Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

eMki [SA] (Specna Arms)


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dzięki za pomoc. Jaką baterie wrzucić mogę? Podobno 7.4v, na 11.1 polecą zębatki ale z drugiej strony wymieniłbym wtedy na lepsze.

 

Jeszcze drugie pytanie, czy da się usunąć rysy? Mam na body ale najgłębsza jest na klapce od hop-up. Może da się ją wymienić?

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Body jest ze ZnAlu - rysy będą się zdarzać. Opcją jest nie owinięcię folią bąbelkową i nie wyjmowanie z pudełka ;)

pewnie można się bawić środkami do usuwania rys z metalów i lakierów samochodwych. Albo zamalować

Edited by Majkhel
Link to post
Share on other sites

jest napisane - 110mm, czyli o 37mm dłuższa. Lufa wewnętrzna się schowa elegancko. Czy za długa? Na pewno w tym sensie, że nie skończy się równo z lufą wewnętrzną. Pytanie, czy Ci to przeszkadza

 

Ja mam na przykład założoną u siebie atrapę tłumika również dłuższą o 3cm i mi nie przeszkadza

Edited by Majkhel
Link to post
Share on other sites

Nie lepiej przyłożyć miarkę i zobaczyć ile faktycznie brakuje? Lufy zewnętrzne i wewnętrzne w Specnach to dwie różne długości. 363mm powinno pasować do typowej m4a1 bez przedłużek. Druga sprawa, topisz kasę, madbull to szajzz.

Link to post
Share on other sites

Jak ma SA-B02, to lufa wewnętrzna jest tak jak napisał - 290mm. No i nie jest to typowe m4a1, tylko wersja krótsza jakieś 10cm. Nie dobierze się do niej lufy wewnętrznej "na wymiar" bez przycinania czegoś. Pomijam opcję wykonania takowej na zmówienie

Przy B02:

-lufa wewnętrzna 363mm - przedłużka 10cm (minimum 7,3cm).

-lufa wewnętrzna 455mm - przedłużka 19-20cm (minimum 16,5cm)

Edited by Majkhel
Link to post
Share on other sites

Witam posiadam SA-V02 i czy ktoś wie jakiej długości to ma lufę wewnętrzną, czy stockowo bez strachu o części można śmigać na sp 120 guardera, wprawdzie bardziej będzie eksploatowana w cqb z tłumikiem który pewnie przykryje dłuższą preckę, ale raz na jakiś czas będę chciał ją zabrać do lasu bo aż szkoda nie skorzystać z systemu wymiany springa. Kumpel z teamu lata juz dwa lata ze springiem 120 na stocku i nic mu się nie dzieje, wiec jak to jest z tymi specnami, ja mam teraz stockowego springa specny który daje mi 370 fps producent podaje 375fps, kupowana była w cytadeli asg jeśli ma to znaczenie. Dzięki za wszystkie odpowiedzi :)

Link to post
Share on other sites

120 bez problemu. Co do długości to googlowi bym nie ufał. Bierze dane ze stron, a w przypadku mojej Specny długości te mijały się o kilka cm.

 

Sorki że tak dopytuje ale serio full stock i 120 guarder bez zająknięcia? Wcześniej miałem G36 boyi i trzeba było dużo zmienić. Ile powinienem uzyskać fps zakładając że pewnie nieszczelności się znajdą ? I zakładając że nie mam za dużych funduszy to jaką lufę madbulla brać? jaką długość?

I czy stockowa sprężyna specny może wydawać taki dziwny dzwięk jak by rezonowała takie brzdąknięcie po strzale :P

Edited by Budzu92
Link to post
Share on other sites

 

Sorki że tak dopytuje ale serio full stock i 120 guarder bez zająknięcia? Wcześniej miałem G36 boyi i trzeba było dużo zmienić. Ile powinienem uzyskać fps zakładając że pewnie nieszczelności się znajdą ? I zakładając że nie mam za dużych funduszy to jaką lufę madbulla brać? jaką długość?

I czy stockowa sprężyna specny może wydawać taki dziwny dzwięk jak by rezonowała takie brzdąknięcie po strzale :P

Co do stockowej sprężyny to się zgodzę. Dźwięk mocno metaliczny i tak jak mówisz 'rezonujący' :P

Link to post
Share on other sites

Bo Boyi to gówno. Tak samo syfiaste V3 jak ich słynne V2 pękające od patrzenia. Jeśli się tego nie dopieści to poddaje się na sp120. Głównie kiepściutkie ząbki na tłoku i kołach. Szkielet jest całkiem znośny, ale nie o tym.

Także dla normalnej repliki sp120 to nadal strefa komfortu. Powinno to dać nie mniej jak deklarowane 120m/s, jak znam życie to wyjdzie między 410-430fps na stocku. Madbulla nie bierz, bo to strata każdego włożonego w to grosza. Najlepiej poniżej Prometheusa nie schodzi, ale od biedy można dać PPS/SHS, bo sprawdza się całkiem ok, a kosztuje prawie nic. Długość taką żeby pasowała do cylindra, jest temat na forum "cylinder typ ma znaczenie" czy jakos tak. W Specnach jest typ 2 w razie czego.

Stockowa sprężyna brzęczy, bo nie ma łożyskowania ani na prowadnicy, ani na głowicy, do tego sprężyna sama w sobie jest króciutka, więc po strzale wibruje luzem, stąd to brzdąkanie. Już sama wymiana na coś normalnego jak Guarder da zauważalne efekty.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Siema,

Posiadam Specne model SA-B04. Chciałbym poprawić celność i dystans, z czasem dopiero dojdzie szybkostrzelność. Wałkując temat od początku do końca, pozbierałem informacje, ale mimo to chciałbym, żebyście pomogli mi wybrać to co mam zmienić na początek. Oczywiście zależy mi też, żeby wszystko było w miarę trwałe i nie rozpadło się po kilki strzelankach. Replika jest w pełni stockowa. Dobra, na pewno na początku wymienić gumkę, sprężynę i smarowanie, ale na jakie?

- Smarowanie

- Wymiana kabli na niskooporowe

- Bateria: LiPo 7,4V?

- Gumka: Systema, Energy, Guarder, G&G?

- Sprężyna m125 Element, m120 Guarder?

- Komora: King Arms, ProWin?

- Lufa: Prometheus 6.03/266 mm?

- Dysza: SHS, Protech?

To chyba by było na tyle, zależy mi na kolejności wymiany, bo wiadomo, że od razu wszystkiego nie kupię, a spamować pytaniami "zrobiłem to i co dalej?" to też nie ma sensu.

Jeżeli coś pominąłem to liczę na Waszą podpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Zacznij od gumy, kabli, podkładkowania i całej roboty w gb, potem lufa i komora z dyszą. Sprężynę możesz wymienić byle kiedy, baterię również.

Guma Systema/niebieski Madbull, sprężyna Guarder, lufa oczywiście Promyk, komora Prowin, dysza może być SHS.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...