Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część III


Recommended Posts

Po pierwsze, udzieliłem Ci już odpowiedzi na to pytanie.

Po drugie, masz MIWO L i MIWO P - wg. opinii wielu, są między nimi delikatne bo delikatne, ale jednak różnice w staranności wykonania.

Po trzecie, SPECOPS aspiruje do miana czołówki producentów (co też widać po cenach), stąd jakość stoi na wyższym poziomie niż MIWO.

 

JEDNAK, po pierwsze mówimy tu o budżetowej linii K93, po drugie... nie, w sumie nie ma sensu dalej się rozwodzić nad tematem, ponieważ w warunkach airsoftowych NIE ZAJEDZIESZ ani Ateka, ani MKT.

Skup się raczej nad kwestią:

 

a) ceny

b) wizualnych upodobań

c) rozmiaru

 

^ - te wszystkie elementy były już roztrząsane i nie ma sensu do nich wracać. Podejmij SAMODZIELNĄ decyzję.

Tak jak wspominałem również wcześniej, MKT jest sprzedawanych w sklepach, dlatego możesz iść go gdzieś przymierzyć, albo zwrócić w przypadku sprzedaży wysyłkowej bez najmniejszego problemu.

 

 

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@wojtekk8

Ani trochę nie przeszkadza. Powinna być pod innym kątem, ale do zdjęcie przykręciłem ją byle jak.

 

Podpatrzyłem u paru osób pistolety na tej wysokości na kamizelkach (u części nawet centralnie na klatce) i spróbowałem czy na szelkach też się da. Szału nie ma, ale gdybym nie miał miejsca na pasie to na dłuższe łażenie po lesie szybciej założyłbym kaburę tam niż na udzie.

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich tu wypowiadających się. Chciałbym zapytać/poradzić się Was o skonfigurowanie swojego oporządzenia. Może najpierw cele: Oporządzenie powinno być lekkie i mega wygodne tak, aby na dwu-dniowym milsimie nie przeszkadzało. Kolejnym celem jest pojemność: szybki dostęp do 6 magów plus broni krótkiej, radia i IF-aka.. reszta to 3-4 litry wody, 2-3 racje hamerykańskie 12-godzinne plus jakieś inne pierdoły, luneta do obserwacji, polar, kurtka goratex, 4 magi i jakieś pierdoły typu latarki itp Do przytroczenia karimata zwinięta razem z bivi-bagiem.

Testowane oporządzenia- testowalem juz szelki z pasem pt4 miwo-military i z racji złego skonfigurowania sprzętu (pas pt-4 i małe ładownice) razem z plecakiem Bergenem (sam plecak chyba 2,5kg..) nie uważam tego rozwiązania za zbyt wygodne.. Mam tez PLCE, ale to także nie spełnia mych wymagań, zbyt przestarzała konstrukcja..

Specyfikacje mojego rodzaju działań. Jestem drużynowym parasniajperem, działam głównie jako zwiad, dlatego doszedłem do wniosku, że im mniej oporządzenia tym lepiej, na sobie nosze jeszcze skonfigurowanego Stalker-Suita

Teraz pytanie o rozwiązanie mojego problemu- jak byście skonfigurowali swoje oporządzenie tak aby było to lekkie i wygodne (nie chodzi o niedzielne strzelanki-jebanki)

Kasa- mogę sobie pozwolić na rozwiązanie w średniej grupie cenowej

 

Sam myślałem o tym, aby skonfigurowac to w taki sposób, żeby zakupić pas biodrowy/lub taki który mogłbym w szlufki spodni wpleść, na tym pasie mieć dostęp do 6 magów/Ifaka/Broni krótkiej a reszte wrzucić w jakiś wygodny 20l plecak. Pytanie jak będzie sprawował sie taki pas w szlufkach spodni/na biodrach bez szelek.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Plecak + chest. Nie duży, najlepiej coś pokroju Mini-1, ewentualnie rozszerzyć to o dwie komórki molle.

 

Inna opcja - pas pokroju PT2, lekko obciążony, tzn podstawa o której mówiłeś + szelki ucieczkowe + plecak.

 

Nigdy nie będzie idealnie, weź to pod uwagę. Testowałem wiele konfiguracji rozwiązań, różnych producentów, fajną opcją było dla mnie też BHI EOD Vest - podstawowe graty upchniesz (tj. magi i kulki), radio też wciśniesz, i IFAKA też dopniesz. W razie czego możesz dopiąć pas. Ganiałem tak z plecakiem 30 litrów dosyć duże dystanse, i nie odczuwałem większego dyskomfortu.

 

PS. PLCE jest zajebiste, tylko wymień szelki - na jakieś lekkie, będzie git.

 

Nastaw się raczej (jeśli masz taką opcję), na przekonfigurowanie swojego pasa - wyrzuć PT4 i daj coś w stylu PT2 - niekoniecznie od Miwo - są lepsze konstrukcje. Dokładne modele musiałbyś sam przejrzeć.

 

Wieszanie czegokolwiek na udach - ok, ale wysoko, coś na zasadzie kabur biodrowych - inaczej "ni ma" to sensu.

Link to post
Share on other sites

Stoję nad trochę trudnym wyborem pasa patrolowego, trudnym gdyż flyye to nie małe pieniądze. Zastanawiam się między wersją prostą z szelkami:

http://www.sklep.air...152198995_1.jpg

 

a wersją BLS bez szelek:

http://shop.ehobbyas...s-cb_2_mark.jpg

 

Jakie są wasze odczucia względem tych modeli. Głównie chciałbym przenosić: 2(maksymalnie 3) łądownice m4, cargo z kulkami itp., pmr, bukłak (czy tam 750ml wody)

To z tych rzeczy, które akurat sobie przypominam :icon_razz:

Pozdrawiam

 

 

Do Szanownego Moderatora- jeśli zły dział to proszę o przeniesienie :icon_wink:

 

Trafiło we właściwe miejsce. Y.

Link to post
Share on other sites

Dzięki Karmazyt za uwagi, poszukam czegoś w stylu małego wygodnego pasa plus prostych szelek ucieczkowych. Chest odpada z racji faktu, iż na grzbiecie będę mieć plecak a na to wszystko stalker suita- razem z chestem ugotowałbym się, a chciałbym mieć dostęp do wszystkiego jak leże (w końcu chodzi mi głównie o zieloną taktykę) Teraz tylko wybór pasa - ale powinienem znależć coś w tym temacie.

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Konfiguracja:

-Miwo Kontraktor

Od lewej:

-Mały panel minera

-Kieszeń na latarkę

-Kieszeń na RMG

-Kieszeń na notatnik

-Małe cargo

-Kieszeń na radio

-Kieszeń na kajdanki

 

Na Pasie

-Kabura P99

-Ładownica pojedyncza pistoletowa

 

http://zapodaj.net/0a0f9f56478f5.jpg.html

http://zapodaj.net/e...868bd0.jpg.html

http://zapodaj.net/0...2c53e1.jpg.html

 

 

I teraz pytanie gdzie upchnąć kajdanki? Są teraz na lewej stronie ale jest to średnio wygodne, na prawej nie mogą być bo ciężko wtedy wyciągnąć pistolet, na panelu minera próbowałem ale ich ciężar praktycznie uniemożliwia szybki zamknięcie go po otworzeniu. Proszę o jakieś sugestie co do przekonfigurowania całości.

 

Pozdrawiam

Edited by Piotro
Link to post
Share on other sites

A może po prawej, nad panelem miniera a pod napisem "Policja"?

Ewentualnie obniżyć panel miniera o 1 rząd PALS?

 

Zresztą gdybyś sam napis mógł gdzieś przesunąć... domyslam się, że sprzętu używasz zawodowo? Popraw mnie jeśli isę mylę, ale prawdopodbienstwo, że bedziesz musiał posłużyć się długą bronią (czyli będizesz potrzebował miejsca na manewrowanie kolbą) jest raczej niewielkie?

 

Ewentualnie powiesić kajdanki na pasie, po lewej, za ładownicą na magazynek - o ile nie będą wtedy przeszkadzać w siedzeniu.

 

Teraz średnio wygodnie Ci się je wyciąga, bo masz je wysoko pod pachą, w tym miejscu mogło by ewentualnie wisieć coś niedużego, płaskiego (żeby nie zawadzało przy sięganiu po magazynek) i takiego, do którego nie musisz raczej sięgać często... a już na pewno nie musisz sięgać szybko.

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

No długą bronią na patrolu nie pracuję a na zabezpieczeniach w zupełnie innym sprzęcie jesteśmy wiec nie potrzebuję miejsca na kolbę.

Na pasie też były i przeszkadzało podczas prowadzenia pojazdu, uwierało najzwyczajniej w świecie. Sprawdzę jak się będą sprawowały pod napisem, jak źle to trzeba będzie myśleć dalej :icon_wink:

 

Ewentualnie znak toś jakieś sprawdzoną kieszeń na kajdanki do montażu na kamizelkach? Bo obecnie używam miwoskich i jest po prostu źle zaprojektowana-przeplata się o jeden pals za mało i jest niestabilna co praktycznie uniemożliwia montaż do góry nogami bo podczas wyciągania całość opuszcza się w dól i oporuje.

Edited by Piotro
Link to post
Share on other sites

A może znaleźć kogoś, kto robi w kydexie, i zrobić sztywny pokrowiec na kajdanki (tego akurat na rynku trochę jest, tylko z reguły albo na szlufkę, albo na płetwie :/) z mocowaniem PALS?

Widzałem też kombinowane sztywne ładownice na magazynek i kajdanki do noszenia na pasie, ale przyznam, że pojęcia nie mam, na ile toto było by praktyczne...

Link to post
Share on other sites

Pershing już nie wywija w rytm "it`s my life" więc nie musimy na szczęście targać ze sobą długiej :D

 

http://www.youtube.com/watch?v=gGogVvvd884

 

 

Ale chciał nie chciał niektóre rzeczy się nie zmieniają :D

http://2.bp.blogspot.com/-zr4y4qsAp0E/UWXVj1zX1VI/AAAAAAAAFao/vQYMOofIyWQ/s1600/20130409_184529.jpg

 

Pokombinuję chyba jeszcze nad wrzuceniem magazynka na kamizelkę a kajdanek na pas lub nisko na kamizelce.

 

Yahalom- Tak kamizelka to rozwiązanie raczej czysto "bojowe" a służba patrolowo-interwencyjna wymaga jeszcze dużej ilości innych rzeczy jakie muszę przy sobie nosić, poza bronią i amunicją do niej :icon_smile:

Edited by Piotro
Link to post
Share on other sites

1. Kieszeń na gaz zamień miejscami z kajdankami.

2. Przesuń gaz i latarke na panelu minera w prawą/lewą stronę i zrób miejsce na kajdanki.

3. Na kieszeni na notatnik daj do doszycia taśmy montażowe i tam umieść pokrowiec - mogą lekko "latać" przy wyciąganiu - rozwiązanie najmniej stabilne.

 

Chyba na jarmix-militaria są kydeksowe pokrowce na kajdanki, ale nie wiem jak montowane.

 

1. Kieszeń na gaz zamień miejscami z kajdankami.

2. Przesuń gaz i latarke na panelu minera w prawą/lewą stronę i zrób miejsce na kajdanki.

3. Na kieszeni na notatnik daj do doszycia taśmy montażowe i tam umieść pokrowiec - mogą lekko "latać" przy wyciąganiu - rozwiązanie najmniej stabilne.

 

Chyba na jarmix-militaria są kydeksowe pokrowce na kajdanki, ale nie wiem jak montowane.

Link to post
Share on other sites

To teraz ja zadam pytanie:

 

Mam kamizelkę Loki SF PSTG.

Muszę przenieść 8 magów m4, panel organizacyjny, 1/2 cargo średnie duże, camela, kieszeń na granaty i ładownice do krótkiej.

Warunkiem jest to że z przodu muszę mieć kwadrat na 3/4 magi( nie wiem który będzie lepiej pasował szerokością)

 

Więc tak:

Zastanawiałem się nad kupnem dodatkowo pasa(tylko jaki i jak go zamontować np:na szelkach)

I tak na kamizelce:

Panel org pod tym kwadrat po prawej stronie cargo po lewej 1 ładownica na 2 magi a na plecy camel. Dodatkowo bym gdzieś zmieścił ładownice na magi.

Na pas: cargo 1 podwójna ładownica na m4, ładownica na granaty i oczywiście zrzut.

 

Zależy mi na równomiernym rozłożeniu tego wszystkiego(nie wszystko np na kamizelce)

Czekam na wasze sugestie.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...