Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Force core seria AK


Recommended Posts

  • Replies 298
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@felo

 

Chrobotanie mogło powstać w momencie, gdy stopień zazębiania się zębatki silnika z zębatką silnikową był coraz mniejszy. Możliwe, że GB fabrycznie spodkładkowany jest "tak se" np.zębatka silnikowa może mieć sporo luzu od góry i unosi się podczas pracy GB odsuwając się od zębatki silnika. Możliwe również, że silnik nie był odpowiednio ustawiony i stąd takie zużycie zębatki (był zbyt płytko/nisko). Kolejna opcja to taka, że zębatka silnikowa jest zbyt wysoko (zbyt wiele podkładek od dołu) względem zębatki na silniku. Ostatecznie możliwe jest, że kilka wymienionych przeze mnie opcji się nakłada. Oba elementy pracując ze sobą w małym zazębieniu zużywały się szybciej niż powinny i taki jest efekt.

 

Ogólnie rzecz biorąc, jest to miejsce w GB, które przy nieodpowiednim podkładkowaniu powoduje najwięcej hałasów, strat itd.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Panowie - Trochę problem z selektorem. Dźwignia na górze (safe) - jest safe. Dźwignia na środek (auto) - jest safe. Dźwignia na dół (semi) - jest auto. Dźwignia z powrotem na środek (auto) - jest auto.

 

To objaw przestawionych krzywek selektora, tak? Nic innego raczej to chyba nie jest, a przynajmniej nic nie przychodzi mi do głowy.

Link to post
Share on other sites

Wytarte zebatki selektora, a dokladniej luz na elemencie który przenosi obciążenie między dźwignią selektora a zebatkami(ten co sie wciska w dzwignie) metoda to albo kupic nowy alumioniowy od elementa z tego co pamietam kiedyś był dostępny lub po podklejac izolacją by wyeliminować luzy. Kolejną przyczyną może być wytarty przerywacz.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Właśnie przyszedł mój AKS-74

FC-A105 (by E&L)

 

 

Po oddaniu ok 100 strzałów, replika nie daje jakichkolwiek oznak życia. Sprawdzane na dwóch bateriach Arma Tech 1100 mAh i Turnigy 1300mAh. Na początku reakcja na spust była zadowalająca jak na zwykłe kable i brak mosfetu. Później reakcja była coraz dłuższa. Trzeba było mocno spust naciskać. Po chwili replika przestawała strzelać, po 20s można było oddać parę strzałów. A teraz po naciśnięciu spustu słychać było jak się troszkę silnik zakręcił i kaplica. Zero reakcji. Naładowałem jeszcze raz batke turnigy i nic.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...