Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M14 [G&G]


Recommended Posts

  • Replies 285
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzień dobry.

 

Przybywam z tematu ogólnego o snajperkach v.7.

 

Co trzeba wymienić od nowości w M14 G&G? Spotkałem się ze stwierdzeniem, że absolutnie nic

Czy stockowa lufa daje radę?

Jaką sprężynę wytrzymują stockowe bebechy?

Da się tam zamontować wyciszony zespół głowicy tłoka i cylindra?

 

Pozdrawiam

Edited by Obi-Wan
Link to post
Share on other sites

Skoro przybywasz z innego działu to mogłeś chociaż poczytać trochę ten. Wszystko praktycznie zostało już w tym temacie powiedziane. Ale w ramach wyjątku...

 

Nie wiem co dla ciebie znaczy pojęcie "daje radę" i kwestia tego co trzeba wymienić zależy od tego co chcesz osiągnąć. Gearbox w M14 generalnie wytrzymuje nawet m170 ale to nie znaczy że nic nie trzeba wymienić żeby karabin się nie rozsypał za jakiś czas. A co do wyciszonego zespołu głowicy i tłoka do M14 G&G to chyba taki nie istnieje (jeśli się mylę poprawcie mnie proszę).

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Witam wszystkich. Z uwagi na brak dostępności w naszym kraju wersji Veteran chcę kupić wersję 57 R.O.C. (link poniżej). Z tego co widzę dużo się nie różni od Veteran'a. Pytanie do Was Panowie ... z perspektywy czasu... czy zakup M14'stki od G&G był dobrym wyborem??

 

http://gunfire.pl/product-pol-1152202554-Replika-karabinu-typu-57-R-O-C-z-drewnianym-lozem.html

Link to post
Share on other sites

U mnie jest drobny problem ze spustem - trzeba go bardzo mocno wcisnąć, gdyż "wihajster" spustu nie dociska tej płytki do końca przy normalnym wciśnięciu. Wydaje mi się, że spust jest jakoś źle wykonany, bo na 100% replika jest dobrze złożona. Nówka sklepowa w folii przyszła (lecz kupiona bez gwarancji od użytkownika z forum), więc nic wyrobione nie jest i w sumie to tak od początku było Jakieś pomysły?

Link to post
Share on other sites

M14 G&G to najlepiej wykonana replika, jaką miałem i każdemu ją polecam. Teraz G&G wypuściło również Garanda.

 

magazynki mam, ale już tylko kilka.

 

Super!!. Lesio powiedz mi jeszcze jak to naprawdę jest z jakością drewna z którego zrobione jest łoże. Naprawdę po uderzeniu kulki zostaje wgłębienie?? Pytam ponieważ obawiam się że po kilku grach kolba i łoże będą wyglądać jak powierzchnia piłki golfowej :icon_confused: .

Link to post
Share on other sites

Super!!. Lesio powiedz mi jeszcze jak to naprawdę jest z jakością drewna z którego zrobione jest łoże. Naprawdę po uderzeniu kulki zostaje wgłębienie?? Pytam ponieważ obawiam się że po kilku grach kolba i łoże będą wyglądać jak powierzchnia piłki golfowej :icon_confused: .

 

Zauważyłem, że były chyba dwie różne 'generacje' - mega miękka i miękka. Mega miękką zarysujesz nawet paznokciem, i to głęboko. a obie solidnie da się obtłuc kulkami.

 

alternatywa? ściągnąć ten biedalakier, który wygląda obrzydliwie, i nałożyć swój olej, wosk. no i ewentualnie jeszcze wcześniej jakąś bejcę. i powtórzyć z olejem jak wyschnie, potem znów z woskiem. drewno będzie 'twardsze' i bardziej sprężyste. no i nie będzie widać obić/rys tak, jak na błyszczącym lakierze :)

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki. Sorry że Cię tak męczę, ale chcę się dowiedzieć jak najwięcej :icon_lol: . Jako doświadczony użytkownik tej repliki powiedz mi jak wygląda dostępność części i co Twoim zdaniem trzeba wymienić na starcie żeby polepszyć osiągi i ogólną wytrzymałość bebechów. Twoim zdaniem cały zabieg konserwacji i wzmocnienia drewna da się zrobić samemu czy lepiej zlecić to stolarzowi?

 

Co do Garanda to prezentuje się świetnie.

Link to post
Share on other sites

Witam. Czy ktoś wie jak to jest z tym 57 R.O.C. ?

Czy to dalej taka sama replika tylko licencyjnej tajwańskiej, przekłada się to jedynie na oznaczenia itd?

 

Jest jeszcze 57emka z drewnem, ale ponoć to nie umywa się do drewna w veteranie.

Zatem skłoniłbym się do 57 z tworzywem i zrobić kolbę we własnym zakresie.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam. Czy ktoś wie jak to jest z tym 57 R.O.C. ?

Czy to dalej taka sama replika tylko licencyjnej tajwańskiej, przekłada się to jedynie na oznaczenia itd?

 

Jest jeszcze 57emka z drewnem, ale ponoć to nie umywa się do drewna w veteranie.

Zatem skłoniłbym się do 57 z tworzywem i zrobić kolbę we własnym zakresie.

 

Pozdrawiam

 

ma oznaczenia w krzaczkach.

 

a drewno w weteranie i tak wygląda jak gowno i trzeba je samodzielnie obrobić.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...