Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bułgarskie Wafle do AK


Recommended Posts

Witam wszystkich.

Opiszę krótko magazynki które zamówiłem z HK do moich dwóch AK. Są to kopie "Bułgarskich Wafli" z pokrywka a'la Magpull.

Zamówiłem 9 szt tych magazynków w promocji za 26$ za 3szt.

Na cle "zaginął" jeden z magazynków więc doszło do mnie tylko 8szt...

W skrócie:

4 szt są w takim samym odcieniu obudowy magazynka, 4 pozostałe nie znacznie się różnią odcieniem. Mnie to nie przeszkadza w niczym.

Magazynki produkcji Cyma, model CM 105. Mid-Cap - 170bbs.

 

Opakowanie:

d08f5f2949a1.jpg

 

Ułożenie kulek w magazynku:

24e8a76d0824.jpg

8cce959083f4.jpg

 

Pokrywka magazynka:

1097327c00c1.jpg

 

Widok ogólny magazynków:

5ca86268be35.jpg

 

Artystycznie :icon_wink: :

42692bbc9dad.jpg

 

Posiadam BetaProject od Cymy oraz modyfikowane RK-08S z korpusem od Cymy - magi w obu przypadkach pasują idealnie, zero jakiegokolwiek luzu (przód/tył, lewo/prawo). Wyraźnie słychać ładne kliknięcie podczas podpinania maga. Siedzą w gnieździe mocno i pewnie.

Nie sprawdzałem magazynków w żadnym Boycu bo nie mam do takowego dostępu na chwilę obecną.

Na szybko sprawdziłem jak magazynki podają, trzy wybrane magazynki załadowane po ok 150bb 0,30g 5,95, długa seria do opróżnienia magazynka przy 25rps, podają bez czkawki i zacinek, zostają tylko 3-4kulki w kominie magazynka.

Magazynki raczej skierowane do osób lubiących "taktyczne" kałachy. Purystom AK się nie spodobają :teeth:

 

Pozdrawiam verb007

Link to post
Share on other sites

Fajnie, mam te same magazynki, ale brandowane jako Beta Project. To samo opakowanie nawet. Ale cena jest zgoła inna :icon_razz:.

 

Bardzo fajne, nie ma problemów z podawaniem, twarde i wytrzymałe. Ale lepiej nie wrzucać ich do torby zrzutowej ze stalowymi magazynkami, może dojść do uszkodzenia zaczepu magazynka.

 

Kompatybilność? Wzorowa na korpusie Cymy, bardzo dobra w korpusie Boyia (w Boyiu jest nieco większy luz na boki).

 

Flint verb napisał, że to STOPKI są a'la Fagpull, nie sam magazynek.

Edited by SirHawk
Link to post
Share on other sites

SirHawk, na początku napisałem że to magazynki Magpulla, mój błąd bo nie ukrywam, że nie jestem uber zaznajomiony z wszystkimi rodzajami magazynków do platformy AK. Sugerowałem się tym co było napisane na stronie sklepowej. Uświadomił mnie i poprawiłem tekst :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam.

Zastanawiam się właśnie nad kupnem właśnie takich magazynków, ale chciałbym się upewnić czy występują one jedynie w wariancie przeźroczystym takim jaki posiada kolege Verb.

Ostatnio przeglądając "Taiwan Gun" natrafiłem na takie o to cudeńko:

http://www.taiwangun...&campaign-id=19. Jak sami widzicie magazynek załączony do tej repliki jest czarny, może ktoś z was wie gdzie w Polsce dostane takie magi ?

Edited by ChywzaR
Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Witam.

Zastanawiam się właśnie nad kupnem właśnie takich magazynków, ale chciałbym się upewnić czy występują one jedynie w wariancie przeźroczystym takim jaki posiada kolege Verb.

Ostatnio przeglądając "Taiwan Gun" natrafiłem na takie o to cudeńko:

http://www.taiwangun...&campaign-id=19. Jak sami widzicie magazynek załączony do tej repliki jest czarny, może ktoś z was wie gdzie w Polsce dostane takie magi ?

 

Odkopuję.

 

Te czarne to hicapy są, dodawane w zestawie do cymowskich rpelik z serii cm040H, L i inncyh kałachopobnych, z chwytami a'la m249.

 

Kupiłem ostatnio trochę tych magów, a że w ekipie jest sporo replik kałachopodobnych, więc posprawdzałem gdzie i jak pasują. Na imprezy rusofilskie średnio się nadają, ale na lokalne nawalanki są super, bo 1 spojrzeniem można skontrolować ilość pozostałych kulkuf.

Część magów pomalowaliśmy na oliwkowo, nie prześwitują już.

185f819da6aef058m.jpg

 

 

Midy z tej serii występują w kilku odcieniach prześwitującej skorupy - przydymione, zielonkawe, mleczne lub przezroczyste.

Faktycznie idealnie pasują do ww. replik oraz do innych w miarę nowych replik ak cymy. Z boykami na ogół też współpracują, choć maja większe luzy - chłopaki już wyżej to opisywali. Problemy lekkie są ze starymi boykami, które nie mają kompozytowego klocka w body - te magi waflowe mają zaczep pojedynczy, a nie widełki jak klasyczne magi pomarańczowe, czy metal i przy braku wprawy można zbyt głęboko włożyć zatrzasnąć maga w starej replice boyi, klinuje się to i są wtedy jest problem z wypięciem.

 

Pasują idealnie również do rpk cm052s.

 

W praktyce, po sformatowaniu - czyli zabawie z pierwszym ubijaniem sprężyny, z doładowywaniem i wypuszczaniem coraz to większej ilości kulek - magi na luzie mieszczą 120 kulek, które można wesoło wypruć jedną konkretna seryjką. Przy dobrych jakościowo kulkach nie ma mowy o blokowaniu się kulek w magazynku i pustych strzałach.

 

Nam - w sensie mi, mojej ekipie i kulku innym chłopakom ze środowiska - te magi bardzo pasują. Zwłaszcza, że bardzo fajnie mieszczą się w ładownicach pod m4 lub ak.

Link to post
Share on other sites

Te magi pasują idealnie do galila. Nawet kaliber będzie się zgadzał bo to kopie 5.56. Polecam sobie je maznąć na czarno- tak występują w oryginale a według mnie te przeźroczyste nie wyglądają najlepiej. Wkładów nie skręcajcie mocno bo wtedy magi się zacinają. Jakby były midy w czarnej obudowie to by było super.

Edited by 0wn
Link to post
Share on other sites

Galile w asg są kopią wersji na 5.56mm.

Tutaj bułgary:

3162fxt.jpg

Tutaj mag asg:

1954220da46cbb17ac30508e3745517d6ded8960.JPG

Tylko, że magpulowe magi z zdjęcia CC nie istnieją albo istniały w prototypie. Na paru zdjęciach widać 10 w kółku która oznacza Bułgarię

Edited by 0wn
Link to post
Share on other sites

Wypowiedź travisa na temat tego ak:

 

-It is a Saiga cut to 12″ and threaded 1/2 28 right in front of the Russian threads and SBRed with a AAC M42000

 

-The charging system is something I came up with about 2 years ago before all the other ones you see out there. As you can see from the left side the dust cover is not as open. Yes those are ACR charging handles that I cut and welded on to the carrier.

They do reciprocate which it seems some people have a problem with… why I haven’t a clue… its an AK?!

 

-Extended custom trigger finger Mag release and Safety

 

-Ace MIAD grip adapter

 

-CTR with cheek riser.

 

-Ultimak scout and lower rail (I welded the locking tabs in for a tighter fit.)

 

-Aimpoint T-1

 

-I drilled and tapped the Pig nose adaptor for a sling stud for the MS2 Sling.

 

-As for the Ranger plates I just took PMAG plates and mashed them on and modified the tab to fit. they will stay on even you don’t mod the tab. Oznacza to, że te magazynki na pewno nie były produkcji magpula a ranger plate był zrobiony na szybko.

 

Since this is a one of a kind AK we have deemed it the MAG-K

Travis made this clear it is a once off project not a production rifle.

Edited by 0wn
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Przyklej.

Klej guma-metal czy guma-plastik lub plastik-plastik (zależnie co z czego jest wykonane).

Do tego odpowiednio ustaw (przerób jak trzeba) otwór w stopce a'la magpul tak, aby współgrał z tym w stopce magazynka tak, abyś mógł go swobodnie rozebrać.

 

Mi tak już dwa czy trzy lata śmigają własnoręcznie wykonane z gumy stopki magazynków do CZ75B i nic się nie odkleja.

 

Odpowiednio równo przeszlifów spód stopki magpula, odtłuść całość, sklej, przyciśnij i odczekaj tyle ile stanowi instrukcja kleju.

Link to post
Share on other sites

Dzięki. Wezmę to pod uwagę - akurat AK jest moją trzecią aktualną repliką, więc cóż, w kolejce do gadżetów jest niestety ostatnie - ale z miła chęcią wymienił bym blaszaki Cymy na coś lżejszego.

 

Jeszcze jedno pytanie - ponieważ właśnie sprawiłem sobie nowe oporządzenie pod AK właśnie - bedą pod nie pasowały FastMagi do 7,62mm czy te do 5,56 STANAG?

 

...eeh, teraz jeszcze żeby mieć czas z tego korzystać :icon_wink:

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

Bez przesady z tą wagą. Te gumowe nie będą jakoś specjalnie lżejsze.

 

Co do fastmagów to zainwestuj w RedRiver/Taco/Specops ładownice uniwersalne i nie ma znaczenia czy masz AK, AR, SWD itd. Zawsze będziesz korzystał z tego samego oporządzenia jako baza dla każdej z replik.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...