Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36 [BOYI]


Recommended Posts

  • Replies 589
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Panowie tak z ciekawości: Jest przecena tych giet na Taiwangun, ale moją uwagę przykuła pewna informacja:

 

http://www.taiwangun.com/g-001-boyi

 

"UWAGA! Wersja nie posiada elektrycznego systemu BLOWBACK."

 

Nie mogę nigdzie znaleźć informacji, żeby ta replika była też w wersji bez blow-back.

 

Co najśmieszniejsze - na aukcji allegro Taiwangun jest napisane dalej że "Blowback - Tak".

 

Istnieje jednak jakaś "nowa" wersja tych giet bez BB (a może stara) czy ja dobrze podejrzewam że Taiwangun usuwa BB ze swoich giet żeby im mniej na serwis wracały?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Miał ktoś może przypadek nie działającego bolt'a? W mojej giecie co kilka strzałów zacina się bb. Co ciekawe dzieje się to tylko gdy włożę gb w body. Na sucho sadzi aż miło. Dodatkowo bolt catch nie zrzuca sprężyny. Nie wiem, może źle spasowałem i dlatego te zacinki występują... spróbuję jeszcze raz.

 

BTW. wyłączenie bb polega tylko na wyjęciu tego suwadła?

Link to post
Share on other sites

Miał ktoś może przypadek nie działającego bolt'a? W mojej giecie co kilka strzałów zacina się bb. Co ciekawe dzieje się to tylko gdy włożę gb w body. Na sucho sadzi aż miło. Dodatkowo bolt catch nie zrzuca sprężyny. Nie wiem, może źle spasowałem i dlatego te zacinki występują... spróbuję jeszcze raz.

 

BTW. wyłączenie bb polega tylko na wyjęciu tego suwadła?

 

Co do bolt'a to sprawdź czy przed naciśnięciem go masz zabezpieczoną replikę. Mianowicie działa on dopiero gdy selektor ognia jest w pozycji "safe". W tej giecie często występują problemy z zacinającym się BB. Najlepiej go po prostu wyłączyć. Polega to właśnie na wyciągnięciu tego suwadła. Na forum masz filmik jak to dokładnie zrobić :)

Link to post
Share on other sites

Potwierdzam, Gietka zamówiona od krakmanów jest wykastrowana z EBB. Przy okazji toczę z nimi bój bo zapomnieli wsadzić do frontgripa pina :icon_neutral2: nie wierzą na słowo, kazali wysłać zdjęcie mimo, że opisałem problem dość jasno. Nie ma to jak uważać klientów za debili :icon_evil:

Link to post
Share on other sites

O ile w standardzie TM jest to dość proste, o tyle u Boyi po złożeniu kolby masz z tyłu metalowy klocek. Część ta zwiększa podobieństwo do ostrej wersji i jest prowadnicą dla EBB, na pewno da się przez nią przewiercić, nie uszkadzając, co by zrobić miejsce na kable, ale trochę kombinowania jest.

 

Ares%2BG36%2B-%2BEBB.jpg

 

Ares%2BGB.jpg

Edited by Huba_lbn
Link to post
Share on other sites

Dzięki, "klocek" widzę, mam sprzęt przed sobą. Konstrukcja chwytu i wyprowadzenie kabli z GB teoretycznie pozwalają na zmieszczenie kabli. Natomiast "klocek" prawdopodobnie jest ze znalu i nawet niewielka dziura teoretycznie może mu zaszkodzić. Nie wiem jakie ta część przenosi faktyczne obciążenia ale widać połączenie z EBB. Z drugiej strony jest zakołkowana pinem.

Link to post
Share on other sites

Znal znalowi nie równy. Wierciłem w innych kawałkach znalu duże dziury i robiłem różne inne modyfikacje, wydawało mi się że zaraz pęknie, ale o dziwo część z tych części była dobrej jakości (dużo Aluminium) i wytrzymywały duże obciążenia, ale miałem też takie co mi się po prostu połamały w rękach po przeróbkach. Nigdy nie wiadomo.

Link to post
Share on other sites

Zmień dystanser na coś mniejszej średnicy lub bardziej miękkiego, np otulinka od miękkiego kabelka;]

Ot cała filozofia;p

Jak ci mocno zależy na jakimś super pro ori dystanserze to delikatnie okrągłym pilniczkiem podszlifuj od spodu ten element dociskający dystanser.

Moja też tak miała od krakmanów, swoją drogą na protokole piszą że sprawdzali działanie hopupa i takie cuś;p

Taka tendencja jest chyba u chińczyków bo kumpel kupił cymkę 0.28 też hopka w kosmos kosiła;p

Edited by spooknienty
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...