Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36 [BOYI]


Recommended Posts

  • Replies 589
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Podejdzie :icon_biggrin:. Mi się zmieściły http://gunfire.pl/pr...-7-4V-20C.html. Ledwo bo ledwo, ale weszły. Więc nie widzę problemu, aby tamte weszły. Oczywiście jeżeli mówimy o komorze w chwycie przednim :icon_smile:.

 

No właśnie tylko że to co podlinkowałeś mają 5mm wysokości więc mogą wejść pod to takie (nie wiem jak nazwać) zgrubienie na lufie, te co ja podlinkowałem mają 10mm czyli już się pod tym nie prześlizgną.

 

Super by było jakby ktoś miał takie same i potwierdził... albo jakby ktoś kto wcisnął na styk (bez "przepychania pod zgrubieniem") zwoje aku mógł je zmierzyć na długość i dać znać ile jest max dla BOYI... :icon_smile:

 

@MrMCET: gdzie się montuje w gietce aku o kształcie paczki faj?

Edited by mothzart
Link to post
Share on other sites

No właśnie tylko że to co podlinkowałeś mają 5mm wysokości więc mogą wejść pod to takie (nie wiem jak nazwać) zgrubienie na lufie, te co ja podlinkowałem mają 10mm czyli już się pod tym nie prześlizgną.

 

Super by było jakby ktoś miał takie same i potwierdził... albo jakby ktoś kto wcisnął na styk (bez "przepychania pod zgrubieniem") zwoje aku mógł je zmierzyć na długość i dać znać ile jest max dla BOYI... :icon_smile:

 

Nie wiem czemu nie wpadłem wcześniej na to... po prostu zrobiłem "doklejke" z taśmy i cienkiego kartonu tak aby stockowe aku miały te 126mm i wchodzą na relaksie :)

Link to post
Share on other sites

Witam, jak to jest teraz z tymi Gietami od Boyi? Lepiej wziac ta, czy jednak JG (nie chodzi mi tu o blowback, lecz o awaryjnosc obu replik). Kiedy czytam posty sprzed roku, to chyba kazdemu ta replika przychodzila zepsuta, bo czasem strzelala podwojnie, a czasem w ogole. Moglby ktos napisac jak to wyglada obecnie?

Edited by Riddick5822
Link to post
Share on other sites

Ja niedawno kupiłem z JG608 i jestem BARDZO zadowolony, a też zastanawiałem się czy nie brać z Boyi. Nie będę się tu rozpisywał bo to nie temat o jg, ale replika jest naprawdę świetna i godna polecenia. Jeśli chodzi o bezawaryjność to też raczej wygrywa z gietą z Boyi.

Link to post
Share on other sites

No to coś ode mnie, bojca mam od ponad roku na początku byl z nim problem, drobny bo drobny ale był - mianowicie blow back mi nie wracał do końca, serwis gwarancyjny naprawił wszystko jak trzeba w ciagu 2tygodni. Po mniej więcej pol roku bezawaryjności oddałem do serwisu na modyfikacje, aktualnie od ponad pol roku latam na:

+ preclufie od g&g 6.04mm 357mm

+ tłumik dźwięku żeby zakryć lufę

+ gumce od gg zielonej

+ springu m130

+ zebatki 13:1 shs'a

+ tłok full steel zęby

+ doszczelniona głowica i dysza shs'a jeśli dobrze pamiętam

+ cylinder aluminiowy typ 2

+ metalowa prowadnica springa

+ mosfet merf-gate 3.2

+ lipo 7.4v teraz niebawem przesiadka na 11.1

 

To tyle. Ogólnie polecam bojca pewnie dlatego ,że go używam często ,gęsto i nigdy mnie nie zawiódł..

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Nigdy nie miales problemu z podwojnymi lub pustymi strzalami? Jak czesta jest to przypadlosc? Jestem bardzo poczatkujacym i nie za bardzo odpowiada mi grzebanie w replice. Chodzi mi o to, ktora (JG czy Boyi) w stockowej wersji dluzej pociagnie i ktora w stocku ma lepsze osiagi.

Edited by Riddick5822
Link to post
Share on other sites

Co do podwójnych strzałów to rzeczywiście czasami się zdarza takie coś ale zauważyłem, że to tylko i wyłącznie przy pierwszym strzale po włożeniu maga - mówiąc podwójny strzał mam na myśli, że wylatują 2 kulki.

 

Jedna z rzeczy która mi się (poza moimi perypetiami z baterią, serwisem itd.) w bojce nie podoba to selektor ognia który w ogóle nie jest skokowy i czasami nie wiadomo czy już semi czy jeszcze auto itd

 

ALEEEEEE

 

Mam do was pytanie BARDZO ważne dla mnie - czy jest gdzieś jakiś poradnik czy coś, jak "wykalibrować" celownik przeziernikowy i na jakie odległości (aktualnie mam lipo 7,4 i strzelam z 0,25 - lepsze by były 0,20?)

 

Na jakie odległości ustawiliście sobie/wyszło wam to 300 lub 100/200?

 

A jeżeli nie używacie przeziernika (kolimator czy coś), to jakiego sprzętu używacie?

Link to post
Share on other sites

Witam was drodzy posiadacze gietki, kieruję się do was z zapytaniem czy do stockowej g36 da rade wcisnąć lipo 11,1V czy może tego nie wytrzymać i lepiej 7,4V, pojemność to wedle gustu i zapotrzebowania, jeszcze takie pytanie co to jest ten parametr np. 20c albo np. 50c a jednak lepiej wiedzieć niż później żałować złego wyboru. Z góry dzięki za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Uroczyście informuję iż dziś podczas próby zmiany ustawienia hop-up, czyli odciągnięciu zamka za ten "dzyndzel", ów "dzyndzel" się złamał i odpadł... :/

 

Przed zakupem repliki naczytałem się wiele o tym modelu i wszyscy zachwalali a ja się kapkę boje, bo jak na razie same niespodzianki :/

 

Dodatkowo zauważyłem po oddaniu serii auto i przełączaniu na semi nic, tylko "cyk" - myślę bateria? już? niemożliwe. przełączyłem na auto poszła seria i wszystko wróciło do normy, ale niemniej jednak podczas starcia takie coś to raczej lipa :/

 

stwierdziłem iż w/w "dzyndzel" i tak do niczego właściwie nie służył za bardzo więc nie chce mi się reklamować repliki, poza tym mam wrażenie, że wkrótce znowu coś padnie i wtedy tak jak już ustalałem z KRAKMANEM proszę o wymianę na inny egzemplarz bo ten był ewidentnie składany przez jakiegoś małego chińczyka który z rana nie zjadł swojej miski ryżu i popier..ił tu i tam ;P

Link to post
Share on other sites

Skoro nadal coś nie działa to oddaj to Krakmanom. Chociaż nie wiem ile winy w sprzęcie, a ile w użytkowniku. W końcu zapierasz się, że bateria zwiększyła zasięg.

Jednak nawet gdyby wymienili na inny egzemplarz to nie spodziewaj się ideału. Dopóki nie zrobisz w tym remontu o którym wspomina się w co drugim poście, to nadal będziesz miał awaryjny sprzęt. Wymiana łożysk, podkładkowanie i smarowanie to podstawa w tym wynalazku.

Link to post
Share on other sites

Ludzie pomocy, jak zamontować komorę hop up, wiem, że było o tym pare stron wcześniej ale robię według tego czyli wkładam lufę z komorą pod kątem 90 i za cholerę nie da się tego przekręcić w żadną stronę, giete mam od tygodnia i jak pierwszy raz wyjmowałem gb coby sobie obejhrzeć jak to wszystko jest to już wtedy ta komora wyleciała po prostu nie była przekręcona tylko wciśnięta. Co z tym zrobić? Jeszcze niech ktoś mnie upewni czy tam powinien być pierścień blokujący lufę w komorze? Proszę o szybką odpowiedź gdyż kulkami rzucać nie będę jutro wolał bym strzelać :)

Link to post
Share on other sites

No właśnie u mnie występuje jakaś anomalia bo w tym wielowypuście w głębi wypustki są zeszlifowane tak jak by było trzeba przekręcić tą komorą, ale właśnie te dwa ząbki na komorze blokują i nie da się przekręcić, z ciekawości spróbowałem przekręcić komorę bez pokrętła do regulacji hop up i tak się da a z pokrętłem nie da się przekręcić. W ogóle teraz się jakaś masakra zrobiła bo po strzelance pierwszy raz wyciągnąłem zespół lufy wewnętrznej i komory i rozłożyłem to i jak patrzyłem to powinien być klips do blokowania lufy w komorze i w ogóle go nie było, teraz po złożeniu tego karabin zaczął cudować walić po 2 kulki i jak się nie ustawi hop upa to cały czas nic nie daje. Jest jeszcze coś co mnie martwi bo lufa z gumka powinna stosunkowo ciężko wchodzić do komory a u mnie przy wkładaniu zespoło potrafi wylecieć lufa z gumką z komory, coś dziwnego się dzieje z tą gietą, może się nie pierdzielić i oddać na gwarę ale zostanę bez kulomiota a przydał by się na następny weekend.

 

edyta: jeszcze dodam że po włożeniu i przekręceniu tej komory bez pokrętła ona nie blokuje się w swoim naturalnym położeniu a po prostu sprężyna ją wyrzuca z wielowypustu.

Edited by Rumen
Link to post
Share on other sites

Dzisiaj się bawiłem rączką przeładowania oraz boltcatchem i padł blowback, zmieniając pozycje karabinka góra- dół słyszałem suwak jak się bezwładnie przesuwa, złożyłem kolbe i otworzyłem komore ze sprężyną bb - był tam dość duży i ostry kawałek plastiku (nadlew) i sprężyna pewnie o niego zahaczała, odciąłem ten plastik wyjąłem sprężyne bb i trzymając karabinek w dół tak że ten suwak zjechał na sam dół (rączka przeładowania musi być wysunięta na max) wsunąłem sprężyne, zamknąłem komore i bb działa elegancko i nic nie lata.

Edited by bbandi
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

W JG, CYMIE i Aresie, można wnioskowac że w BOYI powinno być podobnie, lufę wewnętrzna wraz z hopupem wkładasz pod kątem 90 stopni, dociskasz do końca i przekręcasz w prawo. Hop up trzyma się w lufie zewnętrznej na takich dzyndzlach, zdjęcie poniżej.

 

G36%2Bhop%2Bup%2Bchamber%2Blarge.jpg

W Aresie faktycznie tak jest, natomiast w G36 boyia ( w posiadanym egzemplarzu ) komora dociskana jest przez gearbox.
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...