Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część III


Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

To loki I albo II, SF ma 8 komórek z przodu (mam tą kamizelkę).

 

3 magazynki można umieść w ładownicy w zintegrowanej kieszeni, chociaż z panelem organizacyjnym będzie to pewnie średnio wygodne (czasami noszę tak magi, ale nie mam nic zamontowane powyżej).

 

Tak właściwie to dlaczego koniecznie kwadraty?

Link to post
Share on other sites

4 magi na cummerbundzie po lewej stronie

granaty na cummerbundzie po prawej stronie

To co do krótkiej na pas

ciężkie cargo na pas

 

Jeśli od tego zaczniesz to może nawet dojść do tego że cała klapa na froncie będzie wolna. :icon_rolleyes:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Plecak piechoty górskiej 75 l a jesli chodzi o kamizelke to myslałem o kp 9 od miwo. A czy czasami zapiecie biodrowe plecaka nie bedzie przeszkadzac razem z pasem??

 

Plecak piechoty górskiej 75 l a jesli chodzi o kamizelke to myslałem o kp 9 od miwo. A czy czasami zapiecie biodrowe plecaka nie bedzie przeszkadzac razem z pasem??

Link to post
Share on other sites

Szukam miejsca na radio.

Narazie jest na cummerze z tyłu ale ogranicza to dostęp do radia . Potrzebuję niańki do np zmiany kanału czy sprawdzenia ustawień, inaczej zajmuje mi to kilka minut.

Plecy oczywiście odpadają, zwłaszcza że niebawem dojdą tam ładownice na granat.

Front raczej odpada bo radio nie wytrzyma miażdżenia balistyką ( twarde wkłady ).

Kamizelka ma kieszenie na inserty w cummerbundzie, rozważam radio bliżej frontu w insercie.

Lewy bok ma miejsce obok boxa ale narazie wkurza mnie pęk kabla idący przez całą długość frontu. I antena która wali po pysku.

 

Macie jakieś alternatywne pomysły? :icon_smile:

 

Poglądówka obecnego stanu szpeju

http://i.imgur.com/jwBiPhb.jpg

Link to post
Share on other sites

Axel, co Ci mogę zasugerować-nie wkładaj radia do insertu na cummerboundzie, chyba że zmienisz antenę na giętka i sobie po palsach wyprowadzisz. Miałem w 6094 tak włożone radio i moje "wyrazy uznania" dla własnej sprawności intelektualnej musiały być słyszalne w Mogadiszu.

Link to post
Share on other sites

To ja będę miał pytanie: czy dobrze myślę z wyborem oporządzenia i ładownic bo w tym temacie jestem dosyć zielony. Specyfika: niedzielne CQB+las i fakt, że jestem osobą bardzo chudą (75cm w pasie), niemniej sądzę, że będzie gdzieś te 17 komórek w pasie taktycznym. Zakładam, że kopia paso szelek Thor PST to dobry wybór

 

Potrzeby: 3 stanagi w ładownicach, małe cargo organizacyjne na pierdoły tylu portfel klucze i żarcie, 0.5l wody w butelce, wkład hydracyjny 2l, radio Baofeng UV 5r, granat rozpryskowy GR-2, 1k kulek w worku strunowym, szybko ładowarka 100k, kamizelka odblaskowa i mała apteczka zrywana.

 

Mój pomysł: kopia paso szelek Thor od PST. Od lewej: shingle na 2x2 stanagi (jedna komora pusta do przeładowania), apteczka zrywana, małe cargo organizacyjne 3x4 komórki, ładownica na kamizelkę odblaskową i paczkę 1k kulek, ładownica na butelkę 0.5l, ładownica na granat rozpryskowy, na szelkach radio i ładownica na szybko ładowarkę a na plecach w razie potrzeby camelback.

 

Dobrze myślę?

Edited by Ryzbor
Link to post
Share on other sites

Trzeba zerwać kontakt wzrokowy z celem podczas wymiany maga (albo inaczej-ja muszę spojrzeć na ładownicę do której coś wkładam, stąd pytanie o to czy jesteś wyćwiczony w takiej zmianie). Co do umiejscowienia worka to powieś go na jednym rzędzie palsów, pod ładownicą 3x2-wilk syty i owcy jeszcze kawał, a przy ostrej wymianie ognia naprawdę imho możliwość puszczenia maga "jakbądź, byleby do worka" i sięgnięcie po następny jest znacznie wygodniejsze. No i jak zmieniasz na szybko nie musisz się martwić o to, żeby przypadkiem nie wyjąć pustego, choć przy trzech magach to może nie jest aż tak dotkliwe jak przy siedmiu (akurat ja używam siedmiu).

Link to post
Share on other sites
o ja będę miał pytanie: czy dobrze myślę z wyborem oporządzenia i ładownic bo w tym temacie jestem dosyć zielony. Specyfika: niedzielne CQB+las i fakt, że jestem osobą bardzo chudą (75cm w pasie), niemniej sądzę, że będzie gdzieś te 17 komórek w pasie taktycznym. Zakładam, że kopia paso szelek Thor PST to dobry wybór

 

Potrzeby: 3 stanagi w ładownicach, małe cargo organizacyjne na pierdoły tylu portfel klucze i żarcie, 0.5l wody w butelce, wkład hydracyjny 2l, radio Baofeng UV 5r, granat rozpryskowy GR-2, 1k kulek w worku strunowym, szybko ładowarka 100k, kamizelka odblaskowa i mała apteczka zrywana.

 

Na jebanki o wiele lepiej sprawdzi się chest uzupełniony klasycznym pasem. Podejdzie też kamizelka, zwłaszcza, jeżeli masz zamiar bawić się w CQB (swoją drogą zostały w Poznaniu i okolicy jeszcze jakieś dobre budynki?) i używać camela. Żarcie raczej trzymaj w innym miejscu niż portfel i klucze. I na serio zainwestuj w ten worek zrzutowy. Naprawdę ułatwia sprawę. Nie ma sensu tracić czasu pod ostrzałem.

 

Pytanie, czy ładownica 2x2 nie zasłoni wlotu worka?

 

Sam trzymam worek pod dużym cargo i z wymianą magów nie ma problemu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...