Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M14 [G&G]


Recommended Posts

Czy komuś padł tłok stokowy przy przebiegu około 10-12 tyś kulek ? bez tuningowania repliki. Bo jak się u mnie okazało mam jeszcze tłok do wymiany (dokładnie to ostatni ząb się zjechał tylko 4 pierwsze są stalowe)

 

Marcinek83 już mam założone kable ale dzięki za zainteresowanie , wiesz może czy wytrzymają zębatki przy sprężynie m140 ?

Edited by Wasilij21
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • Replies 285
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a z wytrzymałość veterana też jest super przewróciłem się z nim na beton i tylko trochę się porysował (sam sie bardziej potłukłem niż moja emka ;) )

 

Moja upadła na łóżko i się rozjetegociła w pół... :bialaflaga:

Poszedł mi wzmocniony tłok G&P (nie od upadku, ale nie wiem dlaczego...)

W każdym razie:

Przy upadku poszły mi 2 dosyć ważne części:

1. Kawałek tej płaskiej części za którą wchodzi osłona spustu

2. 2 haczyki (dolne) od koszyka na silnik, pozostały 2 górne ale niestety włożenie silnika połączonego z gb do tulei na silnik graniczy chwilowo z cudem... -Silnik mi po prostu się wysuwa z gb, a później nie mogę wsadzić reszty karabinu w łoże...

 

Teraz 2 intrygujące mnie pytania:

1. Apropos ułamanego kawałka (zdjęcie niżej): da się to jakoś przykleić tak aby się to trzymało? (jakiś klej do metalu czy coś...)

2. Jako że po prostu nie można dostać NIGDZIE koszyka na silnik, się pytam się czy da się te 2 haczyki również jak w/w przykleić/co kolwiek aby się trzymało?

 

Zdjęcia:

http://img51.imageshack.us/i/zdjcie0190j.jpg/

http://img257.imageshack.us/i/zdjcie0191h.jpg/

 

 

P.S.

Sory że post pod postem, ale nie miałem możliwości edycji/usunięcia

Edited by feder91
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Musisz zwrócić uwagę na fakt, iż jest zasadnicza różnica między Veteranem [G&G] na łożu z drewna orzechowego, a M14-tkami na łożu z ABS-u. Różnica w trwałości i ochronie bebechów jest nieporównywalna.

Jeśli chodzi o uszkodzenia jakie widać na fotkach, raczej sprawa beznadziejna, to ZNAL, a tego nie da się w żaden sposób, trwale skleić, zwłaszcza, jeśli klejony element jest poddawany naprężeniom. Według mnie element do wymiany, rozejrzę się w moich gratach, mam jednego M14 "na części" może znajdę, jeśli reflektujesz, napisz do mnie na PW, lub GG.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 4 months later...

Mam pytanie do użytkowników...

Które łoże według was jest lepsze pod względem praktyczno-użytkowym, drewniane (orzechowe) w veteranie czy wooden stock polimer imitujący tylko orzechowe łoże?

Jak to wychodzi z rysowaniem się obu,

które według was jest wytrzymalsze na upadek i odkształcenia,

czy zdarzały się wypaczenia lub rozezchnięcia się drewna,

czy lakier/bejca bardzo się ściera,

Zdążyło się komuś wogóle złamać polimerowe łoże?

Interesują mnie odpowiedzi tylko na te pytania nie argumentujcie wyboru tym że veteran jest mocniejszy i wzmocniony bo mogę nabyć i jednego i drugiego z takimi samymi osiągami i w bardzo zbliżonej cenie(veteran raptem 80zł więcej)

Link to post
Share on other sites

Veteran jest dużo lepiej wykonany i dużo lepiej wygląda (przy różnicy 80zł radzę wziąć Veterana). Lakier się ściera tylko w miejscach gdzie zawsze ma kontakt z ręką.

Rysuję się tak jak wszystko, ale rysy na drewnie nie wyglądają tak jak na tworzywie(porysowane drewno nabiera smaczku :) )

Swojego Veterana mam już ponad 2 lata bywał zlany wodą na maksa jak i poddawany ostrym upałom, ale drewno jest bardzo dobrze zakonserwowane i nic złego się z nim nie dzieje.

Nie wiem jak z łożem z tworzywa ale na drewnie odbijają się uderzenia kulek

Link to post
Share on other sites

Zapomniałem dodać że dodatkowo będę chciał zamontować zestaw szyn RAS. Ale chyba będzie można je zamontować tu i tu?

 

 

 

Doszły mnie słuchy że w veteranie nie ma jak zamontować tej konwersji bo trzeba nawiercić miejsce na śróby?

Prawda to to?

 

Śruby* taki byk że masakra.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mam dziwny problem z selektorem ognia :zastanawia:

Jak bym go nie złożył to nie mam trybu semi co mnie mocno denerwuje...

Przerywacz wydaje mi się że działa poprawnie, ubytków na kostce stykowej też nie wywęszyłem... Ktoś ma jakieś pomysły? Może coś źle składam?

/M14 G&G Black stock -starsza wersja GB

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Siemka ja bym radził tobie 8.4v lub max 9.6v Miałem ten dylemat co ty nie inwestuj w większe napięcie bez zainstalowania mosfetu.(w starym styku były miedziane blaszki które się po prostu spaliły a w nowym który dostałem mosiężne może dłużej potrzymają) Przy większym napięciu masz szybszą reakcje na spust to jest DUŻY PLUS ale bez mosfetu padają szybko. Obecnie sam mam taka konfiguracje 11.1v li-po mosfet i silnik SHS TU WOLF neodymny i teraz chodzi jak kosiarka :happy:

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Czy posiada ktoś zamontowany TEN dwójnóg w swojej M14-stce ?

Chodzi mi konkretnie o informacje związane z przejściówkę ze zdjęcia, gdyż bez niej raczej ani rusz z zamontowaniem czegokolwiek.

Napisałem do sklepu aby sprawdzili czy pasuje do repliki lecz na chwilę obecną bez odzewu.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Pozwolcie, ze odgrzeje kotleta ;P

Jak myslicie (wiecie z doswiadczenia), ktory model bedzie najtrwalszy, najlepszy i najbardziej podatny na tuning na parasnajperkę.

http://www.evike.com/product_info.php?cPath=21_672_829&products_id=28216

http://www.evike.com/product_info.php?cPath=21_44_218&products_id=28217

http://www.evike.com/product_info.php?cPath=21_672_829&products_id=40081

 

Powiem od razu, ze mi najbardziej podoba sie ten ostatni model. Czysto estetycznie, z wygladu. :)

Link to post
Share on other sites

Znowu mamy ruch w temacie :icon_smile:

Wg mnie w G&G będziesz miał większy wybór części, niby ma swój oryginalny kształt gb ale większość jak nie wszystkie części pasują z gb v.3, a w G&P to jak w TM gb v.7.

G&P ma tą zaletę że można kupić masę tanich zamienników magów, czego nie ma w G&G gdzie trzeba sporo dać za każdego maga..

W sprawie G&P masz PM'kę.

Edited by 1911
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...