Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PODRÓBKI sprężyn Guardera?


Recommended Posts

  • Replies 256
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Jak jej nie użyłeś w replice tylko zważyłeś ( nie uszkodziłeś jakiś plomb na opakowaniu sprężyny itd.)i jeśli kupiłeś wysyłkowo to masz możliwość oddania bez podawania przyczyny w ciągu 10 dni roboczych. Jeśli kupiłeś stacjonarnie kwestia spróbowania dogadania się ze sklepem.

Link to post
Share on other sites

SP150 kupiona w grudniu 2012r na taiwangun. Nacisk 12.8 -12.9 kg. Osiągi mocno średnie. W rękach ściska się jak coś w okolicach sp130, może jest trochę mocniejsza. Opakowanie wygląda na oryginalne, kod kreskowy 4 711225 799377. Padła wcześniej wzmianka o "ząbkach" na końcach szlifu. Na wcześniejsze moje sprężyny od guardera nie zwracałem uwagi czy mają coś takiego, ale ta zdecydowanie ich nie posiada. Kolor ma typowy dla guarderów -czarny mat; powkłoka nie jest farbą/lakierem tylko coś na wzór oksydy, jak zawsze było w guarderach.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Czarny Element M125 - 450-460fps na 0.2g

Czarny Element M135 - 530-540fps na 0.2g

 

Zmieniałem sprężyny kilkakrotnie i ciągle te same wyniki.

Replika dająca te wyniki to HK416 SRC, szkielet GB JG 8mm(wcześniej na szkielecie SRC wyniki nieco mniejsze), ciche głowice, cylinder ultimate Typ 1 (ten z nacięciem na końcu), dysza Guru, tłok SHS, lufa promyka 6.03 407mm

 

Pytanie do ekspertów - z czego wynika aż taka różnica mocy(80fps przy "sasiednich" sprężynach)? Mocniejsza sprężyna czyli szybszy powrót tłoka powoduje jeszcze lepsze dociśnięcie uszczelki w cylindrze?

Link to post
Share on other sites

Dziś przyszła SP130 Guardera z Azteko.pl na wadze pokazała 10,9kg czyli z tej zaniżonej serii.

W sumie to tyle ile chciałem bo zapomniałem o zawyżonej skali Guardera a na ten temat trafiłem już po zamówieniu.

 

Kilkuletnia (3-4 lata) SP110 pokazała 7,6kg czyli zbiła się o jeden stopień więc jak na tak starą sprężynę to całkiem nieźle trzyma.

 

Porównując opakowania z tej starej i nowej to nie ma najmniejszych przesłanek żeby to co właśnie dostałem to była podróbka, myślę że po prostu Guarder postanowił się dopasować do standardu.

Link to post
Share on other sites

Przeglądałem temat i nie widzę odpowiedzi na moje pytanie.

Otóż, jak wygląda sytuacja z "niebieskimi" guarderami? Dokładniej chodzi mi o aktualnie dostępne sp110 i sp120. Mają jak zawsze zaniżoną numerację (czyli mają w przybliżeniu jak odpowiednio chińskie m120/m130), czy tyle, na ile wskazywałaby numeracja?

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

W kałaszku który ma bore-up Guardera, gumkę Guardera i lufę systemy 363 mm 6.03 mm chcę uzyskać 360-400fps. Bardziej odpowiednią sprężyną będzie SP100 czy 110 Guardera? Bo aktualnie siedzi tam SP130 Guardera i trochę boję się ile to może być fpsów.

Edited by Ryzbor
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...