Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

@darekk

Niezależnie od nazwy, ważna jest zainstalowana tuba.

Czułość najlepszych gen2/2+ jest co najmniej 2, a czasem 3 razy mniejsza niż gen3/3+.

W dużym uproszczeniu oznacza to, że w trudnych warunkach w gen3 będzie ładny obraz, a w gen2/2+ już dawno będzie czarno.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 731
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam serdecznie. Po pierwsze chcialem przeprosic jesli pojawila sie odpowiedz na to pytanie juz na poprzednich stronach ale na szybko przelecialem ostatnie pare i nie widze odpowiedzi na moje pytanie.

Zdecydowalismy sie w ekipie na zakup uzywki Gen3. Nasz budzet to okolo 2500e na osobe i o ile na ebayu w tej cenie mozemy cos znalesc to problem pojawia sie z transportem bo zadna z oferujacych osob nie wysyla poza stany. Mozecie poradzic ewentualnie podzucic jakies tipy. Moj znajomy bedzie wracal w grudniu ale niechce go wrzucac na przyslowiowa mine. Napisalem tez do armasight ale tam za nowke mi krzykneli 4k euro z dostawa do Irlandii (tam mieszkam).

Jesli macie rady jak to zoorganizowac, nie wiem moze sa jakies fora czy cos. Ewentualnie jest kto w Polsce kto sie zajmuje sprowadzeniem i handlem tym (rozumiem ze teoretycznie nie mozna tego kupic legalnie wiec smialo piszcie na priv)

Pozdrawiam

Danielski

Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie. Po pierwsze chcialem przeprosic jesli pojawila sie odpowiedz na to pytanie juz na poprzednich stronach ale na szybko przelecialem ostatnie pare i nie widze odpowiedzi na moje pytanie.

Zdecydowalismy sie w ekipie na zakup uzywki Gen3. Nasz budzet to okolo 2500e na osobe i o ile na ebayu w tej cenie mozemy cos znalesc to problem pojawia sie z transportem bo zadna z oferujacych osob nie wysyla poza stany. Mozecie poradzic ewentualnie podzucic jakies tipy. Moj znajomy bedzie wracal w grudniu ale niechce go wrzucac na przyslowiowa mine. Napisalem tez do armasight ale tam za nowke mi krzykneli 4k euro z dostawa do Irlandii (tam mieszkam).

Jesli macie rady jak to zoorganizowac, nie wiem moze sa jakies fora czy cos. Ewentualnie jest kto w Polsce kto sie zajmuje sprowadzeniem i handlem tym (rozumiem ze teoretycznie nie mozna tego kupic legalnie wiec smialo piszcie na priv)

Pozdrawiam

Danielski

 

odezwij sie do mnie na pw, to dodam CIe do grupy na FB co handluja nokto w europie.

Link to post
Share on other sites

@tomazo1974

915nm brzmi całkiem ok, ale wg mnie będzie to na granicy (lub nawet poza) czułości przetwornika.

Czyli wiązka jest całkowicie niewidzialna dla człowieka, a dla przetwornika gen2/2+ może być podobnie.

Pewności jednak nie mam - dużo zależy od przetwornika i od jakości zastosowanej diody laserowej.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Czy ktoś może się wypowiedzieć nt. używania nokto w terenie zabudowanym (wioski, drogi, etc.) gdzie są różne źródła światła (latarnie, przejeżdżające samochody, światła w oknach, etc.)? Czy to w ogóle jest możliwe, czy nokto zostanie oślepiony i skończy wypalonymi plamami na przetworniku?

Link to post
Share on other sites

@dino1984

Czym innym jest oglądanie chałupy z zapalonym małym światłem w oknie z 200m a czym innym samochód który Cię mija.

Teoretycznie gen3+ (AG) ma największą szansę dać radę w takich/podobnych warunkach, ale to nie są warunki do pracy i prędzej czy później (raczej prędzej :-) ) zauważysz ślady silnych świateł na przetworniku. Jedyna w miarę bezpieczna opcja która mi przychodzi do głowy to tzw cyfrowe nokto (z tym że ta technologia pozostawia na razie baaardzo dużo do życzenia), i oczywiście termowizja.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Niby czemu? A tak bo wersja cywilna pvs14 w stanach to jakieś z podatkami 12-15 tysięcy której i tak nie można kupić bo ITAR a przetworniki to raczej coś w stylu 2+ niż 3+.

 

Ciekawe ile kosztowałby pvs w wersji mil-spec z gwarancją na 20 lat i serwisem w cenie plus zgoda kongresu?

Link to post
Share on other sites

Błagam jeśli wierzyć twojemu nickowi urodziłeś się w 84 naprawdę nie umiesz czytać z zrozumieniem?

Gwarancja producenta to jedno a jego wsparcie jak części i serwis to co? 37 tysięcy to nie jest tylko cena urządzenia.

 

Powiedz mi ile kosztuje pvs-14 w wersji mil-spec, tylko nie ośmieszaj się i nie podawaj ceny produktów na rynek cywilny bo już miałem okazję sprawdzić jaka jest różnica miedzy przetwornikiem mil-spec a tym na rynek cywilny to nie ma porównania.

Link to post
Share on other sites

Cóż... nie miałem okazji porównywać mil-spec ze sprzętem cywilnym, więc nie mogę się wypowiedzieć. Google pokazuje, że mil-spec PVS14 to coś ok. 4,5kUSD, ale wydaje mi się, że to ściema (nie wierzę, żeby jakiś sklep faktycznie sprzedawał mil-spec).

 

Tak, urodziłem się w '84 i (oprócz umiejętności czytania ze zrozumieniem) nauczyłem się, że wszelkie zamówienia dla sektora państwowego są znacznie przewartościowane. Nieważne czy mówimy o sprzęcie wojskowym, zrobieniu strony internetowej czy budowie obiektów inżynieryjnych. Jeśli za coś płaci skarb państwa to musi być drogo. Dlatego ta cena wydaje mi się nierealna i mam podstawy przypuszczać, że jest tak po prostu z d****.

Link to post
Share on other sites

samael16 zagalopowałeś się i piszesz głupoty. Sam fakt, że przetwornik jest "omni x" nie oznacza, że jest lepszy od komercyjnego to po pierwsze. Najlepsze przetworniki klasy hand select nie trafiają nigdy do wujka sama, nawet do anvisów. Po drugie, wymogi jakie postawiła policja odpowiadają czemuś pomiędzy omni V - VI (czyli starocie 1999-2002) dodatkowo dorzucili bajerancki biały fosfor (IMO bez sensu).

Patrząc na ceny i parametry widać, że przetarg "z dużą dozą prawdopodobieństwa mógł być ustawiony". Ktoś zrobił dobry biznes a zapłacimy wszyscy. Nokto za 3-3,5k USD będzie miało parametry przewyższające te postawione w SIWZ. A warunki gwarancji wcale nie rozpieszczają i nie ma tam mowy o dostępie do części przez 20 lat. Z resztą zważywszy, że MU-3M produkuje jedna firma a PVS-14 kilka to brak części obarczony jest wyższym prawdopodobieństwem w przypadku PZO.

Żeby zaspokoić twoje eksperckie wątpliwości, moja tuba i optyka z envisa bije na głowę MU-3M (nowy na wyposażeniu jednostki, stan magazynowy pokazywany odświętnie).

Dodatkowo, tylko tak zostawię informację, że gen III nie jest tylko produkowana w stanach...

Link to post
Share on other sites

Są gotowe rozwiązania (google-> astroscope) dedykowane do konkretnych typów mocowań.

Montuje się je pomiędzy body i obiektyw.

Spotkałem wyłącznie w gen3, choć nie szukałem nigdy nadmiernie długo.

Jak koniecznie chcesz mieć przed obiektywem to popatrz na jakieś nakładki odprzodowe do lunet (np atn ps22), choć sądzę że rozdzielczość ekranu będzie daleko niewystarczająca.

Edited by W2o
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...