Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Magnus long range barrel


Recommended Posts

Hej.

Miał ktoś styczność z tymi lufami? Można je znaleźć tutaj:

http://www.ampedairsoft.com/product_p/orga-magnus-500mm.htm

Mając średnicę wewnętrzną 6.23 mm mają rzekomo zwiększać zasięg maksymalny minimalizując tarcie między kulką a ściankami lufy... wydaje się mi to trochę naciągane, słyszał może ktoś o nich coś więcej bądź ją miał?

Link to post
Share on other sites

Teoretycznie macie rację, praktycznie nie wiemy. Branie luf o mniejszej średnicy to zwyczajnie utarty szlak, a popularność Promyków i System jest podyktowana ich sukcesem skuteczności.

 

Nie stoję za tym szerokim dziwactwem (nawet nie wierzę w jego możliwości), jednak chciałbym widzieć testy.

Link to post
Share on other sites

Wymądrzanie się byłoby dobre przy etapie konceptu. Jakaś firma to coś wypuściła, jakiś sklep to kupił a ja jestem jechany za to, że wyszedłem z ideą wysłania prośby do sklepu o udokumentowanie testowania luf... No wyśmienicie...

Link to post
Share on other sites

Dla testu weź sobie 2 lufy stock i od jakiejś chińskiej zabawki za 10-20zł, włóż tam kulkę i dmuchnij. Zaobserwowany wynik pokaże Ci dlaczego lepiej brać lufe 6.02 niż 6.20.

 

Ty tak serio? Niedługo jakość kulek niektórzy będą mierzyć rzucając je z ręki...

Link to post
Share on other sites

Tak, on serio. Dmuchając w lufy o różnej średnicy kulka z ciaśniejszej będzie leciała dalej, bo mniej powietrza będzie uciekało między kulką a lufą.

 

Aha. Zerknij na 2 post w temacie, nie musisz tego powtarzać. Chodzi tutaj o sposób wykonania takiego testu, aby miało to jak najbardziej wiarygodne odbicie zarówno w teorii jak i w praktyce. Wszyscy (raczej) wiemy, że im ciaśniejsze tym lepsze, ale żeby obrazowo to przedstawić, np wynikami. A w przypadku dmuchania to hmm... niezbyt dokładne rozwiązanie.

Link to post
Share on other sites

No to jest chyba głównie na japoński rynek bo mają tam ograniczenia, gościa tam nie rusza, że ma BU i M130 i tylko ~330fps, tylko cieszy się, że jest legalne, ale czy jest po co...Na te 30m to karabinek z M100 dobrą gumką i precką będzie strzelał ładnie.

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...