Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Podejrzane ogłoszenia w 'Komisie' - zapoznaj się z pierwszym postem


Recommended Posts

  • Replies 565
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dokładnie tak, zaintrygowany tematem rozpocząłem rozmowę z użytkownikiem Chevrolet1985. Po ugadaniu ceny mechanixów, zapiera się, że nie wysyła za pobraniem, nie i koniec. To w połączeniu z rejestracją 26 października, kuriozalnymi rabatami i zerowej liczbie postów jak dla mnie jest wystarczające.

Edited by Piggy
Link to post
Share on other sites

Proszę sprawdzić skrzynkę, ponieważ napisałem drobne sprostowanie. Rozumie, jakby Pan kupował u mnie sprzęt wartości 500 zł, wtedy owszem, pobranie jest wskazane, ale przy śmiesznych 80 zł według mnie jest to dziwne. "Jeżeli chce Pan pobranie, proszę bardzo z tym, że wyniesie ono 25 zł + musi Pan na moje konto wpłacić 20 zł. Równie dobrze, mogę być oszukany przez Pana i zapłacić za wysyłkę i drogę powrotną, ponieważ Pan może sobie robić jaja z zamówienia i paczki nie odebrać. Jeżeli taka oferta Pana interesuje, proszę napisać."

 

PS: Proszę nie oczerniać kogoś mimo jego daty rejestracji, oraz braku postów

Edited by Chevrolet1985
Link to post
Share on other sites

Proszę sprawdzić skrzynkę, ponieważ napisałem drobne sprostowanie. Rozumie, jakby Pan kupował u mnie sprzęt wartości 500 zł, wtedy owszem, pobranie jest wskazane, ale przy śmiesznych 80 zł według mnie jest to dziwne. "Jeżeli chce Pan pobranie, proszę bardzo z tym, że wyniesie ono 25 zł + musi Pan na moje konto wpłacić 20 zł. Równie dobrze, mogę być oszukany przez Pana i zapłacić za wysyłkę i drogę powrotną, ponieważ Pan może sobie robić jaja z zamówienia i paczki nie odebrać. Jeżeli taka oferta Pana interesuje, proszę napisać."

 

PS: Proszę nie oczerniać kogoś mimo jego daty rejestracji, oraz braku postów

 

A jak się odniesiesz do zarzutów wciskania podróbek?

Link to post
Share on other sites

Oh, przepraszamy że nie wysłaliśmy żadnego listu. Przecież ostrzeżenia w profilu i email to za mało....

W momencie kiedy omijasz bana na komis poprzez zakładanie nowego konta to nie będziemy Cię za to głaskać po głowie i mówić "nic się nie stało, łam nasze zasady dalej" :icon_eek2:

Link to post
Share on other sites

Nikomu nie wciskałem żadnych podróbek. Wszystkie rzeczy sprzedawane przeze mnie są oryginalne, chyba że gunfire/azteko/taiwangun sprzedają podróbki.

 

Za każdym razem inna bajka. W postach czy też komentarzach któregoś z Twoich kont widziałem teksty typu "ściągam sam bezpośrednio od producenta dlatego mam tak tanio". Otóż oryginałów nie ściągniesz sam, ponieważ w Polsce jest autoryzowany i wyłączny dystrybutor Mechanix'a i jest nim firma CQB. Wniosek z tego jeden: handlujesz podróbami ściągniętymi od żółtych braci na dodatek jeszcze zawyżając ich wartość. Mpacty nie kosztują w detalu 200 zł, a około 120-130.

 

Na dodatek sprzedajesz rzeczy i nie masz pojęcia czy są oryginalne czy nie, tak jak w przypadku mojego zakupu kamizelki "PANTAC", która okazała się zwykłym ACM. Co prawda część kasy zwróciłeś i wyszedłem mniej więcej na 0, ale co nerwów sobie napsułem to moje.

Link to post
Share on other sites

http://wmasg.pl/pl/consignment/show/595437

 

Emka KWA za 500 zł. Po jakimś tuningu. Zwróćcie uwage na zardzewiałe piny, dopychacz łusek i profesjonalny sposób montaży kabla

 

I świerzy user: http://wmasg.pl/pl/profil/show/100689

 

Frontgrip od dołu jest połamany/wybrakowany (przy lufie)

Opakowanie po gumce HU firmy Guardera...

Edited by pan kozaq
Link to post
Share on other sites

Nie ma to jak edytować posta, kiedy już ktoś na niego odpowie i potem wychodzi na idiotę...

 

Ale abstrahując już od tego, cena jest imho adekwatna do stanu repliki, o którym nota bene w opisie nie ma ani słowa. Więc żadnego ewidentnego kłamstwa nie możecie stwierdzić, a chyba po to, a nie do snucia domysłów powstał ten temat o ile dobrze pamiętam?

Link to post
Share on other sites

cena jest imho adekwatna do stanu repliki, o którym nota bene w opisie nie ma ani słowa. Więc żadnego ewidentnego kłamstwa nie możecie stwierdzić

 

Wiciok, jakby nie patrzeć - jest to myślenie w stylu 'kupuję replikę bardzo tanio wiec muszę się przygotować na wady, o których w opisie nikt nic nie wspomina'. Nie wiem, jak dla mnie to jest zatajenie wady.

Link to post
Share on other sites

Dla mnie to wygląda na ogłoszenie "widziały gały co brały" - poda jak najmniej szczegółów, nic nie wspomni w opisie, a potem będzie sie bronił, że "na zdjęciach było widać", "mogłeś się zapytać" itd.

Swoją drogą, ja z eMkami miałem mało do czynienia, ale czy to normalne, że ten wystający element za wyrzutnikiem łusek (to się chyba nazywa forward assist) jest taki odbarwiony? Zawsze w nówkach jest czarny/szary, a tu taki brązowawy. Nie wydaje mi się żeby była to część często używana w ASG (ale, tak jak pisałem, na eMkach się mało znam) więc dziwi mnie takie odbarwienie. Jako laik jestem nawet skłonny powiedzieć, że jest to element nieoryginalny.

Link to post
Share on other sites

Wiciok, jakby nie patrzeć - jest to myślenie w stylu 'kupuję replikę bardzo tanio wiec muszę się przygotować na wady, o których w opisie nikt nic nie wspomina'. Nie wiem, jak dla mnie to jest zatajenie wady.

 

Nie do końca, bo zdjęcie jest w pewnym sensie elementem opisu. Co innego, gdyby wada nie była widoczna. A kupując tanio warto by się zastanowić nad przyczynami takiej a nie innej ceny.

Zresztą nie wiadomo, jak by się potoczyła rozmowa ze sprzedającym i o to się głównie rozchodzi. Rzeczywiście, mogło by być tak jak pisze MarekMac i nie jest to powodem do chluby, ale wcale nie musiało i nie jesteśmy w stanie tego zweryfikować. Chyba, że ktoś wyrazi chęć zakupu, a sprzedający nie czytał niniejszego wątku :icon_biggrin:

 

Nie chcę bronić nieuczciwych sprzedających, ale nie podoba mi się sytuacja, kiedy z góry jakieś niejasności są interpretowane w kierunku "koleś chce nas oszukać". A temat miał służyć punktowaniu oczywistych, a nie domniemanych nieprawd.

 

 

Dziwne kolory to najpewniej efekt plastikowego korpusu w tej replice, dotyczy to też innych metalowych elementów. Zresztą naprawdę nie widzę powodów, dla których ktoś miałby zmieniaćakurat ten,niesłużący do niczego element.

Link to post
Share on other sites

Przedmiot - M249:

http://wmasg.pl/pl/consignment/show/597138

użytkownik bf33mk:

http://wmasg.pl/pl/profil/show/96599

 

w opisie jest napisane, że brakuje zaledwie jednego pinu. pod koniec opisu już brakuje pinu, boxa i szkieletu GB.

 

a tak naprawdę brakuje większej ilości rzeczy - muszki, pinu muszki (czymś zastąpiony), osłony suwadla (zastąpiona kawałkiem blachy), sprężyny osłony suwadła, złamany zwalniacz magazynka, ogółem widać, że replika to wieloletni destrukt.

Link to post
Share on other sites

Tamto ogłoszenie bf33mk usunął, wrzucił nowe, gdzie tym razem nie brakuje już szkieletu gb, boxa i pinu, a, uwaga: "brakuje mu zaledwie szkieletu boxa i jednego pinu i mamy kompletny fajny karabin". Czyli dzięki 'przypadkowemu braku' przecinka wychodzi na to, że nie ma jedynie jakiegoś szkieletu boxa, może jego obudowy?

Oczywiście wypisanych przeze mnie wyżej części dalej brak.

 

link do aukcji:

http://allegro.pl/m249-mega-okazja-asg-tanio-i4802027295.html

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...