Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

Hmmm, to mam problem

Potrzebuje poczernic aluminiowa rurke. Malowanie odpada, bo efekt z farba w spray'u jest niezadowalajacy, nakladanie pedzlem zostawia smugi po pedzlu, Pinky odradza to oksydowanie aluminium jako nieskuteczne.

Jak to zrobic?

Uzyc jakiejs chemi? Jakis czernidel? Cholera wie.

Moze ktos probowal czernic aluminium? ( i miedź?)

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie tak aluminium jak i miedź bardzo źle przyjmują czernienia inne niż malowanie. Lepiej pomaluj więc jakąś czarną matową farbą.

Ja nie spotkałem się z niczym co by się na takich metalach dobrze trzymało, a też trochę szukałem i próbowałem. Po prostu ściera się bardzo szybko – jest nietrwałe.

 

Pozdrawiam.

 

Medium

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

http://www.airsoftplayers.com/forum/topic....hTerms=Gun,Blue

http://www.arniesairsoft.co.uk/forums/inde...ic=8371&hl=Blue

http://www.airsoftretreat.com/forums/topic...?TOPIC_ID=52942

http://www.focuser.com/atm/anodize/anodize.html

 

Podobniez dziala tylko na metalach, ktore ulegaja wplywom magnesu(nie mam pojecia jakiego terminu uzyc :P), wiec nie wiem, czy stop uzywany przez CA sie do nich zalicza.

Link to post
Share on other sites

Odpowiadajac sam sobie... (bo sie dowiedzialem 8O ), ale dla innych moze sie przyda...

Oksydowac na zimno mozna tylko stal, aluminium i inne stopy/metale odpdaja. Najlepiej zrobic prosty test za pomoca magnesu, jak zlapie to OK.

 

 

A'propos usuwania rys, odpryskow (testowane na CA), polecam lakier samochodowy (zaprawka w pedzelku), do kupienia za 11 zet w np. Feuvercie firma MOTIP numer 900106 Black Mat. Pedzelkiem nanosilem kropelke, potem lekko wilgotnmym (aceton) patyczkiem z wata "stemplowalem" ryse. Schnie bardzo szybko, praktycznie nie widac.

Ladnie sie zgrywa z lakierem CA.

 

Szczegolnie dobrze sie sprawdza przy czernieniu krawedzi.

 

:idea: Swoja droga ten lakier w sprayu (bo tez jest) moze byc dobry do malowania wiekszych powierzchni. Nie wiem czy mam racje, ale wydaje mi sie, ze lakier samochodowy bedzie duzo wytrzymalszy niz np. modelarski. :idea:

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Witam mam kilka pytań dotyczących oksydowania replik do asg. Jak wiadomo większość body naszych replik zrobiona jest z ZnAl-u, nachodzi mi więc kilka pytań czy da się ten metal zaoksydować(z tego co wiem to tak) i jeśli ktoś próbował to z jakimi skutkami? jakie preparaty sa polecane? która z metod oksydowania jest lepsza (na zimno czy na ciepło) i jaka moze być alternatywa dla oksydy? Za odpowiedzi z góry dziękuje.

 

Pozdrawiam

Edited by Squad
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź ale z tego co słyszałem sa oksydy które potrafią to zrobić, jedną z nich mozna nawet znaleźć na allegro i jest tam napisane ze do stali, ZnAl-u itp. ale możliwe że to tylko tzw. chwyt marketingowy. A skoro się nie da zaoksydować to jaką farbę byś polecał żeby pokryć nią replikę?

Link to post
Share on other sites

sam o tym myslę, chcę sobie wypiaskować berettę i pokryć ją oksyd na zimno. Ale jestem dosć specyficznie nastawiony, bo te specyfiki są raczej do popraw kosmetycznych, jak Ci się np elementy wiatrówki zarysują. Ta pseudooksyda nie jest trwała i podobno trudno jest nią jednolicie pokryć większe elementy (tzn pojawiają się różne odcienie)...

Link to post
Share on other sites

Dokładnie nad tym samym się zastanawiałem. Jedna rada lepiej nie piaskuj tylko weź papier ścierny w dłoń i szoruj, po piaskowaniu ZnAl bedzie tragicznie wyglądac i bedzie miał nierówną powierzchnię.

Ps. Może ktoś polecić jakieś dobre sprawdzone farby do pomalowania repliki na klasyczny czarny mat?

Edited by Squad
Link to post
Share on other sites

DRUKOWANYMI TRZEBA?

ZnAlu się nie oksyduje....

Co to oksydowanie poczytaj.

A jak już się dowiesz to poczytaj o utlenianiu aluminium i jego stopów.

 

Aluminium można anodować( nie wiem czy ZnAl da się anodować)

 

Skąd ci przyszło do głowy, że znal będzie miał brzydką powierzchnię po piaskowaniu? Ja piaskowałem elementy z tworzywa od M4 G&P ( kolba, chwyty ) i nic im się nie stało...

Edited by SoP-PeL
Link to post
Share on other sites

Dobrze, użyłem słowa "pseudooksyda", chodzi o ten specyfik w płynie. Może złapie ZnAl, może nie. Tak czy srak - sprawdzę go. Majątku nie kosztuję, najwyżej potem replike pomaluję. I tak muszę ją obedrzeć z farby, bo modyfikowałem lekko zamek więc muszę malować czy tego chce czy nie. Dam znać odnośnie efektu, aczkolwiek nie wiem kiedy się za to wezmę.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

 

i co z tego? jeżeli ktoś lubi oksydę z pasty to jego sprawa. Moja oksydacja jest robiona tak jak należy na gorąco i chemicznie. Ostatnio poprawiałem kolesia co najpierw zapytał a potem postanowił zrobić samemu na oleju rzepakowym czy czymś podobnym, jeden element. Skończyło się to tak, że przyniósł mi go tak brudny że pożal się... Mycie chemiczne załatwiło sprawę. Oksydacja wyszła pięknie i był zadowolony.

Link to post
Share on other sites

No popatrz, a ja oksydowałem kawałek płaskownika w zwykłym oleju Kujawskim, płaskownik rozgrzewałem w zwykłym piecu do ogrzewania domu, i to na drewnie. I wyszło jak należy.

 

teraz odpowiedz sobie na pytanie czy chciałeś mieć to pobrudzone czy oksydowane :)

 

Moja powłoka to tlenki żelaza, a Twoja, hmm... w najlepszym przypadku to przypalony olej Kujawski choć ręki nie dam sobie uciąć że w środku był jakiś inny tańszy olej

Link to post
Share on other sites

temat założyłem o oksydacji a nie o przypalaniu na oleju, dlatego że czytając różne fora widziałem że gro osób ma potrzebę czernienia za pomocą mojej metody a nie twojej. Jeśli możesz to swoje uwagi wrzuć do innego działu np. kulinarnego.

 

Kurde, człowiek chce pomóc ma możliwości a tu nie spełniony kucharz się wtrąca.

Link to post
Share on other sites

Po 1 zjedź z tonu kolego. Po 2 naucz się co to regulamin. Po 3 skoro na różnych forach gro osób ma potrzebę to ogłaszaj się na tych różnych forach, tutaj nie pamiętam przez całą swoją karierę na forum żeby ktoś potrzebował oksydowania. Po 4 - jeśli ktoś tu jest niespełniony to Ty - niespełniony spec od reklamy. Po 5 na tym forum piszemy po polsku, gdzie zdanie zaczyna się między innymi z dużej litery a nie z przymiotnikami piszemy razem.

Link to post
Share on other sites

On ma chyba sztucera myśliwskiego i chce go oksydować, bo jeszcze nie widziałem żeby ktoś tak szalał z powodu niemożności oksydacji swojej repliki.

"Oczywiście oksyda na zimno nie posiada takiej trwałości jak oksyda na gorąco. Jeśli posiadamy kilka drobnych rys to oksydowanie na zimno jest uzasadnione. Dobre oksyty na zimno potrafią bardzo skutecznie i łatwo zamaskować uszkodzenia. Dobre do tego celu są preparaty w żelu. "

Jak dla mnie, ta z allegro wystarczy w zupełności by replika wyglądała dobrze.

Więc recepta - Użyj żelu.

 

P.S.

przypomnij mi swój nick na koalicji północ, chętnie Ci napiszę co nieco na forum gdzie nie ma takich retrystykcji ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...