Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część III


Recommended Posts

Dziękuję bardzo za obliczenia , naprawdę pomogły i umożliwiły mi wyobrażenie sobie ich .Nie wiem na co się zdecydować , z opinii moderatora wynika iż specops jest znacznie lepsze od miwo , jeszcze się zastanowie . Dzwoniłem do miwo praszka (na fb nie było odpowiedzi od kilku dni) i zostałem poinformowany , że wymiary zostaną wysłane na mojego maila , a gdyby kamizelka nadal była zbyt duża to można zapytać kierownika produkcji o mniejszy szablon (dla chudszych klientów był taki) , jeszcze nie wiem którą wybiorę , poszukam na forum lecz pewnie dużo się nie dowiem

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mam problem z umiejscowieniem kabury do Glocka 17 na pasoszelkach. Z racji małego obwodu każda ilość się liczy i obecnie cały pas mam zajęty. Jako, że szybkie dobycie nie jest dla mnie priorytetem to myślałem o wrzuceniu pod apteczkę (CCE). Pisząc "pod" mam na myśli między nią a pas. Pierwszy pomysł to jakaś miękka kabura. Macie może jakieś inne pomysły?

 

CAM00369.jpgCAM00373.jpg

Ręce zasłaniają odpowiednio skraj lewa - shingle podwójny a skraj prawa - potrójna magazynkowa.

Link to post
Share on other sites

Skoro nie zależy Ci na szybkim dobyciu, to jaki sens jest mieć przy sobie krótką?

 

Szybciej zmienisz magazynek w długiej. Jak musisz ją nosić, to nie pchaj na pas, tylko kup coś udowego/biodrowego i zamontuj wysoko. Nie będzie przeszkadzać, a będzie działać.

 

Jak musi być koniecznie na pas - to wystarczy zwykły Mudpil od Miwo, tylko poproś, żeby obszyli z zewnątrz molle. Albo coś podobnego, z innych firm.

Link to post
Share on other sites

Chodzi o to, że tam gdzie się strzelam są wymieszane budynki z lasem i mam świadomość, że z 490fps na bliski dystans mogę komuś przemalować twarz. Biodro czy udo do lasu odpada całkowicie - udo wiadomo, biodro siedzi już wyżej i apteczka by blokowała. Cargo MRE nie mam gdzie wrzucić. Prawdopodobnie wygra mudpil z naszytymi na zewnątrz palsami chociaż zauważyłem, że glock idealnie wchodzi do pojedynczego shingle od M4 :D Jeszcze poczekam, może ktoś inny będzie miał propozycję co zrobić.

 

samael, zdjęcie stare i nie powala jakością, ale jedyne co zmieniłem to dorzuciłem małe cargo na bok apteczki:

 

CAM00327.jpg

 

W pasie mam 88-90cm

Link to post
Share on other sites

Hmm to masz troszkę więcej w pasie niż ja o jakieś 5-6 cm.

Dobrze widzę masz na pasie 3x3 ładownice na magi? Ta ładownice po lewej stronie na której masz magi do glocka to co to jest?

Hmmm ty masz replikę m4/16? Bo glocka wtedy mógłbyś wsadzić do ładownicy od emki po prawej stronie tylko byś potrzebował ładownice gdzie magazynki są równolegle do pasa.

Ewentualnie shingiel na pas a na shingla dać dopiero tą ładownice w cee.

 

Ogólnie przypomniałeś mi o tym problemie, bo jak na razie mam lekką konfigurację i miejsce mam na pasie na kabury z tworzywa. Ale faktycznie trzeba pomyśleć o jakiejś kaburze wewnętrznej do glocka ale ja mam o tyle kłopot, że lubię mieć latarkę na replice.

Edited by samael16
Link to post
Share on other sites

Albo podwójna/potrójna ładownica do emki i w niej glock, ładownica z klapą wiec trochę będzie chronić replikę.

 

I osobiście bym pomyślał o jakiejś wkładce w środku co by pistolet za bardzo nie latał i przycisk od zwolnienia magazynka nie został naciśnięty.

Edited by samael16
Link to post
Share on other sites

Jeżeli na pas od wewnętrznej strony chcesz wrzucić kaburę to polecam coś takiego:

http://jarmix-militaria.pl/p/128/4661/kabura-wewnetrzna-prawa-lewa-glock-17-operacyjne-kabury-do-broni.html

 

Niestety minus będzie taki, że jak wyciągniesz broń to pas stanie się luźny, a jak będziesz wkładał go na wcisk nie luzując wcześniej pasa to będzie uwierał przy dopasowanym pasie głównym.

 

Podwójna (bez przegródki) ładownica od M4/16 nadaje się również na G17 z latarką - byle ładownica ta miała gumę ściągającą!

 

Inne rozwiązanie to jeżeli ładownica pozwala na to to nie przekładać jej przez środkowe palsy, a w to miejsce dać ładownicę od M4/16 czy jakąś inną prostą kaburę na molle, która się zmieści pomiędzy dwoma kolumnami.

Link to post
Share on other sites

Mam nadzieję że coś widać.

Nosiłem tak kilka razy i jeśli ma się spiętą klamrę piersiową a szelki są napięte to daje radę. Zawsze można przykleić tam pistolet izolką, pobiegać tak trochę i zobaczyć czy dobrze się trzyma.

Myślałem jeszcze żeby zamontować kaburę na samum dole szelki (zaraz przy pasie, pistolet pionowo) ale na Alicji nie ma jak.

Link to post
Share on other sites

DO chest riga opłaca się bardziej kupić dwie ładownicę po 3 magazynki czy lepiej 3 ładownice po 2 magazynki? Dotąd miałem ten drugi wariant teraz się zastanawiam nad ładownicą potrójną tylko nie wiem jak to będzie z wygodą tj. czy Ma nie będzie za duża. Miał ktoś z was doświadczenie z ładownicami potrójnymi?

Link to post
Share on other sites

6 magów można spokojnie przenieść shinglach - ja używam ładownicy kwadrat 4x1 i na to dwa shingle z kydexem do szybkiej zmiany. Dla mnie to super rozwiązanie na niedzielę - nic nie uwiera jak się kładziesz i masz przy sobie minimum jeśli chodzi o magi. Chociaż z drugiej strony widziałem też osoby, które miały na cheście 4 potrójne ładownice i też mówiły, że jest spoko :P .

Link to post
Share on other sites

Witam , przepraszam za oderwanie od tematu i powrót do mojego starego jednak mam pytanie , które zostało usunięte z wątku o producentach , czy mkt od specops przewyższa jakością wykonania atka z miwo , wiem że głupie pytanie ale chciałbym wiedzieć a mimo usilnych starań nie jestem w stanie posiąść tej informacji

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...