Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część III


Recommended Posts

Panel który pokazałeś na zdjęciu ma 7 kolumn.

Na 7 kolumnach MOLLE (taśma 25 mm to właśnie MOLLE) zmieścisz 2 ładownice na mag m4(2 kolumny plus 2 kolumny ) i IPMED (mój specops ma 3 kolumny szerokości).

7 kolumn wymaganych, 7 kolumn masz. NA STYK wejdzie ale będzie ciasno.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam

 

Dotychczasowo użytkowałem oporządzenie zrobione z lc2 + szelki alice i do tego kilka ładownic i nadupnik. Chciałem teraz iść za duchem techniki :D i wybrać troszkę nowocześniejszy sprzęt i chciałem się poradzić czy takie zestawienie zda egzamin. Moje oczekiwania i do czego sprzęt będzie używany to głownie milismy i działania zwiadowcze, mam zamiar jeszcze zrobić viper hood, miałem ghille i wole coś bardziej mobilnego. Druga sprawa to jak przy takim czymś będzie się nosiło plecak, w dotychczasowej konfiguracji nosiłem 25L i nie było problemu bo idealnie pasował i nie leżał na ładownicach. Nie wiem jak będzie w tym przypadku.

 

Zestaw który sobie upatrzyłem :

 

pas

http://miwomilitary.pl/?p=8.1177.PT-'RATS'.F-13.MIWO-MILITARY

 

szelki:

http://miwomilitary.pl/?p=8.1323.SZELKI-'JACKO-PLUS'.F-16.MIWO-MILITARY

 

do tego ładownice :

http://miwomilitary.pl/?p=8.73.ZASOBNIK-PATROLOWY.D-02.MIWO-MILITARY

 

2x

http://miwomilitary.pl/?p=8.587.CARGO-DUZE-BRYZGOSZCZELNE.C-39.MIWO-MILITARY

 

http://miwomilitary.pl/?p=8.22.UNIWERSALNA-NA-RADIO.C-16.MIWO-MILITARY

 

i 2x

http://miwomilitary.pl/?p=8.966.'SHINGLE'-NA-2-MAGAZYNKI.B-18.MIWO-MILITARY

 

co myślicie o tej konfiguracji i oczywiście jestem otwarty na propozycje bo dopiero sobie kompletuje w głowie mój "projekt" oporządzenia .

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

dokladniee o tym pisalem :-) sam uzywam od kilku miesecy THORa i jest super. mam go dosc mocno obciaznego (sprawdz na wczesniejszej stronie, jest opis i fotki), i nic sie nie majta i nie gibie. szelki sa szerokie i wylozone pianka wiec nie uciskaja ramion, sam pas tez jest podszyty ta sama pianka. uzywam samych pasoszelek, ew uzupelnionych o mini chesta i plecak. jak dla mnie idealne :-)

 

mialem Flyyea, Miwo, znow Flyyea i teraz PSTG i nie mam zamiaru zamieniac go na nic innego :-) do lasu idealne!

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Czas troszkę odświeżyć ten temat :icon_wink: Otóż przymierzam się do sklecenia sobie pasoszelek do zielonej a jako, że nigdy nie korzystałem z nich na dłuższą metę (przydziałowe dusicielki się nie liczą :icon_razz: ) to chciałbym prosić o rady. Na wstępie od razu zaznaczę, że pasoszelki mają być używane w AS jak i w pracy. Posiadam już pionowe cargo duże, pionowe małe, ładownice pistoletowe, kaburę, apteczkę i zrzut. Reszta jak widać na załączonym obrazku:

 

1552359_412194882245462_1223344678_o.jpg?oh=ca802a52fcb9cd90809030f2d082a6cb&oe=52CF455B

 

 

Od razu wyjaśniam. Ładownice ZAK, gdyż używając chest riga z klapami zwykłymi a nie tak zabudowanymi przy ćwiczeniu zwijania zapiaszczyłem magazynki a mimo głośnej palby bez problemu da się usłyszeć KLIK jaki wykonuje iglica :icon_smile: Wyjściowy konfig do dotarcia i sprawdzenia wyglądałby tak:

Patrząc od lewej strony, kwadrat a na nim pistoletowe x2, 2x zak, cargo duże pionowe (wojskowe dymy są spore + jeszcze organizer z mapą itp) na nim zrzut, chlebak, pateczka, cargo małe na drobne rzeczy, które dobrze jest mieć pod ręką, zak, kabura sztywna z G17. Na szelkach pokrowiec molle na camela zamiennie z plecakiem Baktrian 2. Coś zmienić, wywalić, dodać?

Edited by HellMaker666
Link to post
Share on other sites

Cześć, jestem użytkownikiem pasoszelek Miwo-Praszka ST-2 i PT2. Używam tego zestawu od lat i mimo, że się w miarę przyzwyczaiłem do latania sprzętu i w ogóle, to trochę przeszkadza mi to, że kabura, ładownice i ogólnie cały szmelc z przodu dosyć utrudnia kucanie. No i mimo wszystko brakuje jakiegoś panelu/rzepu na klacie.

 

Czy dobrze rozumuję, że na szerszym pasie będę mógł umieścić te rzeczy trochę wyżej? Czy jest to w miarę rozsądna decyzja, aby przerzucić się z PT-2 na PT-4, czy różnice nie będą specjalnie zauważalne i odkładać na coś zupełnie innego, jak jakiś chest rigg?

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Mam chest riga - chińczyka ale od jakiegoś czasu zastanawiam się nad przerzuceniem się na tą kamizelką http://miwomilitary....1.MIWO-MILITARY + kilka kieszeni na radio, granaty, jakieś cargo itp. Bawię się głównie w taktykę zieloną i zastanawiam się czy odczuje jakąś praktyczną różnicę przechodząc na tą kamizelkę. Za wszelkie sugestie rady będę wdzięczny.

Link to post
Share on other sites

Errhile zadał dobre pytanie - co dokładnie Ci w nim przeszkadza. Od siebie dodam, że taki układ jaki masz, to dobra podstawa. Tak samo nosiłem u siebie na chest riggu stworzonym do systemu ALICE, pod "rekowanie".

 

2x SAW pouch i 3x na magazynki - działało tak jak powinno. Napisz co Ci przeszkadza w tym chescie, i co chciałbyś nosić, to coś się doradzi.

Edited by Karmazyt
Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim chciałem dodać kieszeń na radio np baofenga, dodatkowo jakąś kieszeń lub dwie na granaty. Obecnie niby mam dwie spore kieszenie cargo w które można wrzucić granaty czy radio ale zwykle w nich noszę zapasową amunicję, butelki z wodą etc. Natomiast ten plate carrier ma od razu 3 wewnętrzne ładownice typu shingle i po 2 w panelach bocznych i dodatkowo można na panelu przednim lub bocznym doczepić dodatkowe kieszenie na wyposażenie.

Link to post
Share on other sites

Radio na szelkę. Granaty - kup PT2 od Miwo, tam wrzuć granaty, a w przyszłości na inne graty Ci się przyda. Zamierzasz do tego nosić plecak?

 

PS. Ewentualnie, możesz uderzyć do krawców żeby naszyli Ci dodatkowe proste kieszenie na granaty na cargo/obok cargo. Albo granaty w spodnie, w kieszeń na udzie na przykład Albo najprostszy i najmniejszy panel udowy - i tam granaty. Jeśli nie nosisz plecaka, to radio i granaty można wrzucić na ten 'pas' do spinania z tyłu - przecież tam też jest molle.

 

PS2. Nadal nie odpowiedziałeś na najważniejsze pytanie, czy chcesz nosić z tym plecak. I jeśli tak, to gabarytowo jak duży.

Link to post
Share on other sites

Albo prosty pas na łaskich szelkach ucieczkowych i na nim granaty.

 

Choć pomysł zaopatrzenia istniejących kieszeni w kieszonki zewnętrzne (albo PALSy do mocowania takowych) też niczego sobie.

Akurat radia na szelce osobiście nie lubię, i z plecakiem słabo współgra. Ja mam przewidziane radio w bocznym cargo i wyprowadzenie słuchawki po szelce (brytolski chest PLCE - de facto identyczny z Arktisem 1725 - stanowi moje zapasowe / gościnne oporządzenie stosowane z repliką AK).

 

Masz też opalsowany pas na plecach - radio czy kieszeń na granat powinny się zmieścić, nawet jeśli nosisz plecak.

 

A tak w ogóle, to wiesz, Karcen, co Ci powiem?

Masz bałagan w kieszeniach cargo. "Zapasowa amunicja, butelki z wodą etc" - jeżeli te kieszenie choć trochę przypominają rozmiarem te z PLCE chest rig, to w nie można dziada z babą spakować - de facto jedna z głównych wad tego chesta, łatwo go przeładować. Chest wytrzyma, ale użytkownik będzie się męczył.

 

Wytrzep te kieszenie, zobacz, co w nich masz.

Woda - ile i jak opakowana? Manierka? Butelki PET 0.5 / 0.75 litra? Liquitainery? Pęcherz typu Source Kangaroo?

Zapasowa amunicja - ile i jak pakowana? Butelka na 3000szt? Worki z zapięciem strunowym? Ile kulek?

Co jeszcze?

Zastanów się, ile potrzebujesz. U mnie na wypad w teren wystarcza mi spokojnie 1000bb w worku strunowym. Po co miałbym nosić 3x tyle?

 

I radio się zmieści spokojnie, jestem pewien. Może być, że będziesz chciał jakoś zorganizować zawartość kieszeni cargo - używanie ich jako worków na wszystko to średni pomysł: ciężko dostać się od tego, co akurat potrzebujesz.

 

Granaty zdecydowanie radził bym osobno trzymać - po nie trzeba sięgać szybko i sprawnie, bo zwykle nie ma się wiele czasu na grzebanie po torbach. Albo po dużych kieszeniach cargo.

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Przymierzam się do skompletowania sporego i uniwersalnego setu, głównie do zielonej, choć nie tylko. Na chwilę obecną wymyśliłem sobie pasoszelki (jak nie gra balistyka, do biegania ze snajperką, itp) plus jakiś mniejszy PC (jak potrzeba balistyki, do CQB). I teraz tak:

 

1. Pasoszelki - miał być zestaw z Miwo, ale po przeczytaniu zyliarda postów, widzę że obecnie sporo ludzi zamiast miwo poleca PSTG i zestaw Thor. Czy na chwilę obecną brać jeszcze cokolwiek innego pod uwagę czy jednak Thor będzie najlepszym wyborem? I czy przy konfiguracji z PC, sensownym i wygodnym rozwiązaniem będzie wzięcie samego pasa z Thora i podczepienie go na płaskich szelkach 1-szej linii?

 

2. PC - Miało być 6094, JPC albo FAPC.Teraz zastanawiałem się nad LOKIm SF, jednak znalazłem jakieś marudzenie, że nie ma w nim siatki dystansującej i przez to brak jakiejkolwiek wentylacji.

 

Co do zabawek, to widzę to tak: na PC 4 (albo 3 w przypadku JPC, FAPC) pojedyncze ładownice na magi, admin, boki puste i na plecach kopia MAP'a zrobiona przez Wkurzonego. Ew, jakoś z tyłu cummerbunda wrzucić radio. I niżej na pasie 2 albo 3 podwójne ładownice na magi, cargo, nadupnik, apteczka, zrzut i ew kabura + 2 ładownice na magi do boczniaka. Potem pewnie dojdzie jeszcze coś (może jakieś ładownice na granaty). To taka podstawowa konfiguracja ma być, ale nie ukrywam że chciałbym na tym zestawie opędzać różne środowiska, więc chciałbym mieć np mozliwość przeniesienia wszystkiego na PC (z wyjątkiem kabury, zrzutu itp, które poszłyby na jakiś duty belt) do dzialań typowo CQB. I tak samo w drugą stronę - do ganiania jako snajper czy ogólnie do zielonej, gdy balistyka nie będzie uznawana, chciałbym mieć możliwość przerzucenia wszystkiego na same pasoszelki.

 

Ma to ręce i nogi czy kombinuję jak koń pod górę z pustym wozem? Co ew zmienić w takiej konfiguracji? Z góry dzięki za pomoc i info.

 

Pozdrawiam.

Qrczak.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...