Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36 [BOYI]


Recommended Posts

  • Replies 589
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Panowie, macie jakiś patent na zespół spustu w tej giecie? Dokładnie chodzi mi o same sprężynki i ich montaż - za cholerę ich nie umiem włożyć tak, żeby zaraz nie wyskakiwały :F. Mam sprężynkę zapasową od shsa jeszcze do spustu, siedzi idealnie, ale niestety jest za gruba i koliduje z tą częścią naciskającą mikrostyk - zostaje mi zabawa ze stockowymi sprężynkami :(. Z góry wielkie dzięki za odpowiedź. Jeszcze nigdy żaden gb mi takiego problemu nie przysporzył :F.

Link to post
Share on other sites

Zaczynaj od dupy strony gearboxa, czyli prowadnicy sprężyny. Żeby AR i zębatki nie wylatywały stosuję magnesy neodymowe z dysków twardych(małe, płaskie). Dociskam potem górę, czyli zespół cylindra wraz z dolną częścią gb, tak żeby zębatki na swoje miejsce weszły. Na sam koniec zostawiam spust, i wkładam kiedy gb jest już częściowo złożony.

 

Niestety v3 są upierdliwe, zwłaszcza chińskie, gdzie luzy są wszędzie. Co ja się naprzeklinałem przy pierwszej giecie jg ehhh....

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

kupiona na wyprzedazy w gunfire. replika wizualnie 5+. MATOWY chropowaty abs. spasowanie 4+. Gearbox chodzi cicho i płynnie. Blowback jest i działa. Działający bolt catch (fajna sprawa). Strzela przyjemnie i celnie. Bateria w zestawie od razu do kosza i kupno li pola. Ogolnie daje 5. G'ta lekka i poręczna:). jak na 360 zł... spoko:)

 

460 zł :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Seger, ale tak na chłopski rozum. Polożyłeś kiedyś w komorze z tym cyckiem dwie kulki jedna na drugiej i sprawdzaleś w ogóle ile tam jest miejsca że piszesz "Cycek ten jest po to aby za dużo kulek na raz nie wpadło do lufy i nie zacielo giwery."

Bo ja to sprawdziłem i stwierdzam że z i bez tego cycka nie ma opcji żeby dwie kulki nagle nam weszły przed dyszę.

Druga sprawa, jak już kiedyś o tym debatowaliśmy, każdą komorę która montowałem w G36 (cyma, jg, boyi) zawsze ten cycek wylatywał w piguły jego mać :teeth:

Nawet jak to były komory stockowe, czy CNC SHS, ProWin, Ultimate.

Link to post
Share on other sites

Omawiany element stabilizuje lub mówiąc inaczej "łączy" komorę HU z GB. W ten sposób komora się nie obraca. W innych gietach go nie ma i jakoś działa. Komora z drugiej strony ma dwa "stateczniki" które wchodzą w lufę. Moim zdaniem jak by było to było by lepiej, ale bez tego też powinno działać.

Link to post
Share on other sites

Separator Ty chyba nigdy nie miałeś w ręku G36 bo piszesz bzdury. W gietach cymy/jg/boyi komora HU blokowana jest skrzydełkami w bloku gazowym. Tak zablokowana komora nie dotyka gearboxa. Komora na fotce wrzuconej przeze mnie to komora którą tez można blokować w bloku gazowym jednak ta dodatkowo opiera się o czoło gearboxa.

Link to post
Share on other sites

Bzdury to Ty wypisujesz i to nie tylko tu. Komora w Boyi nie jest blokowana przez skrzydełka, tylko sprężyna dociska ją do GB, skrzydełka mają tylko ją ustawić i nie pozwolić się obracać. W JG jest tak jak napisałeś, komora nie dotyka GB, w Cymie nie wiem jak jest, ale nie o tym temat. Niestety nie mogę znaleść fotki komory boyi, żebyś wiedział o czym piszę, bo chyba nie wiesz o co mi chodzi.

Pozdrawiam "serwisanta"

Edited by Marrtinez
Link to post
Share on other sites

Omawiany element stabilizuje lub mówiąc inaczej "łączy" komorę HU z GB. W ten sposób komora się nie obraca. W innych gietach go nie ma i jakoś działa. Komora z drugiej strony ma dwa "stateczniki" które wchodzą w lufę. Moim zdaniem jak by było to było by lepiej, ale bez tego też powinno działać.

 

I TO JEST WŁAŚNIE TO O CZYM MÓWIĘ!

 

Cały czas nawijam o kopii ARESa :) Kolega seprarator trafił w dziesiątkę jeśli chodzi o ten element. Prawdopodobnie wie również o czym mówię. Czy jesteś w stanie znaleźć gdzieś foto tej komory? Wszystkie, które ja znalazłem nie posiadają tego "cycka".

Mówisz, że da się bez tego żyć?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...