Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pistolet jako broń główna.


Recommended Posts

'przedłużyć po prostu', no tak, bo to takie proste, zapomniałem. Idąc tym tropem - pewnie, że się da. Przedłuż pistolet, przedłuż lufę zewnętrzną, przedłuż wewnętrzną bądź dopasuj prometheusa do środka, dodaj długi mag, najlepiej jeden na GG od budynku, a drugi na co2 na zewnątrz i voila. Proste, nie?

Link to post
Share on other sites

'przedłużyć po prostu', no tak, bo to takie proste, zapomniałem. Idąc tym tropem - pewnie, że się da. Przedłuż pistolet, przedłuż lufę zewnętrzną, przedłuż wewnętrzną bądź dopasuj prometheusa do środka, dodaj długi mag, najlepiej jeden na GG od budynku, a drugi na co2 na zewnątrz i voila. Proste, nie?

W Resident Evil 2 to była kwestia znalezienia narzędzi w szufladzie, może chłopak nie ma wcale takiego złego pomysłu :P?
Link to post
Share on other sites

Zasięg to może być,rzeczywiście szczególnie do TM, ale prędkość kulki żałosna i Neo-Matrix jak nic na 30 metrze...

A co do tej protezki do glocka to będę z uporem maniaka-wielbiciela polecał caa roni...

Co do pojemności magów to i do glock,1911,a nawet do p226 są long dostępne... Tyle,że z tymi wszystkimi dostawcami,przystawkami i innymi szyny-wynalazkami to już przestaje być broń krótka...

Edited by karol_alasz
Link to post
Share on other sites

Pojemność magazynka to też niczego sobie - 20-kilka kulek (zależnie od repliki) - biorąc pod uwagę przy zabawie real-cap'ami to takie 17 dla G17 w cale nie jest jakimś tam minusem.

Pamiętajcie, że chociażby taki M1 Garand to 8 pocisków (broń palna). Więc broń krótka z dłuższą lufą na polu walki przy krótkich i średnich dystansach w realiach airsoftu zdałaby się jeszcze...

Link to post
Share on other sites

W skrócie - by broń krótka mogłą spełniać zadania broni długiej, musi stracić swoje zalety (kolba, większe magazynki), a mimo to i tak będzie kulała jeśli chodzi o długość lufy, i linii celowania.

 

Jak się nazywa USP45 z dodaną kolbą, odpowiednią lufą, nie za krótką linią celowania i magazynkiem o odpowiedniej pojemności?

UMP45

 

 

W airsoftowych realiach to Desert Eagle marui potrafi mieć więcej zasięgu niż cm.028, ale to nie znaczy że lepiej się sprawdza jako broń główna.

Link to post
Share on other sites

Ostatnio moja gieta odmówiła mi posłuszeństwa i biegałem kilka godzin z moją Berettą od KWA. Było dość przyjemnie, ale brakowało mi możliwości oparcia się o kolbę przy składaniu się do strzału, no i zasięg nie był powalający. Kwestia gustu i pojemności portfela jak na moje (no i temperatury w przypadku klamek na green gas)

Link to post
Share on other sites

Kilka dni temu dotarła do mnie przesyłka z Mauser C96 z kaburokolbą.

Wystrzelałem od razu z niego trzy magazynki. W temperaturze około 8'C, na kulkach G&G 0,25 chrono pokazało 320 fps. Zasięg ponad 40 m ale rozrzut na tym dystansie to około 50 cm, nie udawało mi się trafić za każdym strzałem w pień fi 30 cm. Pewnie przyczyną jest też to, że strzelałem bez kolby, z "wolnej ręki".

Może to jest recepta na broń boczną jako główną, tyle, że trochę droga...

Link to post
Share on other sites

No i nie każdy musi lubić nazistowskie wynalazki jak i drugowojenne sprzęty w ogóle...

Bardzo się mylisz kolego, Mauser C96 to konstrukcja z 1893 r. (projekt), prototyp wyprodukowano w 1895 r. a do produkcję seryjną uruchomiono w 1987 r., kiedy o nazizmie jeszcze nikt nie słyszał. Produkcji tego pistoletu w Niemczech definitywnie zaniechano we wrześniu 1939 r.

Nigdy nie był kontraktowany przez armię niemiecką. Używany podczas I W.Św. przez niemieckich żołnierzy wyłącznie z prywatnych zakupów.

Był ulubionym pistoletem Winstona Churchila i Feliksa Dzierżyńskiego.

Największą popularność uzyskał (obok rewolweru Nagant) jako ulubiona broń komisarzy bolszewickich.

Zatem "przyklejanie" go do jakichkolwiek formacji nazistowskich jest bezpodstawne, choć trafiają się fotografie podoficerów Wehrmachtu z tą bronią, prawdopodobnie jako broń zdobyczna na froncie Wschodnim.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

A jak kupię sobię replikę MG42, bo mi się podoba- czy będę wtedy nazistą, tudzież sympatykiem nazizmu? Zmień Pan lepiej pogląd na takie sprawy.

W Polsce wystarczy wyjść 11. listopada z flagą na ulicę by być nazwany naziolem (bo jak z flagą łazi to znaczy, że nacjonalista, a jak nacjonalista to i nazista).

 

Żeby nie robić offtopu:

uważam, że pistolet na główną replikę nada się tylko i wyłącznie na jakieś klamka-party. W przypadku zwykłej strzelanki (na której inni będą mieli przynajmniej Cymki 028) klamka się kiepsko sprawdzi.

Link to post
Share on other sites

Okej,okej... Utopcie mnie w łyżce wody... Pewnie nie tylko mnie i tak mauser będzie się kojarzył z faszystowskimi Niemcami, ale posiadacza repliki tej nigdy bym nie przyporządkował do nazistów, więc kolega się nieco zagalopował... IMHO tego typu replika jak najbardziej do reko i chwała tym co to ogarniają. Chylę czoła przed wiedzą (Powała). Tylko ta seryjna produkcja to chyba miała być od 1897,tak?

 

 

No ale lol, to jest konkretny przykład, każdy można tak zbić:

Zbyt przekombinowane/nie lubię jankeskich wynalazków

Tutaj chyba bym się nie zgodził,bo choć Colt jest hamerykancki to ta cała reszta niemiecka raczej... (wiosna-lato gaziaczek a na zimę aep... Pięknie wymiata)

 

A ja od siebie polecę Glock'a i konwersję CAA RONI G-1

Edited by karol_alasz
Link to post
Share on other sites

Witam.

Co myślicie aby do pistoletu na gaz dołożyć precrurkę i długą lufę.

Jeśli by to wypaliło to mamy pistolet na cqb i pistolet do lasu.

 

Proponuje abyś sprawdził jak dalego nosi ciężkie kule MK23 STTI z dokręconym tłumikiem na mocniejszym gazie.

Jak sie jest operatywnym to i kolbę mozna dokleić do tego pistola .

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...