Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M14 [G&G]


Recommended Posts

  • Replies 285
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Z tą snajperką to bym się nie rozpędzał. Kupując Weterana spodziewałem się czegoś więcej ale ostatecznie to bardzo dobra para-snajperka (po wymianie lufy na dłuższą - uwaga - G&G zostawiło sporo miejsca, z luzem można wsadzić dłuższą lufkę)

 

Jest dobrze wyważona, ale jak stoi na magazynku =P Brak uchwytów wymaga pewnego 'przestawienia', a szczególnie w przypadku przeprowadzania szturmu z tą bronią.

 

Ogromnym minusem są znów magazynki... to moje drugie G&G i już więcej tego nie popełnię. Mam serdecznie dosyć pracy magów G&G.

 

Primo : Do M14 pasują tylko magi M14 G&G.

Secundo : Nie ma Midcapów, Lowcapy tanie nie są.

Tertio : Hicapy świrują, lowcapy nie za często ale też.

 

Innymi słowy, z G&G i ich magazynkami można oszaleć. Podobne przejścia miałem z RK104 ale G&P przychodzi z pomocą oferując pasujące Midcapy.

 

Na batce 10,8V M14 to kosiarka... co prawda to pewna przesada tak używać tej broni, ale zawsze jakiś punkt.

Link to post
Share on other sites

Jak wyjmujesz maga z body (z metalu) to ten środek skręcony jest kilkoma śrubami(trzema jeśli dobrze pamiętam) i odkręcasz każdą o pół obrotu. Pół powinno starczyć ale jeśli ciągle to samo będzie się działo musisz trochę mocniej poluzować. Magi CA i G&G maja to do siebie że są za mocno skręcone. Mi też się ten mag ciął jak głupi a teraz nie pamiętam żeby kiedykolwiek było coś źle.

Mam nadzieję że pomogłem. ;]

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Przymierzam się do napisania recenzji, ale dopadł mnie brak czasu.

Z grubsza - wyjątkowy wyrób, materiały na 5, jakość na 5, wykonanie na 5, lans jak cholera.

Prędkość wylotową sprawdzałem na dwóch hronografach "Guardner" i "MadBull", obydwa wykazały:

- na kulkach 0,20 - 410-430 fps,

- na kulkach 0,25 - 350-370 fps,

więc uważam, że podawane w opisach osiągi są wiarygodne.

Pierwsze strzelania na kulkach Xtreme 0,25, bateria 9,6V, pogoda bezwietrzna, temperatura powietrza 8'C:

- skuteczny zasięg 70 m (działka ma tyle długości, nie miałem okazji sprawdzić na większym dystansie),

- skupienie na w/w dystansie, przy ogniu pojedynczym 20 cm, ciągłym 40 cm.

Jak dotąd wystrzeliłem około 240 kulek (trzy low-capy, nie próbowałem hi-capa, bo od razu poszedł w odstawkę) nie miałem żadnych kłopotów i zacięć.

Doposażyłem w gumową stopkę, 3 low-capy, szynę i lunetę DELTA. Zastosowałem skórzany pas myśliwski (trochę za jasna skóra, będę musiał przyciemnić pastą) wyściełany zielonym filcem.

Miodzio :wink:

Edited by pogonczyk
Link to post
Share on other sites

W Veteranie mierzyłem i na Blasterach 0,25 około 427 fps...

Bardzo dobry wynik, ja takiego nie uzyskałem, ale to świadczy tylko o tym, że poszczególne egzemplarze nie są powtarzalne, chyba, że ma tu znaczenie producent kulek, ale nie sądzę, żeby Blaster były lepsze od Xtreme.

Z tą snajperką to bym się nie rozpędzał. Kupując Weterana spodziewałem się czegoś więcej ale ostatecznie to bardzo dobra para-snajperka...

Jasne, dopiero po pewnych zmianach (m. in. blokada auto, dodanie lunety) M14 stał się karabinem wyborowym http://pl.wikipedia.org/wiki/Karabin_M21 :uśmiech:

Edited by pogonczyk
Link to post
Share on other sites

Witam :)

 

Zamierzam kupić Veterana w kwietniu.

I mam garść pytań?

 

Ostatnio wypróbowałem M14 G&G ze Speca powiem tyle broń genialna z 35-40 m z luneta prosto w banie gdy wystawała mi z 10 cm nad murkiem, zasięg tez ma niczego sobie wiatr działa ale przy 0.28 idealna snajperka !!

 

To był Veteran? Ile fps?

 

 

 

Ja będę kupował low-capy i moje pytanie, czy problem z magami to tylko zacinanie się high capa? Czy jest jakiś problem z podawaniem kulek z lowów?

 

Myślicie, że lepiej kupokwać takiego Veterana czy tuningować CA lub TM?

Gramy do 450fps, tylko las.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Niestety stało się po 11miesiącach używania eMka odmówiła posłuszeństwa :/

Padł tłok, i jedna z zębatek.. Replika aktualnie w specshopie i o dziwo sprężyna trochę się skurczyła i daje tylko 390fps, nowa M120 G&G też daje tylko 390fps. Od serwisu dowiedziałem się że w Veteranie sprężyna M120 różni się od oferowanych na rynku(nie da się kupić tej co w M14) :(

Zostaje chcąc mieć fps Veterana trzeba wstawić M130 i wymienić zębatki bo M130 ma inną budowę od M120. Czyli sporo zamieszania co i jak z osiągami będę pisał jak do mnie wróci.

Pozdro

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Tak na marginesie - zdejmowaliście tłumik płomienia na pewno. Po oględzinach doszedłem do wniosku, że trzeba odkręcić tą kratkowaną nakrętkę między muszką o mocowaniem bagnetu... Jaki to psiakrew jest gwint? lewy czy prawy? A te rowki przed tłumikiem?

Jak to coś zdjąć? :strach:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...