Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PODRÓBKI sprężyn Guardera?


Recommended Posts

  • Replies 256
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kilka dni temu trochę poprawiłem swoją stockową M4 G&G z lufą wew. 233mm. Do środka wsadziłem Guardera M130 (sprężyna kupiona nieużywana na komisie forum, nie wiem niestety kiedy była zakupiona w sklepie), wynik na chrono E9800-PLUS - 450fps z odchyleniem w obie strony o max 3fps. Oczywiście na kulce 0,20, lufa stock, żadnego BU nie ma.

 

Druga M4, z lufą 360mm na używanej M130 Guardera (nie wiem niestety, jaki ma przebieg) dała 420fps, również bez BU.

 

Guarder nie robi sprężyn o oznaczeniu M tylko SP. Tak więc SP120=M130.

Link to post
Share on other sites

Kiedys AnR w SLR105 od CA na M120 wyciagnął 495 fps na stockowych częściach. Zmieniana była chyba tylko gumka na zieloną G&G. A no i tłok był założony JBU alu. Nic więcej nie grzebał chłopaczyna.

Edited by verb007
Link to post
Share on other sites

Kiedyś AnR w SLR105 od CA na M120 wyciągnął 495 fps na stockowych częściach...

Czyli na SP110. Czy zrozumiecie wreszcie że nic się nie zmieniło w sprężynach Guardera ? Dalej są to te same sprężyny co do +/- 5fps.

Chodzi o to że ktoś kiedyś w fabryce pakował do opakowań sprężyny jakie mu się nawinęły pod palce. Tak właśnie powstał mit ze na SP130 jest pińcet jak nic.

Teraz te sprężyny są pakowane bez pomyłek do swoich opakowań oraz fpsy się zgadzają.

Link to post
Share on other sites

Co do wysokich fps na 130-150, to Ci ludzie raczej nie zmyślają, mam tak samo z masadą, na 120 osiągała 470 fps, przeprowadziłem downgrade i na 105 mam 400fps, tę 120 montowałem później do rk10 boyia oraz innych replik i dawała od 390 do 415 fps w zależności od repliki, może chodzi tutaj o osiowość dyszy, gearboxa względem komory-gumki, może niektóre repliki produkowane są z 'wadą' która przeradza się w zaletę.

A co do klejenia gumki hop do lufy na stałe, to przecież katastrofa!, nie znam się na klejach, ale po co? a jeśli to jest coś na bazie cyjanoakrylanów to dziękuję, przecież to się kruszy i opiłki zawalą całą lufę.

Link to post
Share on other sites

 

A co do klejenia gumki hop do lufy na stałe, to przecież katastrofa!, nie znam się na klejach, ale po co? a jeśli to jest coś na bazie cyjanoakrylanów to dziękuję, przecież to się kruszy i opiłki zawalą całą lufę.

 

Klej K+D WÜRTHa. Można skleić w taki sposób, aby przesunąć gumkę 1-2mm w stronę dyszy i wkładając ją razem z lufą do HU mieć nad tym kontrolę. O szczelności nie wspominam.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Nie znalazłem tematu odnośnie wagi poszczególnych sprężyn więc spytam się w tym wątku. Chciałbym się dowiedzieć jaką wagę powinna mieć sprężyna na poziomie SP90. Potrzebuje obniżyć fpsy do max 350. To,że na moc wpływają inne czynniki wiem nie od dziś,więc nie trzeba przypominać :]

Mam kilka sprężynek i wyszły mi takowe wyniki. Zastanawia Mnie czy N1 będzie odpowiednia. Niestety na ten czas nie mam jak sprawdzić w działaniu.

 

SP120: 8,8-9kg 17cm

nieznana1: 6-6,5kg 14,5cm

nieznana2 srebrna: 8kg 16,5cm

nieznana3 (Brak końcowego uzwojenia.Prawie mieści się w GB bez ściśnięcia): 8kg 13,2cm

Edited by BlackShaman
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 9 months later...
  • 1 month later...

W ramach porządkowania części, zważyłem kilka sprężyn, walających się tam i tu. Następnie wsadzałem je do g36 boyi, tej z szybką wymianą sprężyny i chronowałem na 0,20g. Wyniki :

- 7kg - 350fps

- 8kg - 385fps

- 10,5 kg (nowe sp130) - 460fps

Dalej, w sensie na "cięższych" sprężynach, nie próbowałem chronować, bojąc się o zębatki.

- 12 kg pokazało stare m130 shs, na którym w wałku FC wyciągało 500fps

- 13 kg pokazało chińskie m140, montowane stockowo w swd a&k (490-520fps)

- 15 kg pokazało stare sp150

Link to post
Share on other sites

Przed chwilą włożyłem do MP5 JG sprężynę SP110 i na 0.2g wyszło mi 405FPS. Możliwe, że to przez łożyskowaną głowicę. Teraz muszę kombinować, bo chciałem uzyskać 350FPS. Zatem będę miał możliwość sprawdzić jeszcze inną... jak tylko kupię.

Link to post
Share on other sites

Kolejny nie potrafiący czytać tematu ze zrozumieniem oraz nie posiada doświadczenia i wiedzy w temacie sprężyn Guardera. Po raz kolejny napisze. Guarder robi nadal takie same sprężyny co kiedyś. Nic się nie zmieniło. Tytuł tematu zbija z tropu ale jak widać jest przy nim znak zapytania.

Link to post
Share on other sites

Verb wytłumacz mi jedną rzecz. SKoro springi guardera są nadal te same, jedynie pakują je w końcu właściwie, to czemu nowe sp170 nie ma się nijak do starego sp170 (dającego 192m/s), a m190 czy sp190 guarder do aegów nie oferował i nie oferuje. Jednak musieli coś zmienić poza pakowaniem.

Link to post
Share on other sites

Verb wytłumacz mi jedną rzecz. SKoro springi guardera są nadal te same, jedynie pakują je w końcu właściwie, to czemu nowe sp170 nie ma się nijak do starego sp170 (dającego 192m/s), a m190 czy sp190 guarder do aegów nie oferował i nie oferuje. Jednak musieli coś zmienić poza pakowaniem.

 

touche ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...