Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36 [BOYI]


Recommended Posts

  • Replies 589
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Co to za szit!!. Jako lokalny serwisant naszej ekipy grzebałem koledze w tym.Środek tragiczny wszystko się sypie...O wiele lepsze jest JG/GFG tam to są części o wiele lepsze niż w "tym czymś". Przecież to koledze posypało tłok i zębatkę po 3 000 kulek!!2 strzelanki!!Dla porównania znalezione stare u starego gracza M14 AGM 9 letnie teraz chodzi na 130 w stoku na 11,1!! A przecież ten karabin w stocku miał 300fps.Dość że mało to jak przyszło od gunfire(tam wymieniali tłok ale kolega już drugi raz nie wysyłał ,dał to mnie) to był połamany zatrzask co stabilizuje lufę.Komora to też szit.

 

Chyba kolego nie powinieneś serwisować replik. Komora HU jest ok i po wyczyszczeniu działa dobrze. Części w GB są takie same jak w innych replikach np. Cymy. Musisz jeszcze trochę zdobyć doświadczenia.

Link to post
Share on other sites

Witam,

kilka dni temu dokonałem zakupu tego modelu w sklepie airsoftguns.pl i mam z nią problemy...

mianowicie zaraz po otwarciu okazało się, że EBB jest w połowie zablokowane, podłączenie baterii nic nie przyniosło (było slychać jak po naciśnięciu spustu replika chce wystrzelić, ale nie była w stanie - wniosek? padnięta bateria.

Po naładowaniu jej podłączam i...replika działa, więc załadowałem magazynek i pojechałem sprawdzić ją w terenie.

Po wystrzeleniu niecałego magazynka "padła bateria" (taki miałem wniosek) - widok taki sam jak po wyciągnięciu z pudełka - zamek jakby zaciął się w połowie, a co jakiś czas mając przebłyski strzelał ale tylko jedną kulką w trybie AUTO więc nadal podtrzymywałem złudne nadzieje, że to wina baterii...

Naładowałem ją w domu, podłączam i NIC, zamek dalej w połowie, nic nie rusza...po ok 8h próbuję ponownie i jakimś magicznym cudem replika strzela więc pakuję ją i jadę sobie postrzelać.

Wyplułem jeden hi-cap (strzelałem głownie w trybie semi, a jeśli już jechałem na auto to z głową po kilka kulek) i zero problemów, załadowałem kolejny magazynek i po kilku strzałach problem jak wcześniej z wnioskiem - PADNIĘTA bateria

Po powrocie do domu i ponownym naładowaniu baterii replika nie strzela więc postanowiłem ją "rozebrać", wyciągnąłem GB (nie otwierałem go bo nie chcę tracić gwarancji) i obserwowałem co może być nie tak...tłok zacina się w pewnym momencie i czasem idzie dalej, czasem nie. Równie dobrze może to być coś innego niż tłok i przez to on właśnie stoi w miejscu.

W BB nic nie lata, nic nie tarabani.

Zapomniałbym, Boltlock (ten system zwalniający sprężynę) od początki chodził bardzo ciężko, teraz w ogóle nie zwalnia sprężyny.

Może to być spowodowane tym, że coś blokuje ten proces, np tłok albo coś w GB?

Prawdopodobnie powinienem udać się z tym do innego działu lecz jest to temat o G36 od BOYI więc postanawiam tutaj się wypowiedzieć.

Wybaczcie za ten chaotyczne napisany post ;/

 

Edit@

 

właśnie sprawdziłem replikę z podładowaną baterią i strzela..to jakiś zbieg okoliczności, magia czy moje nieogarnięcie ? już nie mam siły...

 

Dodam, co może być bardzo istotne, że kupiłem ją za "tylko" 316zł w wyżej wymienionym sklepie! aktualnie jej cena została zmieniona na 468zł .

Edited by SsEeBbEeXx
Link to post
Share on other sites

Sprawdź na innej baterii. Jeśli nie masz to od razu ślij na niezgodność towaru z umową, niech zwrócą Ci kase. Więcej nie kupuj replik u gunfajerów, jeśli nie masz zamiaru od razu czegoś samemu w nich wymieniać.

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites

Niestety nie posiadam innej baterii ale tak czy inaczej dziś jakąś zamówię bo jeśli nie ta gieta to inna więc teraz czy później dokonam jej zakupy nie jest bardzo istotne.

Czemu miałbym odesłać to jako niezgodność towaru z umową? chyba bardziej przeszłoby odesłanie w ciągu 10ciu dni bez podawania przyczyny ale póki co muszę sprawdzić ją na innej baterii...ciekaw jestem co jej dolega :/

 

@edit

te zwalnianie sprężyny jednak działa chociaż nie zawsze...być może sugerowanie się pozycją zamka jest błędne w tym przypadku.

Czasem też jest zacięcie w trybie semi, trzeba przełączyć na auto i wtedy wszystko działa jak powinno, jednakże czytałem w tym temacie (a przeczytałem w nim każdy post :E ), że jest to "normalne" i nie ma czym się przejmować.

Edited by SsEeBbEeXx
Link to post
Share on other sites

Kiedy replika przestaje całkowicie strzelać (dla mnie to coś w stylu "chcę, ale nie mogę") zamek jest w połowie, wsadzenie podładowanej baterii powoduje ustanie problemu - replika działa...ale dlaczego przestaje działać (na wskutek teoretycznie padniętej baterii) i zostawia zamek w połowie? to mnie zastanawia...

 

Co do Twojego pytania (powyższe nie jest odpowiedzią na nie), to zablokowanie zamka występuje wtedy gdy niepewnie nacisnę spust na semi, wtedy zamek zostaje w połowie (chociaż nie zawsze, teraz np doszło do końca ale nie chciał strzelać dalej na semi) a po przełączeniu na auto jest już ok czyli auto załatwia wszelkie problemy które sam robię bo semi nigdy nie zacięło się podczas pewnego dociągania spustu do końca, przynajmniej póki co...

Edited by SsEeBbEeXx
Link to post
Share on other sites

Kiedy replika przestaje całkowicie strzelać (dla mnie to coś w stylu "chcę, ale nie mogę") zamek jest w połowie, wsadzenie podładowanej baterii powoduje ustanie problemu - replika działa...ale dlaczego przestaje działać (na wskutek teoretycznie padniętej baterii) i zostawia zamek w połowie? to mnie zastanawia...

 

Co do Twojego pytania (powyższe nie jest odpowiedzią na nie), to zablokowanie zamka występuje wtedy gdy niepewnie nacisnę spust na semi, wtedy zamek zostaje w połowie (chociaż nie zawsze, teraz np doszło do końca ale nie chciał strzelać dalej na semi) a po przełączeniu na auto jest już ok czyli auto załatwia wszelkie problemy które sam robię bo semi nigdy nie zacięło się podczas pewnego dociągania spustu do końca, przynajmniej póki co...

Po prostu bateria już dawno osiągneła wiek emerytalny ;) Nowy akumulator załatwi sprawę raz na zawsze.

Panowie,

podsumowując:

-czy warto kupować tą replikę ze względu na BB, czy lepiej wziąć coś bez BB np SRC alb oJG?

-z wymianą jakich części trzeba liczyć odrazu po zakupie?

-czy można wymienić tłok na lepszy i nadal mieć BB?

Jeśli zależy Ci na BB to warto. Jeśli ma to małe znaczenie lepiej wziąc SRC.

Po zakupie nic nie trzeba wymieniać, części sypią się tylko nieodpowiedzialnym użytkownikom.

W nowym tłoku trzebaby naciąć rowek w który właziłby zaczep od BB. Jednak nie jestem pewien na 100%.

Link to post
Share on other sites

Po prostu bateria już dawno osiągneła wiek emerytalny icon_wink.gif Nowy akumulator załatwi sprawę raz na zawsze.

 

O tym samym pomyślałem gdy dziś o dziwo replika wypluła 2,5 maga hi-cap :icon_biggrin:

Jedno spostrzeżenie...z czasem pojawił się dziwny dźwięk podczas strzelania aż w końcu zamiast strzału był tylko ten dźwięk, podkręciłem śrubę regulacji silnika i wszystko wróciło do normy...widocznie była lekko dokręcona :icon_razz:

 

@mateo1234

ten model Boyia jest drugą repliką którą dzierżę w dłoniach, wcześniej używałem pewnego AK-47 bez BB i powiem tyle...jeśli chodzi o odwzorowanie jakiegokolwiek realizmu to ta Gieta36C jest o niebo lepsza, jest w niej praca zamka, jest odrzut, jest naprawdę konkretne walnięcie aż echo robi się w lesie...nie ma tego, co doświadczyłem ze wspominanym AK-47 czyli zero jakiegokolwiek realizmu. Nie wyobrażam sobie teraz zamiany tego cudeńka na cokolwiek innego.

Ponadto ponoć ten model Boyia jest zrobiony lepiej niż JG jeśli chodzi o materiał, gdzieś tak czytałem. Zresztą porównaj filmiki z udziałem tego Boyia vs JG...bez porównania.

Jedyne co musisz wymienić od razu po zakupie to bez wątpienia BATERIA! :icon_smile: tylko tutaj pojawia się dylemat...jaką baterię kupić ;/

Edited by SsEeBbEeXx
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...