Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ASH "Festung Posen 1945" 25 lutego 2017 Battle Arena


Recommended Posts

  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam pytanie do orgów. Czy planowana przerwa na posiłek i przeorganizowanie się odbędzie się w polu czy raczej gdzieś w pobliżu parkingu czy wcześniej zorganizowanego punktu zbornego? Pytam, ponieważ nie wiem czy i w czym targać jedzenie, kuchenkę i takie tam. Jeśli wrócimy wszyscy do punktu wyjścia to nie widzę problemu. Jeśli jednak mam jeść w polu, to muszę zorganizować jakiś worek to targania... Jako USman mam wszystko w masecie na plecach, a tu, na wschód od Odry... to nie wiem :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

A przy okazji, ile jest do zapłacenia na miejscu? (Nie będziemy "na krzywy ryj" się zjawiać!)

Tyle samo, co przelewem, czyli 30zł

 

Mam pytanie do orgów. Czy planowana przerwa na posiłek i przeorganizowanie się odbędzie się w polu czy raczej gdzieś w pobliżu parkingu czy wcześniej zorganizowanego punktu zbornego? Pytam, ponieważ nie wiem czy i w czym targać jedzenie, kuchenkę i takie tam. Jeśli wrócimy wszyscy do punktu wyjścia to nie widzę problemu. Jeśli jednak mam jeść w polu, to muszę zorganizować jakiś worek to targania... Jako USman mam wszystko w masecie na plecach, a tu, na wschód od Odry... to nie wiem :icon_biggrin:

Przerwa nie będzie w polu, wszyscy będą mogli sobie spokojnie pójść do samochodów, coś zjeść, podładować baterie (o ile będą wolne gniazdka), porobić sobie zdjęcia na terenie czy nawet odpalić ognisko. Jeszcze nie wiemy dokładnie jak długa będzie przerwa, na miejscu zostanie ustalone ile potrzeba, ale nie na pewno nie krócej niż godzina bo trzeba przygotować się i teren do fazy nocnej a tu będzie nieco roboty :icon_wink:

Link to post
Share on other sites

Oczywiście mówimy tylko o ubiorze :icon_razz2: repliki to inna bajka :icon_biggrin:. Pałatka LWP-38 zł, hełm czeski - 50 zł (gwiazda wydrukowana na kartce samoprzylepnej i nieprzyklejona na hełm , mam kilka w zapasie jak by ktoś potrzebował), materiał na spodnie 60 zł- uszyłem sam tak jak potrafiłem, owijacze z bandaża elastycznego farbowane na oliv- 6 zł. :icon_wink:

Link to post
Share on other sites

Pytanie. Czy uszła by taka stylizacja gdybym założył ruski zimowy maskałat? Taki http://allegro.pl/ma...6717413540.html pod spód wtedy wszystko jedno.Na głowę jakaś furażerka albo polski hełm z prl z czerwoną gwiazdą. I MP40 zdobyczne. Jeśli tak to jest szansa żebym się zebrał jakoś i zasilił szeregi bratniej Armii Czerwonej. Zawsze mogę jeszcze pałatkę zarzucić.

Edited by krkmf
Link to post
Share on other sites

W Polskim ASH jeśli chodzi o RKKA jest duża tolerancja więc myślę że da rade.

 

Ale jeśli chcesz kupić ten co pokazałeś proponuję dołożyć 15zł i mieć iście taki jak ma być a po za tym odpowiednimi farbami i szablonami można przemalować na letnią Amebę gdyż krój jest ten sam. :icon_wink:

 

http://www.whlasrzeczy.pl/maskolat-zimowy-roz-2.html

Edited by Grisza1122
Link to post
Share on other sites

I o to właśnie chodzi. Radzieckie maskałaty z tego okresu słynęły ze swojej workowości i doskonale zniekształcały sylwetkę bo mundur mundurem a maskałat ma maskować. Z resztą specjalnie dobierali większe rozmiary, pole walki to nie plac defiladowy. :icon_wink:

 

A poza tym Niemieccy żołnierze często wspominali o sowieckich zwiadowcach/snajperach w specjalnych kombinezonach których niesamowicie ciężko było zlokalizować.

 

Przykład rekonstrukcji Szturmowców.

big_10410796-506553602780103-1632504742079771711-n.jpg?lm=1480776651

Edited by Grisza1122
Link to post
Share on other sites

Po grze, kiełbasie i piwku na miejscu, postanowiliśmy, że zostajemy na noc. Udało nam się znaleźć nocleg w okolicy- Pokoje gościnne Piątek, Kutnowska 47. Jeśli ktoś ma ochotę, może spróbować zarezerwować coś dla siebie. My mamy zaklepane 4-5 łóżek.

 

 

P.S jeśli ktoś ma do użyczenia na czas gry ładownicę do mosina, chętnie przygarnę. Zwrot na miejscu.

Edited by wish
Link to post
Share on other sites

Po grze, kiełbasie i piwku na miejscu, postanowiliśmy, że zostajemy na noc. Udało nam się znaleźć nocleg w okolicy- Pokoje gościnne Piątek, Kutnowska 47. Jeśli ktoś ma ochotę, może spróbować zarezerwować coś dla siebie. My mamy zaklepane 4-5 łóżek.

 

 

P.S jeśli ktoś ma do użyczenia na czas gry ładownicę do mosina, chętnie przygarnę. Zwrot na miejscu.

 

My nie jesteśmy wybredni i mamy pod tym adresem raczej spartańskie warunki ale dla hardcorowców jest jeszcze coś takiego w centrum miejscowości Piątek: http://meteor-turystyka.pl/sm-piatek,piatek.html w nieco tańszej opcji :icon_wink:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...