Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 129
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak sobie myślę, że fakt poprawiania kolorystyki wzoru kamuflażu ACU już po jego oficjalnej prezentacji, może sugerować co nieco o tym jak ten wzór powstawał. Nasuwa mi się bowiem pytanie, dlaczego dopiero teraz wychodzą pewne niedoskonałości w odcieniach barw kamuflażu? Dlaczego też dopiero teraz ktoś wpadł na pomysł, by przewidziane dla ACU naszywki z nazwiskiem, taśmę "US Army" i oznaki stopnia robić na podkładzie z wzorem maskującym? Jak to się stało, że takie rzeczy nie wyszły podczas rozmaitych testów w terenie, obowiązkowo przeprowadzanych w procesie opracowywania wszelkiego rodzaju kamuflaży? Zakładam, że takie sprawdziany musiały być. Ciekawym tylko jak one wyglądały...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Tia to chyba jakiś ukłon w stronę konfederatów z wojny secesyjnej oni też mieli podobne ACU , Lincoln pewnie się w grobie przewraca. Dobra do konkretów; jak można stworzyć coś do wszystkiego w takim przypadku jak mundur, mimo wielu zmian w klimacie ziemi :wink: jeszcze występują strefy zróżnicowane klimatycznie i biologicznie!! Niestety nie wyobrażam sobie tego munduru nawet w Polskim lesie. Każdemu się zdarza spaprzyć robotę pod względem KAMUFLAŻU ten ACU jest najlepszym przykładem. W mieście sie on sprawdza i może w zime. "AMERYKANIE-COŚ-USZYLI" ACU

Pozdrawiam, say.

Link to post
Share on other sites

Ktoś się pomylił czy coś?

 

http://www.azymut.waw.pl/opracowania/mundury/index.php

 

...oraz Joint Traning and Rediness Centre. Po uzyskaniu aprobaty próbna wersja została wysłana do Iraku. Wysokie oceny spowodowały zatwierdzenie kroju w trzech odmianach: leśnej, pustynnej i miejskiej...

 

...Na podstawie:

"Army Times"

"Army News Service"...

 

pozdrawiam

 

EDIT: Ja tylko zacytowałem, co przeczytałem :D. Nie mam z tym nic wspólnego :D Żeby nie było :D

Link to post
Share on other sites

Ja również skłaniam się do stwierdzenia, że wieści o różnych modyfikacjach w kolorystyce wdzianek ACU to tylko plotki. Takie informacje pochodzą od gości, którzy mają/mieli te rzeczy w łapach/na sobie. Z drugiej strony zastanawiać mogą ten spotykany ma metkach przy oznaczeniu wzoru kamuflażu symbol "III". Dotyczy on wzoru kamuflażu, czy może czegoś innego np. wersji kroju... hmm...?

 

Na ebayu można zobaczyć metki z tekstem:

- http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewI...gory=36068&rd=1

"Advanced Combat Helmet

Pattern, Camouflage, Universal III"

W komentarzu gościu zapodał: "This is in the latest "greener" ACU patteren, which is called Gen III."

 

- http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewI...gory=36068&rd=1

"Cover, Helmet

ACU / Universal III"

 

- http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewI...gory=36068&rd=1

Tu zaś mamy aukcję kapelutka, gdzie widać jak na dwóch jego zdjęciach odcienie barw wzoru wyglądają różnie

ab_12_sb.JPG

bc_12_sb.JPG

 

Tak poza tym, to pewniście, że ów wzór ma oficjalną nazwę Universal Camouflage Pattern (UCP), czy to tylko tacy jak my nazwę tę mu nadają z metki to odczytując? Wszak woodland na metkach to "woodland camouflage pattern".

Link to post
Share on other sites

Zdjecie pierwsze bylo robione napewno z fleszem i dlatego taki odcien.

 

Okreslenie UCP spotkalem na forach zagranicznych, szczegolnie na lighfighter.net. Bledem jest okreslenie tego wzoru maskujacego jako ACU, ACUPAT czy ARMPAT jak to juz mozna bylo spotkac kilkukrotnie

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Napewno czesc MOLLE'a zostala wyprodukowana w UCP, czesc ma przyznane kontrakty. Czy to tylkoserie probne czy tez produkcja seryjna, tego nie wiem. Jak przerzuce troche dysk to puszzce pare fotek.

 

Napewno w UCP jest produkowany system AITES (ulepszony MOLLE, ktory powstal na zamowienie USMC)

Link to post
Share on other sites
Ja tam nadal uważam, że camo jest ohydne 8)

popieram 8) gdy wprowadzono marpat, to wtedy myślałem, że człowiek nie wymysli nic brzydszego. ale do marpata się przyzwyczaiłem, a ACU to ochyda (i rozumiem, że może być skuteczny, to była czysto subiektywna wypowiedź).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...