Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam.

Mam do was małe pytanko. Chciałbym uszczelnić moją SR25(teflon fix itp) i tu pojawia się pytanko. Która komora się do tego lepiej nadaje? TA: http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_197&products_id=4623&name=King_Arms_-_Komora_HopUp_-_M4/M16#!prettyPhoto

czy ta http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_197&products_id=6119&name=MadBull_-_Komora_HopUp_Ultimate_-_M4,_M16#!prettyPhoto???? Z góry dzięki za WSZELKIE porady co do uszczelnienia :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 year later...

W swojej SRce mam taki zestaw:

Dysze, cylinder z głowicą od deep fire;

tłok z głowicą, zębatki SHS;

Sprężyne M150 Guardera i gumke guardera

Komore i silnik ultimate

Precke madbulla

 

 

Całość daje stabilne 540 fps przy stockowym gearboxie, który prędzej czy później nie wytrzyma na 150; moje pytanie - czy jeśli wymienię w przyszłości gearbox na wzmocniony v2, czy to doda jakieś fps'y/zasięg? Jeśli tak, to "na oko" ile,a jeśli nie to czy coś jeszcze mogę dodać do repliki, żeby zwiększyć zasięg/fpsy (nie wymieniając kupionych wyżej części)?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Link to post
Share on other sites

Skejter - Ja mam wszystko wymienione oprócz body i gearboxa, te elementy co wymieniłem w pierwszym poście napisałem ogólnie, że mam i tłok z głowicą i zębatki od SHSa, żeby nie pisać osobno co jakiej firmy :)

 

SirHawk - Wydawało mi się, że można wbić wzmocniony szkielet, opiłować go (czy coś w tym stylu), żeby był bardziej szczelny i wtedy mogłoby to mieć jakiś wpływ na skuteczność repliki (nie znam się do końca na sprawach serwisowych, dlatego pytam) :icon_biggrin: A czy zmiana lufy da jakiś znaczny efekt, czy to doda +10fps i 5m zasięgu?

Edited by Thakan
Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Witam, nie wiem czy wybrałem dobry wątek, więc z góry przepraszam za ewentualny błąd.

Jestem amatorem asg, od niedawna posiadam replike pj-25, jest ona moją pierwszą repliką w histori mojego asg. Sam wiem, że w tuningu, częściach itp jestem zielony, dlatego chciałem napisać tutaj i poprosić o solidną radę co w mojej replice wymienić/zmienić, kosztem ok. 600 zł na start. Replika jest full stock, nic w niej nie zmieniałem, lecz przyszedł czas aby poprawić osiągi. Ktoś doradzi co do niej kupić, aby poprawić osiągi ? Z góry dzięki.

 

 

Witaj na forum .

Kolega najpier poszuka odp. poczyta a potem pyta.

Połaczylem tematy.

 

S1

Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...

Witam, chciałbym trochę "wzmocnić" swoje SR. Mam już git precke oraz hopka, mosfet i sp140. Na 0.2 stabilne 500. Zepsuł mi się silnik więc pytanie czy ten będzie okej?Link

Kolejna rzecz, bore up. Czy bore up do m4/m16 będzie pasował do Srki? Myślałem o tym Link 1 bądź Link 2.

Zębatki, myślałem o tych Link, ale nie wiem czy będą pasować. 

Ktoś miał doświadczenia z takim tuningiem/ takimi częściami albo po prostu wie czy to będzie współgrało? Za każdą pomoc dziękuje :D

 

 

Edit; Mam Mosfet Nano AAB, komory niestety nie pamiętam, gumka czarna systemy, sprężyna guarder sp140, precka guarder 550

Edited by DobryWariatURS
Link to post
Share on other sites

Silnik - mam, używam, ciągnie m150 bez zająknięcia. Taki mały potworek z niego. Ktoś wspominał, że fajne promocje są na niego, coś koło 90 zł - ale nie wiem w jakim sklepie i czy jeszcze obowiązują.

 

Zębatki helikalne, będziesz je sam składał czy jakiś serwis? Nie lepiej po prostu jakieś 13:1? Nie chodzi o rof, ale szybkość reakcji na spust, silnik na luzie napnie sprężynę. Oczywiście lipo obecne?

Link to post
Share on other sites

Ta, lipo obecne, replika idzie do serwisu. Zębatki nie wiem jakie ponieważ się nie znam, jeśli masz coś do polecenia to z chęcią wysłucham. Zastanawiam się jeszcze nad tym bore upem bo na forum wyczytałem że ani guardera ani shs'a nie jest dobry. Chciałbym jakość "ulepszyć" gearbox ale skoro boreup jest nic nie wart to trochę nie wiem jak :/

Link to post
Share on other sites

Ludzie, ale to jest SR25, a w środku GBv2Long.... Dlaczego polecacie zebatki 13:1?????

Przy takim silniku, przełożeniu zebatek i springu to silnik się szybko spali. Myślcie trochę przy doborze części. 

 

Tak samo zestawy bu itp. To są zestawy do M4, a nie do SR25! 

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Silnik sie nie spali. Bedzie normalnie pracował. Napewno wzrosnie pobór pradu oraz energia wydzielana przez silnik w postaci ciepla.

Predzej coś zmieli w srodku.

Polecam ci zebatki czarne shs do sr25 o przelozeniu 18:1 czyli standard oraz poszukac silnika PJ/Cyma z niebieskim tylkiem. One sa wolami pociagowymi. To sa silniki 28-32tpa.

Obecnie testuje sobie set 18:1 , s150+ plus tuleje na prowadnicy sprezyny i silnik 22TPA. Set lata na 560fps obecnie. Reakcja na spust fajna, dodatkowo moge zalaczyc precock w Titanie wiec reakcja jest super. Silnik nie nagrzewa sie.

Nie ma sensu pakowac bu do sr25. Zwyklu zespol cylindra spokojnie w sr25 spokojnie daje rade nawet przy 0.48g kulkach.

Link to post
Share on other sites
19 minut temu, Rogaś napisał:

Polecam ci zebatki czarne shs do sr25 o przelozeniu 18:1 czyli standard

Zebatki SHS czarne do SR25 maja inna konstrukcje niż zwykle do gbv2. W zwykłych zebatkach do v2/v3 oba talerze są skręcone dwiema śrubami + zakotwiczone bolcem, który popycha popychacz dyszy. W SR25 boleć montowany jest tylko na górnym talerzu wraz z lozyskiem, który nie przechodzi przez drugi talerz. W zebatkach SR25 całe obciążenie przekazywane jest tylko na dwie drobne śruby. Nawet po wklejeniu śrub zebatki tłokowej, śruby są zrywanie przy względnie normalnych dla tych replik sprężynach czyt. 150-160 (550-600fps). Był już tu kiedyś zakładany temat przez kogoś. Nawet po takiej awarii jest szansa na uratowanie zebatki. 

Rozwiercenie i nagwintowanie otworów pod śruby M3 oraz zastosowanie śrub o wysokiej wytrzymałości. Przerabialem tak już 3 komplety zebatek i bez problemu radzą sobie nawet z MS210 Prometheus. Aktualnie najmocniejszy set jaki ode mnie wyszedł miał 640fps (SP170) i już rok tak sobie strzela.

Dzięki temu, że można rozdzielic talerze zebatki tłokowej, mając drugi komplet zebatek np. 16:1 można podmienić dolny talerz i stworzyć zebatki high speed dedykowane do SR25. 

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

Myślę, że po prostu warto o tym napisać i uświadomić ludzi chcących kupić te zębatki, że zębatka tlokowa wymaga przerobienia ze względu na bardzo wysokie prawdopodobieństwo jej uszkodzenia. Nigdzie wcześniej w necie nie znalazłem takiej informacji. 

Nawet myślałem aby wywalić to łożysko i tam również przewiercic dolny talerz, nagwintowac i wkręcić śrubę. Są śruby z gwintem częściowym przez co nie byłoby problemu z pracą popychacza czy nawet zastosowaniem dowolnego opóźniacza. Zębatka wówczas byłaby skręcona trzema wytrzymałymi śrubami M3. 

Warto też wspomnieć o innych zebatkach SHS gdzie zebatka tlokowa jest jasno-szara i posiada trzy "trójkątne" otwory. Te zębatki to shit, grzbiet zębów często jest wylamywany właśnie na tych trójkątnych wycięciach. 

Na ten moment poza w/w czarnymi, modyfikowanymi shs'ami i Siegetekami nie ma innych dobrych zebatek do SR25

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...