Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część III


Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nie chce być nachalny, ale proszę o przeanalizowanie mojej idei kompletu. :icon_razz:

Przede wszystkim podane przez Ciebie PC nie jest cudem krawiectwa. Jak już musi być PC to szukaj kamizelek z pasem biodrowym, np. http://www.miwo-military.net/-produkty/pid,736/Kamizelka-modu-owa-PC-5-KRUK

Moim zdaniem jeśli chodzi o sprzęt dla celowniczego KM o wiele lepszym rozwiązaniem będą porządne paso-szelki i kamizelka niskoprofilowa jeśli koniecznie chcesz latać w kaflach. wyglądało by to mniej więcej tak http://piekielko.wordpress.com/2014/07/17/szelki-miwo-praszka-st-3/

Link to post
Share on other sites

Rogal ten PC jest bardzo kiepskim pomysłem pod kaem.

Uważam że powinien być PC z cummerbundem. Pełnym. JPC i inne podobne produkcje na 3 taśmach odpadają.

Optymalny pod LKM jest beltkit ale da radę biegać z LKMem z dobrym PC i pasem biodrowym .

 

Niektóre plate carriery mają w schowki( mój ma dwa z czego jeden z organizerem) na dokumenty, mapy etc tuż pod brodą lub niżej w fartuchu, więc panel dowódcy jest opcjonalny.

 

Zanim kupisz ładownice na boxy upewnij się że bedziesz używał akurat tego standardu boxa. Coraz więcej gunnerów przerzuca się na małe boxy 100rnd bo pojemnościowo są podobne do boxów A&K 200rnd, a jednak łatwiejsze do serwisowania i mniejsze gabarytowo.

 

Cargo na plecach na tej wysokości też mnie nie przekonuje. Ja mam problemy by wyjąć stamtąd radio na elastycznym kablu w celu zmiany kanału, a co dopiero grzebanie w cargo w celu znalezienia tego co tam jest. lepiej dać to na pas na biodrach, na upartego pas zawsze można odpiąć i / lub obrócić.

 

Co do reszty kwestia wygody.

Link to post
Share on other sites

Akurat dostałem zdjęcie od kumpla więc daje poglądowo

Po lewej chestrig spearpoint, pas spearpoint i plecak speartpoint i nerka spearpoint pod m249

Po prawej APC od wkurzonego + pas 511 i nerka spearpoint pod LMG

 

Osoba po lewej może wziąć więcej amunicji i innych pierdoletów bo odchodzi mu kilka kilogramów balistyki ;)

 

7v9ZspE.jpg

Link to post
Share on other sites

Ja posiadam pas PT-4 i szelki ST-2. Na tym camelbag, ale jest na tyle duży że mam tam trochę jedzenia, i bluze; cargo średnie, ładownice na magi i worek na zrzut. W takim razie przy tym zostanę, jedynie dokupię do tego trochę ładownic, kieszeni i pas z kaburą.

Dzięki za pomoc. :)

Edited by Rogal94
Link to post
Share on other sites

Ja tam zwykłego brytyjskiego camela (taki jak thermobak, tylko uproszczony pokrowiec) bez problemu zamontowałem na modułowych plecach, ściągając maksymalnie szelki i przeplatając wydłużoną w ten sposób taśmę regulacyjną między palsami kamizelki i d-ringami pokrowca. Nawet chyba trytrytki nie były potrzebne, tylko zdemontowałem to bo często używam camela luzem.

Link to post
Share on other sites

Kupiłem niedawno sawa i zwracam się do was o pomoc w skonfigurowaniu oporządzenia pod niego, o ile do mojego akm/ak104 mam już wszystko ogarnięte o tyle dla tej repliki potrzebuję nowego rozwiązania.

 

Na razie na zwykłe jebanki używam takiego zestawienia:

 

Pokrowiec na pas od Templarsów, plus pas od helikona a na nim:

- ładownica na magi do glocka/aep

- kabura na glocka

- 2 małe cargo kulki itp

- manierka

- worek zrzutowy

- ładownica na radio

- mini apteczka

 

Cały ten zestaw jest uzupełniany nerką ala super(kulki, baterie itp pierdoły) i zależnie od warunków camel/plecak.

 

Docelowo mam zamiar kupić pokrowiec na balistykę czyli jakiś PC zapewne coś pokroju JPC lub kamizelka ala jpc od templars gear, który albo będzie robił za kamizelkę pełnoprawną dla sawa/ak albo tylko za nosidło płyt z tego powodu będę miał zapewne 2 komplety cummerbandów zależnie w jakiej roli będzie kamizelka używana.

 

Docelowe pasoszelki to zestaw:

http://www.miwo-military.net/-produkty/pid,784/Podk-ad-TCP

i zapewne same szelki bez rozbudowanej części plecowej, tylna taśmy łączące szelki z pasem zapewne zostaną zmienione na taśmy 40/50mm.

Na pas powędrują zapewne:

- 2 boxy 100

- radio

- manierka

- krótka

- 2 magazynki do aep/glocka17

- chlebak

- apteczka

- może jakieś cargo na kulki itp.

- worek zrzutowy

 

Zestaw zostanie uzupełniony zapewne nerką mini od Baribala lub od Spearpointa.

 

Na kamizelkę jeśli będzie potrzeba powędruje camel, dodatkowa amunicja i może magazynki/granaty.

 

Pytanie do gunnerów taki zestaw da radę?

Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz nosić PC z tym pasem to zostaw radio i moduł PTT na niej. Kabel od PTT można pociągnąć pod molle zabezpieczając je w ten sposób, przycisk PTT na kamizelce jest stabilnie zamocowany.

Przy szelkach z samej taśmy będzie z tym znacznie gorzej bo kabel lata luźno i trzeba mocować go chałupniczo trytkami lub izolką

Przy szelkach z molle nie będzie wygodnie z PC na nich.

 

Manierka - jeśli na inny płyn - OK. Jeśli na wodę to przecież masz camelbaka :icon_wink:

 

Jeśli beltkit ma być samodzielnym configiem to jest ok ale nadal wolałbym zamiast manierki jakiś mały camelbak np ambush 3L idealny na wodę i małe pierdoły typu apteczka, soft, kulki, klucze i dokumenty etc.

Druga sprawa upewnij się że masz odpowienią ilość ciała by zmieścić to wszytko :icon_wink: buttpack LRRP to chyba 5 kolumn, ładownice 200tki to 4 kolumny.

 

Na pasie trzeba rozłożyć masę równomiernie - przynajmniej stronami lewa / prawa. Inaczej pas zawsze będzie zsuwał z jednej strony i podnosił z drugiej.

Link to post
Share on other sites

Co do wyrównania masy to wiem :)

PC zapewne jak znam swe lenistwo będzie używany typowo wiosna/jesień bo chłodno, a w lato tylko gdy będzie dawać mi odpowiedni bonus.

Co do kabli nie martwię się nimi bo aktualnie szukam dobrego zestawu bt do radia aby pozbyć się kłopotów z kablem na linii karku.

 

Mam camela ale gdy jest chłodniej to przeważnie wystarczy m manierka plus ewentualnie jeśli będzie potrzeba to mam butelkę rolowaną na pół litra albo litr, nie pamiętam ile to to ma pojemności.

 

Co do manierki, będę musiał w końcu też poszukać jakiegoś cargo, które nada się na manierkę ale i też będzie mogło pełnić rolę normalnego cargo zależnie czy wyciągnę z szafy jakąś hydrację.

 

Camael mam albo goły pokrowiec sourca, albo drugi z dorobionymi kieszeniami na lekkie fanty.

 

Co do szelek szykuję się raczej na model wykonany tylko z taśmy 50mm ewentualnie zamiast gołej taśmy wersję z malutkim comforpadem, ale niezależnie od wersji będzie zmodyfikowany z przodu i dostanie 4 punkty podpięcia a nie jak typowo się robi 2 do pasa.

 

Ten pokrowiec wbrew pozorom jest dosyć pojemny pokrowiec od templarsa mam w rozmiarze S, a ten od miwo pasuje na mnie w rozmiarze M pewnie dzięki tym wszystkim siatką dystansowym.

 

Obstawiam, że jak ogarnę konfigurację na pasie od miwo, to będzie on docelowym pasem.

 

Magazynki docelowo mają być to 100 a nie 200.

Link to post
Share on other sites

Może komuś się przyda, a może nie. Taktyczna narzuta na łóżko obowiązkowa.

 

CAM00747_1.jpg

 

Kamizelka (miwo 41.01):

- irasek na 6 magazynków

- radio

- balistyka

 

dojdzie:

- camelbak

- jakiś PTT do Motorolki

 

Pas (miwo pas operacyjny + twardy + szelki I linii):

- IFAK

- małe cargo (mieści się lonża 3m i dwa karbole)

- worek zrzutowy

 

dojdzie:

- kabura kydex na Glocka

- dwie ładownice do krótkiej

- ładownica na 1 mag do AK

- jakiś nóż

 

MIWO Praszka TPPO vs. MIWO Lubliniec Pas Operacyjny

 

Skupię się na różnicach - ML PO posiada wyraźnie grubszą wkładkę piankową (to na plus), pionowe przelotki w niektórych miejscach (również plus), fajniejsze regulatory przy dopięciu szelek i... podszycie rzepem, co jest GIGANTYCZNYM minusem...

Tyle czasu poświęciłem na walkę z ułożeniem pasa, że już więcej nie mam siły :teeth:

 

Bierzesz kartkę A4 tniesz na paski o szerokości dwóch cali, sklejasz je w jeden długi pasek, kładziesz na rzepie pasa który chcesz włożyć, końcówki taśmy zaginasz na pas i zaklejasz jakąkolwiek taśmą klejącą, regulujesz, wyciągasz papierową taśmę. 10 min i wszystko idealnie wyregulowane :icon_smile:

Edited by wegorz
Link to post
Share on other sites

Cześć, jednym z głównych mankamentów mojego oporządzenia, który planuję poprawić, to gro pasów/zawieszeń zakładanych przez głowę. Wala mi się kilka do domu i przeważnie podczas gry nie zdejmuję go, poza końcem rozgrywki, stąd moje pytanie:

Czy jest jakieś zawieszenie jednopunktowe, które montowałoby się na taśmy kamizelki na klatce i plecach? Stosowane będzie najprawdopodobniej głównie do F2000, więc nie jest to jakiś ogromny ciężar, a mi znacznie ułatwiłoby ewentualne zdejmowanie kamizelki.

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dawno nic w swoim zestawie nie zmieniałem ;) - tylko tyle, że na prawej stronie pasa zamiast holenderskiej ładownicy na 2 magazynki STANAG (duża szybkoładowarka, trupszmata i izolka) wyladował brytyjski haversack PLCE (dwie małe szybkoładowarki - bo duża zdechła - trupszmata, notes i kompas). Haversack służy też jako torba transportowa dla całego szpeju (minus radio i magazynki, które podróżują w plecaku) w drodze na miejscówkę.

 

No i na bokach plecaka wypączkowała mi apteczka oraz pokrowiec EDC (multitool, chusteczki nawilżane i nie oraz parę innych detali). Tam i tak bez zdjęcia plecaka się nie dostanę.

 

A, tak, magazynek do pistoletu i latarka mają teraz swoje własne, indywidualne ładownice (sztywne) na pasie.

 

I teraz zachodzę w głowę, jak to jeszcze usprawnić, tym bardziej, że marzy mi się wymiana chesta na laserową wycinankę (ale też jakąś małą - a takich na rynku nie widzę, Templars Gear i Stronghold mają smoki po 14 kolumn PALS).

 

Cokolwiek przerzucę na chesta - będzie wymagało, żeby ten chest był większy (ewentualnie moge zamocować łaodwnice na latarkę i magazynek na gumach po bokach ładownic do P90, ale niezbyt to wygodne) i cięższy. A to mi sie pasuje.

 

Wyrzucić coś z pasa? Jeśli torbę - możliwości transportowe siądą (chyba, żeby większy plecak). Ale fakt - torba jest duża i tak sobie poręczna. Kaburę - chyba tylko, jeśli wymienię ją na model z płetwą za pasek. pozostaje problem z odzyskiem.

 

Co poradzicie?

Link to post
Share on other sites

Popieram Shardaca. Twój zestaw jest tak minimalistyczny, że nie wiem specjalnie co by tam zmienić. Za mało rzeczy, żeby coś wyrzucić :P

 

EWENTUALNIE - malowanie jakieś dziwne i zmieniłbym pas na coś dużo sztywniejszego - mimo wszystko, sama klamka trochę waży, więc może być wygodniej.

Link to post
Share on other sites

Ja sobie ostatnio przerobiłem bandolier SDS 3x2 na chest riga. W dolnej części doszyłem ramki 50 mm, przez które przekładam taśmy z pasa bezpieczeństwa, blokowane również na drabinkach - dzięki temu mogę zdjąć taśmy. Na taśmach całkiem nieźle mocuje się ładownicę do M9 z ładowarką do kulek i ładownicę na PMRkę. Woda w 3-litrowym Source, a w razie czego do plecaczka z pęcherzem mogę dorzucić dodatkowe kulki.

 

Po latach obwieszania się szpejem czuję się lekko, jakbym zażył Xennę ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...