Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK [E&L]


Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Szczelność możesz sprawdzić wkładając cały układ pneumatyczny łącznie z komorą i lufa do wody. Inna radą jaką mogę dać to żebyś poluzował śrubki z przodu gb bo popychacz dyszy może być za szeroki, możesz też zahaczyć sprężynkę popychacza o jeden zwój mniej żeby mocniej dopychało dyszę do gumki

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

I stało się jestem posiadaczem ELS-74 MN wersja 2.0. Pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne. Z minusów luźny chwyt pistoletowy, tłumik płomienia (pełen obrót załatwił sprawę) i luźny selektor ognia (działa ale się majta co mnie wkurza a nie nie mogę dokręcić żadnymi szczypcami - może macie jakiś patent). Szkoda że kolanko rury gazowej i atrapa suwadła mają fakturę i kolor jakby nie były ze stali ale z jakiegoś tworzywa. Opakowanie estetycznie wykonane a wytłoczka super zabezpiecza replikę. Wrażenia ze strzelania: jestem pozytywnie zaskoczony celnością. Magazynki mid MG śliwkowy pasuje bez problemu a LCT low nie - muszę spróbować podpiłować. To tyle pierwszych wrażeń z użytkowania repliki EL.

Link to post
Share on other sites

Z minusów luźny chwyt pistoletowy, tłumik płomienia (pełen obrót załatwił sprawę) i luźny selektor ognia (działa ale się majta co mnie wkurza a nie nie mogę dokręcić żadnymi szczypcami - może macie jakiś patent). Szkoda że kolanko rury gazowej i atrapa suwadła mają fakturę i kolor jakby nie były ze stali ale z jakiegoś tworzywa.

Nie no replika za ponad tysiąc zł i lata selektor ognia. Moim celem jest kupno takiego AK, ale coraz bardziej zastanawiam się czy sprzedawać swoją cm 0.48a i dokładać drugie tyle do tej skoro są takie niedoróbki.

Link to post
Share on other sites

LCT polecam jeśli chodzi o wygląd. Jeśli chodzi o strzelanie to cyma, baaa nawet rk strzela lepiej w stocku :icon_biggrin:. W życiu się tak nie cieszyłem ze sprzedania repliki. Lepiej kupić KIT. nie dość że taniej to od razy mamy kontrolę nad tym co siedzi w środku.

 

Po za granicami naszego kraju E&L jest dość mocno zachwalane :icon_smile: Może to kwestia tego że ciężko nam (Polakom) dogodzić.

Edited by Marrtinez
Link to post
Share on other sites

Siemano.

Powie mi ktoś może, jak wygląda górna czesc chwytu w AKS 74u(n) od E&L ? Są tam jakies atrapy "gazowej rury"? Mam zamiar kupic wersje v2, a mam lipola dwuczlonowego od WE i zastanawia mnie, czy da się zmiescic np jedna czesc wlasnie w chwycie, a druga pod pokrywą ;)

A nóż widelec ktoś będzie wiedział

Link to post
Share on other sites

LeszekPL jak może się ruszać chwyt pistoletowy? Nie dokręcony czy jak ? Miałem EL i jest on zdecydowanie lepiej wyprofilowany bo cieńszy i z twardego tworzywa w porównaniu do RK, o cymie nie wspominam bo tam modele 0.40 w górę mają tak miękki chwyt że aż się płakać chce. Nie chodzi Ci przypadkiem o okładziny przednie ? Co do selektora to możesz go ściągnąć i lekko wygiąć żeby po dokręceniu mocniej siedział, sposób szybki i sprawdzony w każdej replice AK. Co do GB i dyszy to jest tam dysza nieuszczelniona i puszcza powietrze na prawo i lewo więc wypada wymienić na chociażby długą aluminiową od SHS która jest identyczna do starej tylko uszczelniona i po paru tysiach kulek dalej nic nie puszcza. Co do szczelności to najlepiej rozebrać i sprawdzić czy jest strzykawka. GB jest od razu do nasmarowania bo chińczyki smaru żałują i to bardzo. U mnie była jedna wielka susza i jak się okazało nie tylko w moim EL. Natomiast co do GB to przy 11.1 i m130 guardera po paru tysiącach kulek jest on nieruszony, tłok wygląda jak nowy, nawet śladów niema, a na auto go nie oszczędzałem, podkładkowanie fabryczne również całkiem przyjemne dla ucha, nic do zarzucenia jedynie kompletny brak smaru na zębatkach.

 

 

Aaa i jeszcze jedno czy miał ktoś styczność z AKM od E&L ? Jakieś luzy na okładzinach przednich czy kolbie się zdarzają ?

Edited by Viking125
Link to post
Share on other sites

Po za granicami naszego kraju E&L jest dość mocno zachwalane :icon_smile: Może to kwestia tego że ciężko nam (Polakom) dogodzić.

Myślę że to klwestia relacji ceny do zarobków. Dla nas to jest diablo drogi chińczyk, dla nich wciąż przeciętny przedział cenowy.

Link to post
Share on other sites

Viking125 wszystko się zgadza co piszesz tylko za cenę drugie tyle droższą od CM czy Boyi spodziewam się tyle samo lepszej jakości. A tu niestety okazuje się że to nie idzie w parze skoro trzeba na dzień dobry wyginać, podwijać,wymieniać, tracić gwarancję przez rozebranie gearboxa na smarowanie itp. To wszystko mogę zrobić właśnie w CM czy Boyi. Po recenzjach Gunfire i ich filmikach testowych byłem "napalony" na kupno tej repliki ale teraz zapał nieco ostyga.

Link to post
Share on other sites

Rzecz 2x droższa jest 2x lepsza to mit. Bez wątpienia E&L jest wykonany z lepszych materiałów niż cyma i boyi. Jednak jest to nadal chińczyk z ichnią kontrolą jakości. Jeden dostaje replikę która świetnie strzela a drugi dostaje taką która nie strzela w ogóle. Szkoda tylko, że GF ma na to wywalone i te przeglądy zerowe to PIC. Jeśli tutaj Lesio dostał nie sprawną replikę po przeglądzie zerowym a Viking pisze, że ani krzty smaru w środku(bo cały poszedł pewnie na zewnątrz:) ) to naprawdę trudno wierzyć w te ich przeglądy. W tak dużej firmie nawet tak dobry fachowiec jakim jest AnR nie jest w stanie tego wszystkiego dopilnować, nie ma szans.

Co do artykułu na GF to opisywane były wersje preproduction sample które mogły być lepiej spasowane niż późniejsze partie.

Czyli V2 ma inne opakowanie i m140 w stocku?

Edited by 0wn
Link to post
Share on other sites

Trochę mnie to dziwi, że nie można zrobić repliki przynajmniej zewnętrznie tak dobrej i wytrzymałej jak wersja "ostra". Informacje o częściach w replikach z broni ostrej można między bajki wsadzić. Mam to "szczęście", że jestem jeszcze z pokolenia kiedy służba wojskowa była obowiązkowa i miałem przez 2 lata trochę do czynienia z Kałachami i może dlatego trudno mnie zadowolić co do repliki i nie mogę zaakceptować jak mi coś lata, czy odpada.

Link to post
Share on other sites

Trochę mnie to dziwi, że nie można zrobić repliki przynajmniej zewnętrznie tak dobrej i wytrzymałej jak wersja "ostra".

 

Oczywiście ze takowe repliki są, patrz Real Sword, gaziaki vfc.

 

Problem polega na tym,że proces produkcji takiej repliki jest skomplikowany, ceny są z dupy,a popyt znikomy.

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

Powiem tak: generalnie z repliki jestem zadowolony! Tłumik ognia był luźny ale 1 obrót to załatwił - to akurat nie problem bo w końcu jest to element który się odkręca i przykręca przy rozbieraniu karabinka. Chwyt pistoletowy musiałem dokręcić i teraz jest OK. Najbardziej wkurzała mnie dźwignia selektora ognia - miała duży luz. Oczywiście wolałbym żeby to wszystko było dokręcone już w sklepie. Kupowałem wysyłkowo i sam nie mogłem sprawdzić. W sklepie stacjonarnym miałem możliwość porównać CM48 i ELS74N (mojego modelu nie mieli) i samo złapanie w łapki robi naprawdę dużą różnicę na plus dla EL. No i najważniejsze wyjęta z pudła strzela celnie i mocno - to ostatnie akurat subiektywne bo nie mam możliwości zmierzenia. A co do wersji 2.0 to faktycznie chyba tylko pudełko i kosmetyka - w opisie na stronie tego nie ukrywają "Czym charakteryzuje się wersja 2.0?

Repliki dostarczane są w zupełnie nowych, praktycznych i eleganckich pudełkach. Pudła posiadają wypełnienie z twardej gąbki, bezpiecznie i stabilnie utrzymujące replikę i wszystkie akcesoria. Repliki E&L nowej wersji charakteryzują się zwiększoną prędkością wylotową, ponadto szkielet gearboxa oraz poprawiona komora hop-up wykonane zostały w czarnym, matowym kolorze."

Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem sobie ak74 v1.0 ze składaną polimerową kolbą od E&L i jestem jak na razie mega zadowolony prosto z pudełka repliczka miała 465FPS na 0.2

Zaskakująco dobrze działa hopup nawet w okolicach zera stopni.

Mam wersje z polimerkami z przodu troszkę się giba mi rura gazowa nic wielkiego ale jednak.

Po rozpakowaniu był również lekki luz miedzy korpusem a lufą ale okazało się że skośny nie przykręcił tych dwóch imbusów pod szczerbinką wiec usuniecie tego nie było wielkim problemem.

W swoim egzeplarzu wymieniłem dyszę na uszczelnioną (20.7mm) i dałem nową uszczelkę na tłoku bo miałem dziwne spadki o 50 fps co 6-10 strzałów jeden słabszy był, nie wiem czy to uszczelka czy dysza ale teraz mam stabilny fps bez żadnych wachań.

Aha i dzwignia hop up latała za luźno i sama się przestawiała podczas strzelania też easy fix.

Wystrzelilem z niego ze 2 paczki kulek ~ 6-8k i jak wymianiałem dyszę nie zauważyłem praktycznie żadnego zużycia w gboxie.

Potwierdzam również że baterie 7.4v 1300 nano-tech od Turningy pasują i nawet suwadło się nie blokuje .

Gdzie proponujecie panowie umieścić mosfeta ?

Ogólnie świetna repliczka jak czasem złapie sobie mojego RPK od Cymy to mam wrażenie że się rozpadnie zaraz,takie mam odczucie po zabawie z e&L który naprawdę robi wrażenie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...