Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36 [BOYI]


Recommended Posts

Niech mi Pany mądrzejsze ode mnie powiedzą jak mam włożyć lufę wewnętrzna wraz z komorą HU do repliki ;) otóż zdemontować było łatwo, ale teraz złożyć jest problem xD

 

Jak to muszę tam wsadzić w ten metalowy pierścień, żeby to się trzymało, wnioskuję, że trzeba włożyć przekręconą o 90 stopni i przekręcić (gdzieś ktoś tak pisał przy wymianie HU). Czy kręcenie tą "śrubą", która znajduje się bliżej końca lufy coś daje? Obecnie poległem właśnie na wstawieniu tego ustrojstwa i między dyszą, a otworem komory nie ma wystarczająco miejsca, żeby zmieściła się tam kulka, przez co (jak można się domyślić) - nie strzela.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 589
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hej. Nie trzeba nic przekręcać. Całość dociskana jest przez sprężynę. Problem u mnie polegał na tym, że "Młody" (syn), posiał gdzieś tą sprężynkę (ok. 4 cm długości). Na szczęście w swoim pokoju, więc się znalazła.

 

Lufa wraz z komorą HU minimalnie przesuwa się w tym metalowym elemencie podczas strzelania, jeśli popatrzysz do wewnątrz, zobaczysz małe błyszczące wytarcia od "zaczepów" komory.

 

Pozdro!

Link to post
Share on other sites

Czyli rozwiałeś moje wątpliwości. Trzeba po prostu wrzucić lufę wewnętrzną z komorą do zewnętrznej, a następnie docisnąć gearboxem. Zrobiłem tak - pytanie: dlaczego dysza znajduje się tak blisko otworu w komorze HU, że kuleczki nie wpadają między ten otworek i wspomnianą dyszę? Teraz kulki nawet nie wpadają do komory bo dysza je blokuje... why?

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Właśnie przyszła do mnie moja g-001. Obejrzę ją trochę i dam znać, jak to u mnie wygląda zewnętrznie i w środku(bez gb, nie chce tracić gwarancji), o ile ten pin wyjdzie, bo chyba Achilles go wkładał.

 

EDIT:

 

Jeśli chodzi o to co z zewnątrz: nie zanotowałem poważnych nadlewek czy czegokolwiek budzącego zastrzeżenia. Jeśli ktoś chce się pozbyć ostrych krawędzi w mało znacznych miejscach, to może(np. dolna część kolby przy stopce), ślady odlewów widoczne, choć w oczy się nie rzucają, no i mały uszczerbek przy kolbie(nieznaczny, praktycznie nie widać). Spasowanie dobre, leciuteńki luz na froncie(może jak włożę baterie to zniknie), risy siedzą sztywno, cała konstrukcja nie budzi zastrzeżeń, plastik wygląda na wytrzymały(ogólnie ładna jest).

 

Bolt catch, hmmm, albo jestem jakiś lewy, albo u mnie nie działa(edit. jednak DZIAŁA). Komora HU stale dopychana do gb, jednocześnie wypychana(nie trzeba, wręcz nie można jej obrócić aby wyjąć, sama wyskakuje), stwarza to problem siłowo-zręcznościowy przy wyjmowaniu gb. Blaszka od wyrzutnika łusek posiada "wypustkę"-odgięcie, które należy zniwelować, żeby nie ocierało(było już poruszane w temacie). Tu mam pytanie, czy wyprostować ją w kierunku body, czy zagiąć o 180 stopni?(raczej to pierwsze, nie?) Kable poprzecierane, w tym jeden aż do metalu, w połączonych przetarta pierwsza łącząca izolacja.

 

Na razie to tyle. Piszę to, gdyż kupiłem replikę z ostatniej dostawy na taiwangun(zamówiona w poniedziałek przyszła w czwartek(03.0714)) i chciałbym, aby ktoś zweryfikował, czy są jakieś różnice między poprzednimi dostawami a obecną.

 

Teraz pora przestrzelać.

Edited by Marrtinez
Link to post
Share on other sites

Uszczerbek na kolbie, praktycznie nie widać, a teoretycznie i tak jest.

Luz na froncie w przypadku G36C jest raczej nie spotykany, pin + zaczepy trzymają dobrze front

Bolt catch - odciągasz dźwignię przeładowania do tyłu, wciskasz przycisk przy spuście i powinna zostać w tylnym położeniu.

Po wyjęciu gearbox'a komora HU powinna zostać w lufie zewnętrznej. Trzeba ją przekręcić, aby wyjąć.

Odebrałeś dzisiaj replikę i już ma kable poprzecierane, używana?

 

Po przeczytaniu posta wydaje się że dostałeś jakiś trefny model, ja bym zwrócił z prośbą o wymianę na inny.

Link to post
Share on other sites

Replika nówka, w weekend chyba dostawa była.

Bolt catch jednak działa(edytowałem post, pewnie nie zauważyłeś). We froncie jak docisnę w prawo albo w lewo ten cały element, to mam niecały mm luzu, przy potrząsaniu repliką słychać. Myślę, ze trochę taśmy załatwi sprawę. Nawet taśmy nie trzeba, po włożeniu baterii, wszystko sztywne.

Czytając ten wątek kilkoro ludzi miało pozgniatane/przecierane kable, więc nie widzę problemu.

Tylko ta komora mnie dziwi, ale to może moje błędy laika, chociaż serwisant sklepowy tak to złożył, albo zostawił(bo zleciłem wymianę gumki hu).

Porobię jeszcze zdjęcia i wrzucę.

Mogę prosić kogoś o zdjęcie tego elementu metalowego, w którym siedzi komora HU?

Edited by pszem
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

To G36 od BOYI potrzebujesz adaptera z kominem, więc ten co zlinkowałeś się nie nada.

Ale ten: http://azteko.pl/battleaxe-adapter-magazynkow-od-m4-do-g36-p-2877.html już tak.

Pamiętaj jeszcze że nie wszystkie magazynki typu M4, będą działać z adapterem, ale wiele magazynków M4 nie pasuje też do niektórych replik M4, takie to nasze hobby.

Do adaptera battleaxa polecam metalowe lowy i midy od boyi.

Link to post
Share on other sites

"Po wyjęciu gearbox'a komora HU powinna zostać w lufie zewnętrznej. Trzeba ją przekręcić, aby wyjąć."

u mnie nie trzeba nic przekręcać po prostu opiera się na gb i odpycha go jakaś sprężyna.

I małe pytanko czy g36c jg selektor ognida cały będzie pasował ?

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich serdecznie.

 

Jestem nowym graczem na scenie asg, bardziej nastawiony na strzelanie solo (rekreacyjnie) w ogrodzie do puszek tarcz itd...BB bardzo mi się spodobał i dlatego wybór padł na Boyi.

Dzisiaj przyszedł do mnie ten karabinek zamówiony w TanieMilitaria, na początku po podpięciu stockowej baterii myślałem jak niektórzy tutaj że coś z nim nie tak - zacina nie strzela itd, na szczęście zamówiłem batke LiPo 7,4 1500 mah i po podpięciu działa jak złoto:), wiec polecam zamiast się zrazić już na początku zakupić LiPo, sam karabinek super nie moge się doczekać testów z amunicją:D.

Link to post
Share on other sites

witam, jestem świeżo upieczonym posiadaczem G-001 i jak silnie radzono mi w poście:

 

http://forum.wmasg.pl/topic/148448-witam-wszystkich-pare-pytan/page__st__40

 

pierwsza rzecz to wymiana bateryjek na LIPO i tutaj pytanie do was, czy taki zestaw się zmieści do tej komory:

 

http://allegro.pl/akumulator-li-po-2000mah-7-4v-15-25c-turnigy-2pak-i4509207374.html

 

-----DANE Z AUKCJI----

Dane techniczne:

-Pojemność: 2000 mAh

-Napięcie: 7,4V

-Dopuszczalny prąd rozładowania: 15-25C

-Wymiry jednogo ogniwa : 126x20x10mm

-Wtyk: Tamiya mini

-----DANE Z AUKCJI----

 

Czy wszsytkie parametry są kompatybilne? ...a w szczególności 126mm długości bo ten wymiar według moich wyliczeń jest o jakieś 4-6mm za długi.

 

...aha, odpowiadając bierzcie pod uwagę, że jestem BARDZO początkujący :)

Link to post
Share on other sites

Parametry ok, ale jak za długi no to nic nie poradzimy. Poszukaj innego w kształcie paczki fajek, do boyi powinno podejść ze 2.2Ah. Tunigy Nanotech, Zippy i Redoxy to dobre i tanie akusy. C ile wlezie, im więcej tym lepiej, a napięcie 7,4V.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...