Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część III


Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 4 weeks later...

Czy ktoś byłby w stanie mi pomóc ? Chciałbym używać kabury pistoletowej wraz z pasoszelkami (pas to miwo PT-3)... Otóż nie chciałbym za bardzo mocować jej na pasie, ponieważ przy takiej konfiguracji jaką chcę zrobić zostaną mi jedynie 2 paski molle w poziomie, a miałaby być na nich dodatkowa kieszeń cargo. Gdybym miał kałdun, to jak najbardziej, ale jestem gabarytów mniej-więcej takich, że jak stanę bokiem to mnie nie widać (tak wiem, że pasoszelki mieszczą więcej im grubsi jesteśmy i tym są większe :P). Więc... najbardziej chciałbym zamontować taką kaburę na pasie POD pasem od pasoszelek, tylko nie wiem, czy da się to zrobić. Ktoś by potrafił doradzić ?

Link to post
Share on other sites

Masz 2,5 metra wzrostu? Bo jeśli mniej, to nie bardzo wyobrażam sobie jak można jednocześnie założyć na siebie PT-3 i pod nim kolejny pas z kaburą, do której będzie jakiś sensowny dostęp. Chyba, że pierwszy będziesz mieć na wysokości żołądka, a drugi pośladków, ale to raczej nieco mija się z celem...

Wojtekk8 ci dobrze radzi - kabura na biodro, ewentualnie niżej na udo, jeśli ładownica powyżej kabury będzie zawadzać.

 

A najlepiej to w ogóle wrzuć swoją konfigurację, bo może da się zrobić miejsce na pasie - co będzie najprostsze.

Link to post
Share on other sites

Sprzęt dopiero jedzie, więc nie mam jak, postaram się wysłać fotę od razu jak będzie u mnie. Pan z Gear Inferno też pisał o panelu biodrowym z MIWO. Też mi podoba się ta opcja (zmieściłbym na niego kydexową kaburę)... Pytanie, na jakim pasku miałby być ten panel zamocowany ? Na normalnym od spodni, czy może jakimś od bayoneta, albo 50 mm ? Dodam też, że pod całym tym beltkitem muszę znaleźć miejscę na zrzutówkę, kaburę i ładownice na magi pistoletowe i docelowo miałyby one się znaleźć na pasie, tylko.. no właśnie.

Link to post
Share on other sites

Szelki ST3, Pas Pt-3, kieszeń na radio MID, kieszeń na 3 granaty 40 mm, MedKit IKMZ, chlebak modułowy, podwójna ładownica pistoletowa i dwie ładownice "zak", które mieszczą po 3 magi jedna. Rozmieszczenie : (zakładając, że pas w rozmiarze S będzie miał 11 kolumn, wnioskując z przedmiotu onegdaj wystawionego na komisie) od lewej : ZAK (2k), Zak(2k), chlebak(5k), na jego lewych mollach IKMZ, a na prawych trójka na granaty, i dalej zostają 2 miejsca na których miałaby być kieszeń cargo (2k), którą już posiadam. Radio po prawej stronie na szelkach i ładownice pistoletowe tymczasowo po lewej stronie na szelkach. Oczywiście to ułożenie może być dość skomplikowane, gdy to opisuję, więc raczej lepiej byłoby, gdybym podesłał zdjęcia, jak już dostanę mój sprzęcior

Link to post
Share on other sites

No to jak dostaniesz to dopiero wtedy kombinuj. Na pewno zmienisz do czegoś zdanie, jestem prawie pewny. Jak pobiegasz to będziesz wiedział co Ci potrzebne. Chlebak 5L? Kurde co Wy tam trzymacie? :icon_biggrin: - jesteś szczupły, jak to mocno dociążysz to będzie niewygodnie.

Edited by Mark97
Link to post
Share on other sites

Ten chlebak po obwieszeniu kieszeniami nie będzie grał, przemyśl dokładnie co i po co chcesz nosić (ja chlebak widzę na działania 24h+ a to się kłóci z szybką kaburą.) Dodatkowo molle w pasach miwo miewają trochę inne szerokości przeszyć, powinno się udać to ścisnąć bardziej niż to wynika ze zdjęć.

 

Jeśli zaliczasz się do szczupłych to dobrym trickiem jest dorzucenie mini chesta do całego zestawu (tak 6-8 kolumn). Wszystkie szybkie kieszenie (magazynki, granaty) idą na niego, a pas zostaje typowo przetrwaniowy.

Link to post
Share on other sites

Może spróbowałbym dokupić ten panel biodrowy i zmieścić na nim jakąś z kieszeni, która miałabyć doczepiona na chlebak.... a pistolet byłby po prostu na pt-3 w ładownicy na m4 na tych dwóch pozostałych paskach molle ? Set ma być jedynie do leśnej i przynajmniej nie będę musiał męczyć się z chwiejącą się kaburą udową ?

Edited by Operejtor
Link to post
Share on other sites

Mam panel biodrowy od miwo, przymocowałem go do pasa (Pasoszelki z podkładem TPPO) i bardzo sobie chwalę to rozwiązanie. Mam na nim kaburę do którego wrzucam Mk23/HiCapę i w zależności od zapotrzebowania jeden lub dwa dodatkowe magazynki i tłumik/latarkę.

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Posiadam pas miwo pt-3. Noszę sam pas bez szelek , nie jest źle. Mam na nim z jednej strony ladownice z miwo 2x1 na magazynki do m4 i z drugiej strony kwadrat również z miwo 2x1 z tym że nie obok siebie a jeden na drugim. Obok kwadratu wchodzi polimerowa kabura do colta od IMI. A teraz do meritum: Możliwe że w niedalekiej przyszłości będę jechał na milsim, czytałem ,że pas może być nie wygodny na bardzo długich wymarszach. Dodatkowo kabura na takim pasie jest lekko niewygodna ponieważ jak wyciągam pistolet to niestety podnosi mi pas i tracę czas na dłuższe wyjmowanie pistoletu z kabury. Pytanie jest takie - czy dokupić szelki z plecami do pasa i oporządzić go czy sprzedać pas i myśleć o jakiejś kamizelce?

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Ściśnij mocniej pas.

Noszę pas typu PT-2 + szybkie ładownice RR na prawej stronie x 3 + 3 magi do krótkiej na tym, od prawej strony amunicja do strzelby + kabura IMI do CZ - nic się zbytnio nie podnosi, a jak już to bez przesady nie jest to 30 cm, a kilka milimetrów.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...