Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PODRÓBKI sprężyn Guardera?


Recommended Posts

Miesiąc temu wsadził tą sprężyne do repliki ? Jak często strzela ? Ile mniej więcej mógł już "przemielić"?

Zapewne Verbowi chodzi o ubijalność tych sprężyn :icon_wink:

 

Pzdr.

 

Takie sprężyny wielkiego przemiału nie mają, a tak nie zrozumiałem ukrytego pytania verba.

 

Strzał w 10-tkę. Czytanie ze zrozumieniem się kłania :icon_razz:

 

Czytanie ze zrozumieniem? Pisz jak człowiek po prostu :icon_rolleyes: I nie martw się umiem czytać... Może jak się chodzi do szkoły to jest taka unikalna umiejętność, ale muszę Cię oświecić - nie jest.

 

Na MS180, kolega mikadorus uzyskał 700fps, to więcej sporo niż SP170 guardera, no i tanie, materiał z którego wykonane są sprężyny jest spoko, więc wydaje mi się, że może to być jakaś alternatywa.

 

Mam czeską sprężynę w vsrce i wystrzeliła już sporo, a w sumie nie ubiła się wcale. Inaczej z tyłka bym nie wyssał informacji o tym, ze są z fajnego materiału.

Edited by Wojdatuz
Link to post
Share on other sites
  • Replies 256
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na M180 strzelam kilka miesięcy i jest cacy. Na M180 jakieś 1000 kulek poszło. Używałem jeszcze M210 ale zrezygnowałem.

 

Zważyłem i wyszło 23.9 kg... od razu mówię - waga łazienkowa, bo kuchenna nie ma zakresu powyżej 20kg. Pomiar na środku wagi. M180 airsoftpro jest o niebo mocniejsza od M175 elementa (czarnego). Jak dorwę lepszą wagę to będzie lepsze ważenie.

 

Jeśli kogoś interesuje porównanie do M175 i M155 elementa to mogę wrzucić.

 

Układ mam szczelny - jest "strzykawka". Średnio 700,4fps wyliczone na 10 strzałach.

 

Na moje oko są z lepszego materiału niż elementa. Końce (podstawy) są dość ostro "ścięte" a nie zaokrąglone jak w elemencie. Nie mam porównania słabszych sprężyn bo mnie nie interesują.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Ale swd jest teoretycznie z długim cylindrem, zależnie od patentów i bajerów z prowadnicą, jest to jakiś punkt odniesienia.

 

Edit: chyba, że chodzi Ci o moje porównanie do amortyzatorów, to masz rację ;)

Edited by Wojdatuz
Link to post
Share on other sites

Poldeck - czeskie springi do SWD to sprężyny AEGowe. Jak się je zważy to będzie wiadomo czy są cacy. Dla mnie są.

 

M170 guardera ponoć daje 650fps w SWD (dobry guarder ofc), M180 czeskie daje 700fps. To oznacza, że czeskie są minimalnie mocniejsze od odpowiednika starego guardera.

Link to post
Share on other sites

@Poldeck

Czy zestaw pomiarowy miał by tak wyglądać??

Bez głowicy i obu łożyskowań, sam tłok, prowadnica i sprężyna.

 

pomiar.jpg

 

Tylko jeszcze wypadało by podać głębokość tłoka tak dla świętego spokoju?

Edited by shamoth
Link to post
Share on other sites

Ja mam jeszcze sp130 guardera, kupiłem ją chyba z rok temu.Miałem ją w g36c, była bardzo szczelna ale dawała z 435 fpsów.

Przebieg z jakieś 10k kulek podaje moc w fps 400fps.

A ostatnio zamówiłem sprężynę firm SHS według waszego test wskazuje mi że ma 13,9kg.

Link to post
Share on other sites

Kacik pomnóż nominalną wartość sprężyny przez 110%. To zazwyczaj wynik, który da się osiągnąć bez wielkich problemów o ile sprężyna nie jest już ubita a układ szczelny. Zdarzają się też jednak takie osiągnięcia jak 500fpsów na Sp120 czy 450fpsów na Sp100.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Właśnie w tym rzecz. Ktoś na airsoftarmory w komentarzu napisał, że wyciągnął 450fpsów na Core130, a to już imo za dużo. Zębów ludziom nie chcę wybijać :icon_wink:

 

To nie wybijaj :)

 

Sprężyna M190 airsoft pro od listopada 2012 do wczoraj zesłabła o całe 20fps, a wystrzeliła ok 1800bb's więc uważam, że jeśli reszta sprężyn jest z tego samego materiału, to powinny na prawdę być na poziomie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...