Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

FALKENHORST 27-29.03.15 Dolny Śląsk | PATRONAT WMASG.pl


Recommended Posts

  • Replies 373
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Generalnie to wszystko przypomina "upadające" biura podróży. Nazwa, zdjęcia w folderze, obiecanki, zbieranie kasy, gwarant Urząd Marszałka Województwa, drobny druk i spółka z o.o. właściciel Egipcjanin i szukaj wiatru w polu. Wracaj na własny koszt.

Edited by x54
Link to post
Share on other sites

x54: nie, jeśli w myśl ustawy nie jest to impreza komercyjna ani masowa (taką odpowiedź otrzymałem od nadleśnictwa)

ponad to w przeciwieństwie do paintballa asg nie jest sportem - repliki nie są sprzętem sportowym tylko w gruncie rzeczy zabawkami, więc jako impreza sportowa tez nei musi być zgłaszana :icon_smile:

 

co do reszty, to wydaję mi się że słusznie wyczułeś wałek na kase w braku regulaminu fh

Edited by chichot
Link to post
Share on other sites

Jedna z niewielu imprez gdzie nie żałuję tego że nie byłem.

 

Jedynie szkoda mi wszystkich biorących udział w tej farsie.

 

Cóż zostaliście oszukani i powinniście domagać się tego za co zapłaciliście.

 

Szkoda mi wszystkich tych którzy brali w tym udział. Niemniej wielki szacunek dla tych którzy próbowali na własną rękę uratować imprezę.

 

I taka mała sugestia Falkenhorst został bardzo szeroko rozreklamowany a w świętokrzyskim szykuje się MA 2015 które nie zostało tak rozreklamowane, ani szeroko opisane.

 

Może warto dać szansę chłopakom z MORTu i spółce by pokazali że nadal da się robić świetne imprezy.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

x54: nie, jeśli w myśl ustawy nie jest to impreza komercyjna ani masowa (taką odpowiedź otrzymałem od nadleśnictwa)

ponad to w przeciwieństwie do paintballa asg nie jest sportem - repliki nie są sprzętem sportowym tylko w gruncie rzeczy zabawkami, więc jako impreza sportowa tez nei musi być zgłaszana :icon_smile:

 

co do reszty, to wydaję mi się że słusznie wyczułeś wałek na kase w braku regulaminu fh

 

W regulaminie nie ma przewidywanej liczby uczestników, ani jakiegokolwiek ograniczenia osobowego, w myśl tego można równie dobrze traktować to jako zlot na 10 tys. osób. Tak naprawdę bez przewidzenia liczby mniejszej niż 1000 osób w świetle prawa można traktować to jako imprezę masową, fakt, że ostatecznie pojawiło się mniej osób nie ma znaczenia.

 

Obszar na którym prowadzono rozgrywkę należy do obszaru "Natura 2000" co już nasuwa kolejną myśl: zgoda na to wydarzenie w tym miejscu nie mogła mieć miejsca.

Link to post
Share on other sites

X54, miałem już nie pisać, ale dla innych uczestników muszę coś powtórzyć, bo mogło się namieszać: nie mam żadnego potwierdzenia, jaki był układ orga z Nadleśnictwem. Jako strona trzecia się nie interesowałem. Przypuszczam, że było to użyczenie, ale Twoje stwierdzenie, że na pewno wlazł na dziko, jest pohopne, bo tego nie wiesz.

 

A pojęcie udostępnienia rozumiem. Pisałem, że JEŚLI było jakieś przekazanie w formie użyczenia/dzierżawy, to osoby trzecie na teren nie mogą wejść. Co prawda teren państwowy, ale państwo w tym momencie przekazało użytkowanie prywaciarzowi. Proszę zatem nie sugeruj między wierszami uczestnikom, że wcale nie musieli płacić, a sami się wkopali, bo tak można Cię odebrać. Zostaliśmy (najprawdopodobniej) oszukani i tyle.

 

A to, czy zgoda faktycznie była, to już właściwe organy zbadają...

Edited by Eryk
Link to post
Share on other sites

Zaznaczę tylko to co już wcześniej było powiedziane. Sztaby były w otoczeniu zabudowania miejskiego. Ludzie z własnych okien mogli obserwować sztab Galdanii. Granica terenu rozgrywki przebiegała wzdłuż jednej z ulic Wilkowa. Wielokrotnie krążyła tam policja i nie miała żadnych uwag do uczestników. Również medycy ze straży siedzieli na swoim posterunku i jak się okazało jednego uczestnika odwieźli do szpitala.

 

Wiem, że zgodę na ten teren otrzymać można, czy osławiony już pan organizator P. takową posiadał, nie mam takich informacji niestety.

Link to post
Share on other sites

I taka mała sugestia Falkenhorst został bardzo szeroko rozreklamowany a w świętokrzyskim szykuje się MA 2015 które nie zostało tak rozreklamowane, ani szeroko opisane.

 

Może warto dać szansę chłopakom z MORTu i spółce by pokazali że nadal da się robić świetne imprezy.

 

 

MA chyba nie potrzebuje reklamy i zachęcania ludu strzelającego miast i wsi do wzięcia w niej udziału, sądząc choćby po tym, że wszystkie wejściówki rozeszły się w pół godziny od ogłoszenia zapisów z tego co pamiętam :icon_razz: Wyrobili sobie opinię, robią robotę i w 2016 na 100% się do świętokrzyskiego przejadę :icon_smile:

 

Czuję jednak, że ta afera mocno się odbije na polskich ersoftach... Nie liczyłbym na powstanie jakiejkolwiek większej imprezy poza istniejącymi w przeciągu następnych 2 - 3 lat, bo ludzie po porostu będą się bać. Z drugiej strony jednak może też ta sytuacja zadziałać w inny sposób - każdy uczciwy organizator będzie się od teraz jeszcze bardziej starał, bo chyba znaczna część ludzi będzie bardzo szczegółowo oceniać każdą imprezę, biorąc pod uwagę każde niedociągnięcie... Ale jak będzie to czas pokaże...

 

Ciekaw jestem co tam na zagranicznych forach wypisują o tym "czymś"... Niestety ja co najwyżej jakieś niemieckie i brytyjskie (o ile ktoś z W. Brytanii brał w tym udział) mógłbym ogarnąć... Zna ktoś języki pozostałych narodowości biorących udział w "grze" żeby poszperać i streścić co tam piszą? Bo to chyba dość istotne dla nas by było...

Edited by Maciejox
Link to post
Share on other sites

W regulaminie nie ma przewidywanej liczby uczestników, ani jakiegokolwiek ograniczenia osobowego, w myśl tego można równie dobrze traktować to jako zlot na 10 tys. osób. Tak naprawdę bez przewidzenia liczby mniejszej niż 1000 osób w świetle prawa można traktować to jako imprezę masową, fakt, że ostatecznie pojawiło się mniej osób nie ma znaczenia.

 

tak, tu w przypadku Falkenwałka się zgadzam (choć pewien nie jestem czy ustawa mówi że musi być limit w regulaminie imprezy - musiałbym sprawdzić), ale ja wcześniej pisałem o niedzielnych wojenkach na 30-40 osób na które żadnej zgody nie trzeba.

 

Co do obszaru Natura 2000 to z tego co wiem nie jet to równoznaczne z definicją rezerwatu:

 

"Obszary Natura 2000 są obszarami ochrony określonych typów siedlisk przyrodniczych oraz gatunków, tj. tylko te gatunki i siedliska są przedmiotami ochrony."

 

nie byłem tam na miejscu ale skoro była tam jakaś droga to:

 

Art. 29. 1. Ruch pojazdem silnikowym, zaprzęgowym i motorowerem w lesie dozwolony jest jedynie drogami publicznymi, natomiast drogami leśnymi jest dozwolony tylko wtedy, gdy są one oznakowane drogowskazami dopuszczającymi ruch po tych drogach. Nie dotyczy to inwalidów poruszających się pojazdami przystosowanymi do ich potrzeb.

 

Wiec jeśli była oznakowana to mogli by wjechać do tego lasu i poruszać się drogami i leśnictwo nie miało by nic do tego, a jeśli to zwykła leśna droga to dostali by pozwolenie, o ile trzymali by się z dala od ww "siedlisk przyrodniczych"

 

Art. 29. 4. Imprezy sportowe oraz inne imprezy o charakterze masowym organizowane w lesie wymagają zgody właściciela lasu.

 

Jeśli już traktujemy FH jako imprezę masową, to w takim Org powinien tylko wystąpiś o zgodę do Nadleśnictwa, a to wydało by ją nieodpłatnie.

 

ilość mitów i błędnych interpretacji ustawy o lasach w odniesieniu do organizacji strzelanek jest niewiarygodna.

 

nie róbmy offtopu :

Link to post
Share on other sites

x54: nie, jeśli w myśl ustawy nie jest to impreza komercyjna ani masowa (taką odpowiedź otrzymałem od nadleśnictwa)

ponad to w przeciwieństwie do paintballa asg nie jest sportem - repliki nie są sprzętem sportowym tylko w gruncie rzeczy zabawkami, więc jako impreza sportowa tez nei musi być zgłaszana :icon_smile:

 

co do reszty, to wydaję mi się że słusznie wyczułeś wałek na kase w braku regulaminu fh

 

1.To ten Nadleśniczy nie zna prawa. Każda impreza ma mieć pozwolenie.

2.Airsoft spełnia definicję sportu niekwalifikowanego.

3.Zabawka tez może być uzywana w sporcie np. florety w szermierce, bambusowe miecze w Kendo.

 

Nie przewidywałem wałka na kase na taką skalę, przewidywalem lipę bo czytałem regulaminy rożnych zlotów - w tym przypadku nie było zadnego, a regulamin jest podstawą jeśli ktoś powaznie podchodzi do tematu.Choćby żeby był "dupochronem".

Brak regulaminu zdradzał amatorkę.

 

A tak na serio wypadało by sie zorganizowac - zrobic cos wspólnie "składkowego" i na serio i zaprosić gości z zagranicy w ramach zacierania złego wrażenia - taka składkę zrobić(lub wyciagnąć kaśe od organizatora) żeby Hiszpanie i inni przyjechali na "nasz koszt". Tylko w taki spektakularny sposób zaciera się złe wrażenie w skali Europy.

Edited by x54
Link to post
Share on other sites

Jeśli czujecie się oszukani to nic prostszego jak zgłosić zawiadomienie o uzasadnionym podejżeniu popełnienia przestępstwa z Art. 286. § 1.kodeksu karnego. Pozew zbiorowy o odszkodowanie to inna para kaloszy, bo to tra i kosztuje.

Link to post
Share on other sites

Wałek stulecia :(. Nie odpuszczajcie! To co typ wykręcił - to draństwo w czystej formie. Cisną się na klawiaturę inne sformułowania, ale jakiś poziom muszę trzymać, w przeciwieństwie do tego indywiduum spod znaku mętnej gwiazdy przekrętu. Obawiam się, że czeka poszkodowanych droga przez mękę. Regulamin tej szmiry miał ciekawe zapisy, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością etc. Tak więc powodzenia! I jutro podziękuję szefowi, że nie dał mi urlopu ;).

Link to post
Share on other sites

Rany ale się cieszę ze nie wybrałem się na tą żenadę - mimo paru prób namówień. Jakoś co roku od paru wiosen jeżdże do Raszówki cena do przyjecia pokonuje się z grupą niezła odległość ale ani razu nie żałowałem ze tam byłem. Jakoś nie wiem czemu widze taką dziwną zależność im więcej kasy sie wydaje tym wieksze sa oczkiwania i jak widać wieksza klapa. Patrzać na to co sie stało można powiedzieć ze zloty w PL nie bedą miały dobrej opini. A ta klapa tylko nagoni kase Czechom i kto wie moze trzeba bedzie zrezygnowac z imprez tu zaoszczędzić i wybrać sie do pepików na parę dni? Martwi mnie tylko ze nasz zlot moze przyciągnąc dużo mniejszą liczbę uczestników przez jednego cebulaka.

Link to post
Share on other sites

Dobra, wałek wałkiem, ale gdzie foty ? ;)

 

Tak na serio to temat będzie długi i szeroki, a z każdym postem jest coraz więcej informacji na temat pana P.

Szkoda tylko, że wybrał do wykręcenia środowisko, które jest bardzo cięte na wszelkie próby wyrolowania innych graczy, ponieważ to szkodzi nam wszystkim. Oby w porę się opamiętał i zwrócił kasę sam z siebie, w przeciwnym razie ludzie swoje zrobią.

Link to post
Share on other sites

Wszyscy jadą po ogach to zrozumiałem ale ja bym się jeszcze doszukiwała tu jeszcze czegoś innego ... wielu tu pisało że gość był już znany w środowisku ASG w rejonie Wa-wy i to bez sukcesów to powiedzcie mi co robiła tam maskotka ASG jaką jest mr. GREY który był gówno dowodzącym jednej ze stron.

Podejrzewam że takiej funkcji nie dostaje się z marszu po wyjściu z auta tylko było to wcześniej ustalone z Orgiem no chyba że się mylę .

Jeszcze przed imprezą zawzięcie jej bronił na forum, a sam się z niej wycofał bez słowa pożegnania jak na GWIAZDĘ imprezy przystało, a u siebie na FB szyderczo jeszcze pisze że odsprzeda wejściówki na niedziele (Żenada )

Nie wierze w to że Nasza maskotka jaką by GREY na tej imprezie bo tak tego człowieka należy postrzegać nic nie wiedziała tym Półtoraku tym bardziej, że też jest ze stolicy.

Bardzo jestem ciekaw też co Miękkopowietrzni TV nakręcili ?? z tego co wiem to byli ludzie, którzy jak to GREY napisał mają parcie na szkło ... i na pewno mieli by coś do powiedzenie . Ale to już się chyba wpisało z charakter imprezy że TV też nie było...

Więc szukajmy wszystkich który mogą mieć coś wspólnego z tą imprezą a nie tylko tych oczywistych.

Link to post
Share on other sites

Wszyscy jadą po ogach to zrozumiałem ale ja bym się jeszcze doszukiwała tu jeszcze czegoś innego ... wielu tu pisało że gość był już znany w środowisku ASG w rejonie Wa-wy i to bez sukcesów to powiedzcie mi co robiła tam maskotka ASG jaką jest mr. GREY który był gówno dowodzącym jednej ze stron.

Podejrzewam że takiej funkcji nie dostaje się z marszu po wyjściu z auta tylko było to wcześniej ustalone z Orgiem no chyba że się mylę .

Jeszcze przed imprezą zawzięcie jej bronił na forum, a sam się z niej wycofał bez słowa pożegnania jak na GWIAZDĘ imprezy przystało, a u siebie na FB szyderczo jeszcze pisze że odsprzeda wejściówki na niedziele (Żenada )

Nie wierze w to że Nasza maskotka jaką by GREY na tej imprezie bo tak tego człowieka należy postrzegać nic nie wiedziała tym Półtoraku tym bardziej, że też jest ze stolicy.

Bardzo jestem ciekaw też co Miękkopowietrzni TV nakręcili ?? z tego co wiem to byli ludzie, którzy jak to GREY napisał mają parcie na szkło ... i na pewno mieli by coś do powiedzenie . Ale to już się chyba wpisało z charakter imprezy że TV też nie było...

Więc szukajmy wszystkich który mogą mieć coś wspólnego z tą imprezą a nie tylko tych oczywistych.

 

"Gratulujemy - zostałeś dowódcą kompanii" - takie słowa usłyszałem na starcie - gdzie wcale o to nie prosiłem.

 

Greya poznałem osobiście, miałem okazję widzieć jego działanie przy organizacji jednej z większych imprez w Polsce. Nie dowodził jedną ze stron, a jedną z kompanii.

 

Masę osób się dało naciąć - nawet z Warszawy, nawet tych, którzy kojarzyli pana B.

 

Jakieś osobiste urazy?

Link to post
Share on other sites

Podobnie jak większość uczestników czuję się oszukany ( wszystko zostało opisane powyżej i nie ma sensu tego powielać).

Jednak nikt się nie przejmie, że my zostaliśmy oszukani, ale: oszukany jest także Skarb Państwa bo:

Jak wszyscy uczestnicy ( ile nas było nie wiem 200 -400 ? ale US ma wgląd w konto i dokładnie sprawdzi) opłaciłem bilet i nie dostałem dowodu wpłaty : paragon, faktura.

Podczas rejestracji organizator odmówił mi przekazania dowodu wpłaty.

Jutro idę do US i zgłaszam ten fakt. Podaję konto na które wpłaciłem za usługę i niech machina US zadziała.

Proponuję wszystkim zrobić to samo.

Edited by Amarantus
Link to post
Share on other sites

Urząd Skarbowy nic nie zrobi, przy wpłatach na konto za uczestnictwo w taki eventach nie jest wymagana faktura czy rachunek bo przychód jest inaczej ewidencjonowany. Jeśli odprowadzi podatek to jest kryty. A Ci którzy chcą złozyć pozew powinni dokładnie przeczytać na jaki regulamin się zgodzili.

Link to post
Share on other sites

O dziwo Bernard P. odebrał telefon. Jednak gdy zadałem pytanie: kiedy dostanę całkowity zwrot kasy, odpowiedział że nie może się wypowiadać bez oficjalnego stanowiska które zostanie podane w środę na stronie fake hor$t. Gdy zadałem pytanie kto ma się określić przecież to on jest organizatorem to odpowiedział: firma której jestem pracownikiem.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...