego co pamiętam Humvee był projektowany tak aby wytrzymać 12 lat użytkowania w warunkach polowych (nie mylić z brakiem serwisu :wink: )

 

Co do wielkości i "niemieszczenia się" nigdzie, to BRDM-y też pewnie powinni wycofać. Każdy pojazd ma swoje zady i walety :?

Link to post
Share on other sites

To ja jeszcze dorzucę Mercedesa G w wersji wojskowej zwnaego Wolfem. Amerykanie tez go używają. To argument dla tych co uważają, że Hummer za duży jest ;-). Inna sprawa, ze Galenda to klasa sama dla siebie tylko cholernie droga :-)

LRy to kultowe auta, ale potrafią właścicielowi dać się we znaki. Trzeba je kochać. Zresztą z autami to jak z kobietami jedni wola blondynki inni brunetki, a jeszcze inni cycate ;-)

Różne samochody do różnych celów. Starem 266 jakos można jeździć w terenie i po lesie, a nie jest mniejszy niż Humvee. Ja uazem tez kiedyś nie dałem rady przejechac między drzeami, a kurde motocykliści obok mnie śmigali i to nawet szosowymi ścigaczami. A uaz taki kniaź bezdroży, a tu dupa musiałem objeżdżać drzewa.

Automatycznych skrzyń tez używa wiele armii, nie tylko w samochodach, ale też w innych pojazdach jak transportery, czołgi.

Poza tym zawsze można wysadzić drzewo, które przeszkadza ;-)

A co do polskich hummerów to tylko szkoda, że dostajemy je zupełnie gołe, choć z drugiej strony to szansa dla naszych konstruktorów i firm, żeby mogły się wykazać. Litwini (jeszcze mniej terenu do jazdy) tez kupili Hummery.

Link to post
Share on other sites

Hummery powstały chyba tylko po to aby wojsko miało sie w czym pokazać. Co z tego, że nie zawsze działa ale ma wyglądać. Może jakiemuś generałowi zachce się chromowanych felg tam wstawić.

 

Moim zdaniem lepiej było zostac przy UAZach i GAZikach. Tam to wystarczy tylko młotek aby to auto naprawić. Jeszcze gdyby je troche zmodyfikowano to to były by idealne terenówki.

Link to post
Share on other sites
Hummery powstały chyba tylko po to aby wojsko miało sie w czym pokazać. Co z tego, że nie zawsze działa ale ma wyglądać. Może jakiemuś generałowi zachce się chromowanych felg tam wstawić.

Tak, zgadles na pewno tylko po to powstaly.

 

Skad czerpiesz swoje informacje "ze nie zawsze dziala"? Jaka jest czestotliwosc takiego "niedzialania"? Czy mozesz podac jakies sprawdzone zrodlo? Czy tylko bijesz sobie piane na forum?

 

Moim zdaniem lepiej było zostac przy UAZach i GAZikach. Tam to wystarczy tylko młotek aby to auto naprawić. Jeszcze gdyby je troche zmodyfikowano to to były by idealne terenówki.

Tak, tak, oczywiscie masz racje.

 

Najlepiej to by bylo do dzisiaj latac na kukuruźnikach bo przeciez byly takie proste i nie psuly sie tak jak taki nie przymierzajac Gripen (nie wazne ze nie Amerykanski tylko Szwedzki, ale trzeba ponarzekac - jestesmy przeciez Polakami)

 

:roll:

Link to post
Share on other sites
Hummery powstały chyba tylko po to aby wojsko miało sie w czym pokazać. Co z tego, że nie zawsze działa ale ma wyglądać. Może jakiemuś generałowi zachce się chromowanych felg tam wstawić.
Przekonanie do czegokolwiek nastolatka wierzącego, że tylko on ma monopol na prawdę jest raczej niemożliwe. Można mu jedynie napisać... "dorośnij choć trochę dzieciaku". Niemniej jednak, gdyby w WMASG.przydzielano nagrodę na najgłupszą wypowiedź, to ja już mam swojego kandydata :wink:

 

Poniżej kilka przykładów owych HMMWV służących jedynie do tego, aby "wojsko miało się w czym pokazać". Całość tutaj.

 

4_hummery_2.jpg

125_hummery_2.jpg

124_hummery_2.jpg

79_hummery_2.jpg

80_hummery_2.jpg

49_hummery_2.jpg

Link to post
Share on other sites
A polskie Hummery nie są gołe, lecz wyposażone w granatniki kal. bodajże 93mm i pociski ppanc (stingery?)
(odgłos krztuszenia się) Granatnika 93 mm* nie używa, nie używało i w najbliższej przyszłości pewnie nie będzie używać żadne państwo na tej planecie. Powszechnie spotykanymi kalibrami granatników są 25 mm, 30 mm, 35 mm oraz 40 mm. Stinger to amerykański przenośny zestaw przeciwlotniczy (pza), a nie przeciwpancerny pocisk kierowany (ppk). A na HMMWV może będą zainstalowane izraelskie ppk Spike.

 

Polskie HMMWV dostarczone były bez uzbrojenia (acz na zdjęciach można zobaczyć 12,7 mm wkm NSW UTIOS), acz na części z nich mają zostać zamontowane zdalnie sterowane moduły uzbrojenia (wieże bezzałogowe) dostosowane do wielkokalibrowych karabinów maszynowych (wkm), granatników automatycznych (ga) oraz uniwersalnych karabinów maszynowych (ukm).

 

* - mowa oczywiście o granatnikach powtarzalnych lub automatycznych, bowiem istnieją granatniki rakietowe kalibru 93 mm np. RPO-A Trzmiel.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...