Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część III


Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam!

Jestem stosunkowo nowy w ASG, byłem dopiero na kilku strzelankach, nie nawidzę biegać z magazynkami pokitranymi po kieszeniach, więc szukam jakiejś lekkiej, dość pojemnej kamizelki. Muszę w niej pomieścić 6 magaznynków do M4, apteczkę, kulki, jakiejś miejsce na sprzęt survivalowy(krzesiwo, nóż etc.), coś do przenoszenia wody i jedzenia. Myślałem nad zakupem kamizelkek http://cqb.pl/kamizelka-taktyczna-condor-rapid-assault-chest-zielona-p-5769.html http://cqb.pl/kamizelka-taktyczna-condor-recon-chest-zielona-p-5767.html, gdyż mają 6 miejsc na magazynki i dodatkowo coś można podpiąć pod przód(jakiś nóż, torbę etc.). Zależy mi przede wszystkim na mobilności, ciszy i wygodzie. Nie chcę się poruszać jak terminator, poszukuję czegoś lekkiego, co nie będzie mi zawadzać. Myślałem też nad pasolszekami, ale torby na plecach etc. strasznie mi nie pasują. Co możecie mi doradzić?

Link to post
Share on other sites

Jakie torby na plecach? Że niby buttpack? Jak sama nazwa wskazuje - jest nie na plecach, tylko na dupie, zresztą wcale nie musisz go kupować.

 

Albo jakiś chest w stylu tych co podałeś, chociaż może być problem ze zmieszczeniem wszystkiego bez robienia cyca - apteczka i coś do jedzenia to niezbyt precyzyjne pojęcia. No chyba, że dorzucisz plecak.

Albo pasoszelki z 3 ładownicami 1x2M4, kieszenią na apteczkę i jakimś cargo. Wejdzie wszystko bez problemu i zostanie możliwość rozbudowy.

Link to post
Share on other sites

Zazwyczaj jak patrzę na konfigurację pasoszelek, to wszystkie torby są przypięte na plecach, bokach itd. Mi to strasznie nie pasuje, chce nosić najbardziej potrzebne rzeczy z przodu, szczególnie szybki dostęp do magazynków, najbardziej potrzebnych rzeczy. Jedzenie i woda strasznie fajnie się zapowiadają w plecaku na Camela, przecież podczas walki nie będę nic jadl, a chodzi tylko o transport. Która kamizelka o wyżej podanych będzie lepsza? Dysponuje budżetem 170zl, w przyszłości dokupię resztę. Przepraszam za błędy, ale pisze z telefonu z uszkodzonym wyświetlaczem.

Link to post
Share on other sites

Osobiście nie używałem produktów firmy condor ale miałem kilka w rękach i nie zrobiły na mnie dużego wrażenia .

Jeśli bardzo zależy Ci na chest rig-u to moge Ci polecić brytyjskiego chesta http://piekielko.wordpress.com/2014/02/17/chest-webbing-dpm/. Moim zdaniem jakość wykonania jest o wiele lepsza niż produkty condora (jesli kolor Ci nie odpowiada to chest lubi się z farbami fosco )

Ewentualnie:

http://jarmix-militaria.pl/red-river-kamizelka-chest-rig-midi

http://www.miwo-military.net/-produkty/pid,303/KAMIZELKA-CHI-CZYK

Link to post
Share on other sites

Panowie przyszła pora na zmianę starego PT-2 na coś nowszego i wygodniejszego.Zastanawiam się nad pasem "Górskim" oraz "BOA"+ pas również z oferty ML(sprzęt typowo do zielonej).

Czy mógłby się ktoś podzielić wrażeniami na temat ww wymienionych produktów?

Link to post
Share on other sites

Limaxu Proponowałbym Ci wybranie wersji Boa + pas wewnętrzny .

Od lipca biegam w Tcp z miwo praszka - wiem jest to inny model ale zasada działania ta sama :) . Połączenie ''podkładu'' ze sztywnym pasem to jest to czego szukałem przez bardzo długi czas . Porównując z ''pt-2 '' (którego również jestem szczęśliwym posiadaczem) masz o wiele lepsza stabilność i lepsze rozłożenie ciężaru . Boa i Tcp przechodzą w 4 rzędy taśm dzięki czemu plecy nie cierpią jeśli dociążymy tył a dodatkowa poduszka również bardzo poprawia komfort użytkowania .

Link to post
Share on other sites

Aquerr: możesz zainteresować się kamizelką LBV. Powinna zmieścić 6 magazynków do emki (chociaż nie miałem możliwości sprawdzić, bo w swojej noszę do AUG lub AK), jak nie wejdzie 6 to 4 w kamizelce i 2 na pasie. Na części plecowej można zamontować nadupnik lub większe cargo na rzeczy, do których nie potrzebujesz szybkiego dostępu. Na upartego za ładownicami amunicyjnymi można dołożyć dwie średnie kieszenie na podręczne rzeczy.

Jak dla mnie dobre rozwiązanie na weekendowe strzelanki, ani nie przeszkadza podczas leżenia, ani nie poszerza sylwetki w budynku.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Cześć.

Mam do Was pytanie.

Co uważacie o kopii LBT 0292 od TMC?

Aktualnie używam RRV od Flyye w konfigu 1 do m4 gdzie leży boczna + 3x2 do m4 + mbitr z radiem i m60 na drobnicę.

Szukam czegoś co sprawdzi się przy dłuższym wypadzie na 6-8h i gdzie wszystko będzie pod ręką.

Żarcie,woda itp wędruje do plecaka więc tym się nie przejmuje.

Myślałem jeszcze o kopii 1195 ale to wtedy z wariantem gdzie przenosił bym więcej magazynków.

Link to post
Share on other sites

Lbt 0292 fajny szpej, dużo się da naładować do środka (te kieszenie na boxy do M60 są przepastne). Jedyny problem jaki widzę-ciężko Ci będzie upakować boczną, bo z tych pojedynczych ładownic do emki ciężko będzie sięgać, a ładownice na m60/radio są naprawdę wielkie i łatwo zgubić klamkę. A sama jakość. Miałem trochę szpeju od tmc i ich cordura jest baaaardzo sztywna i szorstka, rzepy szybko się mechacą, choć nawet jak wyglądają niewyjściowo to trzymają.

Link to post
Share on other sites

Przyszła do mnie holenderska kamizelka. Bardzo fajna. Na żywo sprawia wrażenie zadziwiająco solidnej, bo na zdjęciach taka kamizelka oparta na siatce wygląda dość niewinnie.

 

Regulacja faktycznie pozwala na dopasowanie do takiej małej dziewczynki jak ja. ;] Choć na długość bym jeszcze skrócił

Link to post
Share on other sites

Witam!

 

Mam pytanie jestem zielony jeżeli chodzi o kamizelki. Chciałbym kamizelkę chest rig ponieważ słyszałem że jest o wiele wygodniejszy od plate'ów. Może macie jakieś propozycje? Oczywiście mowimy o pierwszej kamizelce czy jakiś chinol co przetrwa te pierwsze kroki. Cena tak do 170 zl? Chailbym napewno na nim miec 6 magow do m4 . I jeszcze pytanie odnosnie tego czołgania. Naprawdę bardzo to przeszkadza jak ma się ładownice na przodzie?

Link to post
Share on other sites

Zależy jak rozłożysz magazynki-jak 2x3 to będziesz miał bandzioch taki, że się położyć nie dasz rady płasko, z kolei 6x1 w ogóle nie poczujesz. Jak masz potrzebę na 6 magów w układzie 3 ładownice na 2 magi to czeluj w coś co ma przynajmniej 6 komórek palsów szerokości (ładownica na magi to dwie komórki szerokości zazwyczaj), jak chcesz 6x1 to wtedy 12 palsów. A jakie modele konkretnie? Brytolski niemodułowy rozważ. 90-100PLN, DPM (ale szmata chętnie łyknie farbę fosco w razie czego), w warunkach asg nie do zabicia szpej, dużo kieszeni na magsy, dwie przepastne "chlebakokieszenie" na kulki, batony, multitoole i insze, jest miejsce żeby torbę na maskę pgaz przypiąć (i już masz zrzut), na szelce kieszeń na radyjko i szafa gra. No chyba że musi być modułowy, to wtedy szukaj czegokolwiek, co pomieści Twój umyślony set.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...