Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pasoszelki z ładownicami do AK74


Recommended Posts

Witam

 

Zgodnie z tematem-chciałbym kupić pasoszelki(albo kamizelkę)z ładownicami do AK74.

Dodatkowo:miło by było,jakby można było podpiąć pokrowiec na chlebak(pojemne to,i plecaka bym brać nie musiał)

Cena:do 55 zł

Teren działań:głównie las

 

Z góry dzięki za odpowiedź

Link to post
Share on other sites

A ja powiem że w sumie czemu nie, primo to zapewne pierwsze oporządzenie kolegi, secundo co tak naprawdę kolega chce w tym nosić? Bo jeśli 3 magazynki butelkę wody i paczkę kulek to nie dajmy się zwariować i dusicielki dadzą rade, co innego jakby chciał się pakować na 36 godzinny milsim albo coś w tym stylu.

Link to post
Share on other sites

To właśnie tzw szelki dusicielki ja raczej bym się w to nie pakował.

Mówisz o szelkach LWP? Bo jeśli chodzi o S95, używam ich drugi rok, czasem obciążonych około 4-5 kg i nie odczuwam dyskomfortu.

LWP nie znam.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Tak, "szelki-dusicielki" to potoczna nazwa pasoszelek LWP. Z tego co wiem o S95, to szelki-dusicielki są w stosunku do nich o sto lat za jaskiniowcami...

 

@ autor: za 55 zł to Ty się chłopie nie spodziewaj nie tylko cudów, ale wręcz niczego dobrego. A w ogóle, to podejście masz dość konkretnie błędne, IMHO. Pierwsze pytanie brzmi - co Ty chcesz w tym naboju nosić :icon_question: Konkretnie. Ze szczegółami.

 

Jeśli chcesz powiesić na sobie 6 magazynków, butelkę (względnie manierkę) wody i paczkę kulek, to Filip7370 ma rację: obleci.

 

 

Z równym uporem co Powała doradzający niemieckie pasoszelki S95, ja polecam początkującym chest-rigg systemu PLCE z ewentualnym dodatkiem w postaci chlebaka (haversack) na maskę przeciwgazową. Tyle, że to się w podanym przez ciebie budżecie nie mieści (zakup takiego zestawu z allegro ma szansę zamknąć się w, powiedzmy, stu złotych). Za to ładownice masz już w komplecie.

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

Dwa do AK47 wchodzą w kieszeń chesta PLCE. Mam jedno i drugie (jako gościnny sprzęt), sprawdzone i na sucho, i w polu. Rzep to tak na końcówkę końcówki, ale troczki przy fastexach sięgają. Magów do 74 nie testowałem, przyznaję :huh: ale myślę, że też się zmieszczą...

 

Ładownica amunicyjna od systemu PLCE to faktycznie zupełnie inna para kaloszy. Regulacji nie ma, i, jak twierdzą znajomi Brytofile, magazynek od AK nie wejdzie. Ale ja tu o cheście wspominam (jakkolwiek temat o pasoszelkach...).

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o ładownice mieszczące magazynki do AK to polecam :

 

prawa

http://allegro.pl/ladownica-na-amunicje-ammo-pouch-right-olive-dpm-i2276648665.html

lewa

http://allegro.pl/ladownica-na-amunicje-ammo-pouch-left-olive-dpm-i2276648667.html

 

do tego szelki :

 

http://allegro.pl/szelki-do-oporzadzenia-yoke-olive-asg-dpm-i2276648664.html

 

 

Co do szelek nie wiem czy są wygodne, bo ja sam używam już od około 2-óch lat szelek w systemie "H" tylko, że Austriackich, ale Angole Falklandy odbili w nich ;)

 

Co do ładownic to każda z nich mieści 4 magazynki od AK 47 albo 74 (i jedne i drugie wchodzą bez problemu). Ładownic takich używam sam i bardo sobie chwale czy to jest normalna nawalanka kilku godzinna czy też Milsim albo wypad dwu dniowy.

 

Jeżeli juz chcesz coś za nie duże pieniądze i dla początkującego (jak i dla zaawansowanego) to polecam Ci ten zestaw.

 

P.S.

 

Czatuj na Alledrogo bo czasami za 60 zł trafia sie cały taki zestaw z pasem, z ładownicami przednimi, ładownicą "ogólna" i ładownicami amunicyjnymi.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Reklamówki z biedronki to też znośny sposób na noszenie magazynków. Fakt, że pokrowiec mieści magazynek nie oznacza, że powinien do tego być polecany, nawet gdyby był darmowy. S95 jako tanie rozwiązanie można proponować jak ktoś ma hi-capa lub emkę, jednak do noszenia magazynków od AK się nie nadaje.

 

Swoją drogą podejrzewam, że przy tak ograniczonym budżecie ilość magazynków też jest mała - dlatego podejrzewam, że na zupełny początek wystarczy pas WP/zwykły czarny skórzany od spodni, z przodu pojedyncza dobra ładownica (żeby została na później, może być używka), z tyłu chlebak (może być LWP). Co się da po kieszeniach munduru. Z czasem stopniowo rozbudowywać w zależności od potrzeb.

Link to post
Share on other sites
(...) na zupełny początek wystarczy pas WP/zwykły czarny skórzany od spodni, z przodu pojedyncza dobra ładownica (żeby została na później, może być używka), z tyłu chlebak (może być LWP). Co się da po kieszeniach munduru. Z czasem stopniowo rozbudowywać w zależności od potrzeb.

Dokładnie. Dobra ładownica/e, zwykły pasek i nawet torba przez ramię stabilizowana paskiem. Szelek nie potrzeba. Ładownica nie służy tylko do bezpiecznego przenoszenia, musi też umożliwić szybką zmianę.

 

Uważacie, że to lepsze, bardziej "znośne" rozwiązanie od zaproponowanego przeze mnie? :bialaflaga:

Link to post
Share on other sites

Tak. Będzie mieć porządną ładownicę, którą potem będzie mógł podpiąć do normalnego oporządzenia. Sama ładownica na 2-3 magi nie jest wystarczająco ciężka, żeby "ściągnęła" mu spodnie. A z S95 to co zrobi? Niestandardowy system montażu oporządzenia, ładownice dedykowane tylko do broni używanej przez BW. A sprzedać potem tego nie sprzeda.

Link to post
Share on other sites

W S95 można iść pod warunkiem, że ma się M4,G3 lub G36 i 400zł do wydania. Aczkolwiek mając 50zł i M4 pewnie wybrałbym LBV, mając G36 i nie idąc w reko wybrałbym coś w molle - większa swoboda w doborze dodatków, różne półki cenowe w zależności od zasobności portfela. :) Mając AK pchanie się w S95 to ślepa uliczka i bezsens - zero ergonomii czy perspektyw.

Edited by Kantek
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...