Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ubrania w kamuflażu 3D


Recommended Posts

Osobiście nie używam. Kolega z dawnej ekipy miał jednak komplet w "Real tree" czy jak to się tam zwało. Jesienią naprawdę dawało to radę i to na tyle, że goście potrafili parę metrów obok niego przejść i go nie zauważyć jeżeli był w jakichś krzakach (a sam kolega był dość duży) :teethh:

Link to post
Share on other sites

Ostatnio spotkaliśmy dwie osoby w dokładnie takich bluzach. Fajnie to wygląda. Co do maskowania, to dawało radę. Nie rozbijało sylwetki gdy cała było widoczna, ale w bezruchu czy krzakach działało- zauważyłem te dwie osoby później niż pozostałe. Oczywiście mogło to wynikać z innych przyczyn, ale na pewno te bluzy w tym nie przeszkadzały.

No i najważniejsze- to realtree;)

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o użycie bojowe takich ciuchów, to widziałem je na zdjęciach u przedstawicieli dwóch państw - Niemiec (snajper policyjnego SEKu) i Rosji (żołnierze Alfy FSB).

 

Swoją drogą, wertuję od kilkudziesięciu minut sklepy myśliwskie w poszukiwaniu takich ciuchów i trochę słabo... Albo sklepy lipne, albo towaru ni ma :v

Link to post
Share on other sites

Pany chciałbym kupić taki komplet a najlepiej samą kurtkę. Ale potrzebuje informacji która firma/ jaka sztuka jest lepszej jakości a które to odpowiednik airsoftowego ACM'a.

 

I pytanie nr 2. Czy są takie rzeczy w zieleńszych klimatach?

 

Pytanie 3: jak z materiałem tego tworu? Tzn to coś zbliżonego do bluzy mundurowej? Czy grubsze/cieńsze? Czy to da radę nosić samodzielnie jak bluze ? Czy nakładać na bluze?

 

Np jakieś info o tym? http://www.sklep-robinhooda.pl/odziez-maskujaca-l-xl-deer-hunter-sneaky-3d-camo-pelny-kamuflaz-zestaw.html

Edited by Kalashnikov
Link to post
Share on other sites

Myślałem nad tym albo tym:

 

http://www.sklep-robinhooda.pl/odziez-maskujaca-l-xl-deer-hunter-sneaky-3d-camo-pelny-kamuflaz-zestaw.html

 

http://allegro.pl/zestaw-ubranie-realny-kamuflaz-3d-kominiarka-rek-i6083586335.html

 

Z tym że ten na allegro rzekomo jest z bawełny.

 

Interesuje mnie tylko kurtka. Ale nie mam zerowego pojęcia jak to się sprawuje w praktyce. I czy np w gorące dni da radę to nosić samodzielnie na termo. No i jakość czy to się nie podrze po paru wyjściach.

Link to post
Share on other sites

http://www.aliexpres...2584800432.html

 

Tu masz trochę taniej, szczególnie do takich eksperymentów :icon_biggrin:.

 

 

Sam jak zobaczyłem to zdjęcie co posłał Axel to pomyślałem, czy nie dało by się czegoś takiego skomponować z cebuletą naszą. Ten zdaje się mieć podobne ubarwienie, no i zawsze można poprawić kolorki jakimś szprajem Fosco :teethh:. Cena za komplet nie boli w porównaniu do tych z myśliwskich sklepów, tym bardziej że nas interesuje tylko góra. Może jak będą luźne fundusze... :teethh:. Mam wrażenie, że spodnie wz93 + ta góra + boonie i moskitiera dałyby ciekawy config :icon_biggrin:.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 6 months later...

Wtrącę się - zapewne to to :

 

http://allegro.pl/si...5765019821.html

Jest sporo różnych siatek maskujących na allegro (m.in. gotowa np. w Woodlandzie).

 

Sam z tego zamierzam także zrobić, więc także interesuje mnie sprawa :icon_wink:

 

Szyjąc samemu można zejść sporo taniej od oryginalnych (kupując woodland i białą po 2 m za ponad 100 zł mamy 2 kamuflaże + do tego trochę juty i będzie jeszcze lepszy efekt).

 

Ale na fotkach wygląda to mega i maskuje bardzo dobrze (na niektórych zdjęciach wyłapałem lunetę na Swd :icon_wink:

 

Sam, aby ten efekt poświaty soczewki wyeliminować zrobiłem sobie tuleję 9 cm i nałożyłem na lunetę :icon_wink:

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

Kolega przedwczoraj używał takiego czegoś na strzelaniu. Typek przeszedł jakieś 2m od niego i nic nie zauważył...

 

Wołam:

 

Jako, że jestem użytkownikiem tegoż stroju, informuję, iż jest to rosyjska kopia Jack Pyke LLCS produkowana na kontrakt dla CSN FSB (Alfa, Wympieł itd.).

 

Jest to właściwie Jack Pyke z minimalną różnicą w kroju bluzy.

 

Zalety:

-minimalna waga,

-świetnie maskuje,

-nie ogranicza ruchów,

-złożony zajmuje bardzo mało miejsca,

-w zestawie pokrowiec na plecak,

-przelotowe kieszenie spodni,

-możliwość założenia na kamizelkę/chestrig (dostęp do ładownic sprzodu - nie dotyczy oryginalnego Jake Pyke LLCS),

-czuć i słychać uderzające kulki (zależy też od spodnich warstw, ale nie wpływa na odczuwanie trafień tak jak ghillie).

 

Wady:

-wytrzymałość materiału (agresywnych ostrężyn nie wytrzyma),

-cena.

 

Jak działa można ocenić na filmiku (od 15:55):

Edited by delin0m
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...