Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M-ki [Specna Arms]


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ta komora to loteria, miałem w rękach cztery, z czego trzy to był syf z malarią (nadlewki w środku, etc.). Nadaje się na dawcę zębatek do innych komór jak jesteś zdesperowany, ale nic ponadto. Ta jedna która była OK... no King Arms to nie był, ale dawała radę.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem Systema się ostatnio trochę zepsuła, podobno już sami jej nie klepią tylko zlecają podwykonawcom. Nie jest już taka mięsista jak 2 lata w tył. Miałem zamonotowaną jedna z tych nowych w moim G&P i nie było rewelacyjnej szczelności,teraz przesiadłem się na fioletowego promyka i jest o niebo lepiej.

Link to post
Share on other sites

Da się, kolega tak przerobił 416 od JG. Z tym, że prowadnicę kolby i tak trzeba odkręcać śrubą, nie można jej tak łatwo zdjąć jak w Specnie.

Zatem pytanie jak? Wystarczy powiększyć mocowanie śruby czy jak. Bo myślałem tez o wymianie lower receiver'a na teen z systemem saec, ale to jest nieco bardziej kosztowne rozwiązanie więc szukam alternatywy żeby nie pozbierać całej repliki
Link to post
Share on other sites

Nagwintować od wewnątrz cycek na prowadnicę kolby, wytoczyć nową prowadnicę sięgającą na zewnątrz GB. Wszystko na wzór tzw. SAEC, jedyna różnica to sposób mocowania prowadnicy kolby - na standardową śrubkę, a nie zewnętrzny pierścień jak tam.

 

PS. Nie każde body się do tego nadaje ze względu na grubość ścianek tego cycka w korpusie, nie powiem Ci niestety czy korpus Specny podejdzie bo dawno go nie miałem w rękach.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ma ktoś pomysł jak się "pozbyć" śrubki wewnątrz chwytu pistoletowego? Rozkręciłem całą replikę, ostatnia śrubka i zonk... chińczyk chyba więcej ryżu dostał, siłę miał bo tak dokręcił, że za cholere nie chce wyjść. Poza tym sama śrubka zrobiona z czegoś strasznie miękkiego, prawie odrazu się wyrobiła. Ma ktoś pomysł jak wyjąć przykreconą cholernie mocno śrubke z wyrobioną główką wewnątrz chwytu pistoletowego (chodzi o tą ktora gwint ma w szkielecie GB). Help :icon_cry:

 

Wiem że trochę stary post, ale na naukę nigdy nie jest za późno. Na Na wyrobioną śrubę jest taki patent. Na czubek śrubokręta krzyżakowego (bo o taki tutaj idzie) nakładamy gumkę recepturkę, w ciskamy w śrubkę dość mocno i odkręcamy. Powinno pomóc.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Możecie mi powiedzieć czy zielona g&g i lufa guardera 290-300mm 6.02 podkladkowanie smarowanie doszczelnienie i uklad mosfet to dobry wybór? Replika sa b02 z LiPo

Bardzo dobry jeśli pod li-po 7,4. Pod 11,1 dorzuciłbym tłok ze wszystkimi metalowymi zębami i zasugerował korzystanie z ognia pojedynczego lub krótkich serii.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam mam pytanie konkretnie do posiadaczy SA-B01. Jaka Dysza uszczelniona ? Chodzi mi o potwierdzony pasujący model do oryginalnej komory HU ? Wyczytałem że 20.7mm +/- 20.9mm długości. Może koś jest w stanie określić dokładny model / producenta którego wsadził i działa ?

Edited by jsnp
Link to post
Share on other sites

Znowu o dyszę? Wystarczy tylko wpisać "dysza" w polu "przeszukaj temat". Trzeci i ostatni raz polecę: Core podwójnie uszczelniona z tworzywa, pasuje bez szlifowania, full szczelna.

:icon_smile:

 

Edyta: a dostępna na przykłada w Cytadeli ASG

Edited by Majkhel
Link to post
Share on other sites

Witam mam pytanie konkretnie do posiadaczy SA-B01. Jaka Dysza uszczelniona ? Chodzi mi o potwierdzony pasujący model do oryginalnej komory HU ? Wyczytałem że 20.7mm +/- 20.9mm długości. Może koś jest w stanie określić dokładny model / producenta którego wsadził i działa ?

 

Na tej chińskiej http://azteko.pl/dysza-do-replik-typu-m4-p-8559.html też ładnie się uszczelnia.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

SA-B01 (M4A1) kupiona w GFC w grudniu 2015. Rozebrana do przeglądu i konserwacji. Przekazuję ogólne wrażenia dla zainteresowanych:

 

- druty do wymiany na start- kable stock niby plecionka, przypomina linkę hamulcową od roweru w izolacji,

- mało smaru, trochę na zębatkach (foto), więcej w tłoku. Wszędzie ten sam smar,

- dobrze osadzone łożyska,

- podkładkowanie ograniczone do jednej podkładki, zębatki z wyraźnym luzem,

- tłok z tworzywa z jednym zębem, głowica tłoka wentylowana, całość na dyszy oryginalnej bardzo szczelna (dysza długości 21.1mm),

- spasowanie połówek gearboxa dobre,

- przepust na kable do chwytu przedniego bardzo ciasny, trzeba uważać przy zmianie kabli- 2 kable silikonowe 1.5mm2 + kabel sygnałowy do mosfetu przechodzą na styk: konektora w termokurczu nie wciśniesz...,

- plastykowe elementy wewnętrzne: tłok, głowica tłoka i cylindra, dysza, płytka, popychacz dyszy i kostka stykowe zrobione z tego samego niebieskiego tworzywa.

 

Jakby kogoś interesowały fotki rozebranego stanu fabrycznego po jednej strzelance to zapraszam na PW.

 

Na starcie test na chrono dawał: 380FPS +/- 15 , na karcie quality control: 418FPS +/-3 :)

 

Zrobiłem: podkładkowanie, czyszczenie+smarowanie, zmiana kabli, montaż łożyskowanej prowadnicy sprężyny, montaż mosfetu, teflon-fix, montaż doszczelnionej dyszy Core 20.7mm + zielona gumeczka G&G.

 

Armata zaczęła strzelać po serwisie: 415 +/-5 FPS, przy stockowej mocniejszej sprężynie - podobno M120

Koszt części użytych do serwisu wyniósł około 150PLN

Link to post
Share on other sites

Witam. Mam takie pytanie do osób, które mają lub miały emki od Specny Polecilibyście ją? Zastanawiam się nad kupnem takiej emki z systemem E&C. Szczerze mówiąc nie znam się na tym za bardzo i wolę zapytać osoby które już wiedzą coś o tej firmie. Karabinek, nad którym się zastanawiam to SA-B02.

Link to post
Share on other sites

Złotorączkowanie ogranicza się do wykonania kontroli jakości, bo chińczyki to olewają. Kwestia sensownego smarowania i dorzucenia kilku podkładek na zęby.

 

 

Dodano przez Tapatalk. Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...