Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Force core seria AK


Recommended Posts

  • Replies 298
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 5 weeks later...

Przyszło mi dzisiaj FC 104 PMC - nadal stalowe oraz z systemem QSC.

Zawieszka ma pieczątkę z datą 22 kwietnia 2016.

Przy okazji, jakby sie kto zastanawiał - na prowadnicy kolby jest nakrętka, nie jest ona zaślepiona na stałe, można ją odkręcić i chować tam batkę. Nie wiem czy ktoś już kiedyś o tym wspominał.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Powiem szczerze, że nie rozumiem tego hype'u na te kałaszki. Może i za te cenę są lepsze od Cymy, ale szału nie ma. Miałem FC-105 i cieszę się, że szybko sprzedałem. Wygląd obłędny, drewna cudne, ładnie strzela. Ale:

- po 2 strzelaniach dolne łoże złapało luzy,

- luzy pokrywy zamka,

- luzy kolby (niewielkie, ale to tam pa licho)

- selektor, o matko, złapał jakieś luzy i nie dało się zabezpieczyć, czy przełączyć na ogień pojedynczy,

- komora hop-up, łatwo sobie rozregulować np. wkładając baterię, a i przy włożonej baterii ciężko też wyregulować ze względu na zahaczające o nią i kable suwadło zamka.

 

Użyłem na trzech strzelaniach. Dodam, że nie rzucałem nią o ziemię, ścianę, czy otwierałem nią drzwi.

 

Za te kasę, według mnie (bo też mam), lepszy jest AUG :P

Link to post
Share on other sites

Uważam tak samo, jak Hudy. :D Dobre kałachy, tylko trzeba w nie trochę serca włożyć.

Mnie za to ciekawi fakt, czemu tak szybko zjechał mi się gwint w gb od selektora. Można temu jakoś zaradzić? Bo nie widzi mi się mieć teraz jakąś dziwną śrubę wkręconą. Czy lepiej poszukać nowego szkieletu, a jak tak, to jakiego?

No i dodam, że to samo spotkało mnie w gb od Boyi... tego samego dnia. :D

Link to post
Share on other sites

Po co sobie utrudniać życie.. wkręcić stalowy gwint i problem z głowy. Gwintownik m6 z tego co pamiętam, jedna narzynka i 10min pracy. Od 2 lat mam tak w EL i mogę składać, rozkładać ile razy chce bo prawdopodobieństwo zerwania jest z 50x mniejsze niż przy znalowym. Prędzej selektor się skrzywi niż wyrwie gwint.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...