Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

eMki [SA] (Specna Arms)


Recommended Posts

Nie odrobiłeś lekcji. Nadal zadajesz pytania na które padło już pierdyliard odpowiedzi. Nie potrafisz wyciągnąć wniosków z tego co zostało napisane przez użytkowników.

Pytasz o sprężyne a nawet nie wiemy ile Ty chcesz mieć FPS po jej zmianie...

 

Raptem 3 strony wcześniej opisany jest dokładny set na 460FPS.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@wiciok

Dzięki, teraz wiem od czego mam się zabrać.

 

@Rogaś

Tak jak napisałeś, padło pierdyliard odpowiedzi, że już zacząłem się w tym gubić, a opis Brzuskiego jakimś sposobem mi umknął. Moim głównym pytaniem, było od czego zacząć, tej informacji nie mogłem wyszukać, możliwe też, że przeoczyłem. Co do FPS faktycznie zapomniałem napisać, akurat chodziło mi o te stałe 460, ale modyfikując trochę set dzięki radom wicioka uda się wycisnąć więcej.

 

Dzięki za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Witam, potrzebuję pomocy gdyż nie mam zielonego pojęcia co zrobić. Po rozebraniu body, dźwignia wycofała się w dziwny sposób i nie chce wrócić z powrotem na swoje miejsce, przy odciąganiu nie otwiera się klapka do hopsiupa, zapodaje załącznik jak to wygląda oraz środek, proszę o pomoc :/

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1b14d257f8b76ced.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a7c63e9c22fd81ae.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4f2ccfdc56305771.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cd916d6cc5084e31.html

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Cześć, jestem ponad rocznym posiadaczem SA-B04

Modyfikacje: G&G Zielona

Jak do tej pory z repliką nie było żadnych problemów, pomijając niektóre zewnętrzne śrubki, które lubią same się odkręcać.

 

Chciałbym wsadzić baterie LiPo 11.1V jak i wymienić sprężynę na 130 od Guardera plus dysza. Jak uważacie, powinienem przy okazji czyszczenia i smarowania elementów GB wymienić coś jeszcze chcąc wymienić w/w elementy?

 

Z tego co słyszałem / czytałem, GB spokojnie wytrzyma sprężynę 130, pytanie czy LiPo 11.1V może namieszać.

Obecnie używam LiPo 7,4V jednakże ROF na stockowym NiMHu jest bardziej zadowalający, dlatego też chęć wsadzenia 11.1V.

 

@Admin - Proszę o usunięcie posta wyżej, gdyż nie miałem możliwości edycji.

Link to post
Share on other sites

Hej, to już było wcześniej omawiane w tym temacie.

 

Bezpieczniej jest wymienić kable na niskooporowe przy przejściu na lipo 11.1V

Można też wymienić wtedy tłok.

Z dyszą uważaj na długość (też już o tym było) - stockowa ma 20.9mm.

Edited by Majkhel
Link to post
Share on other sites

Hej, to już było wcześniej omawiane w tym temacie.

 

Bezpieczniej jest wymienić kable na niskooporowe przy przejściu na lipo 11.1V

Można też wymienić wtedy tłok.

Z dyszą uważaj na długość (też już o tym było) - stockowa ma 20.9mm.

 

Wiem, że już było. Przeczytałem oba tematy odnośnie eMek Specny. Ludzie różne, rzeczy wymieniali. Jednakże, ktoś zawsze mógł doświadczyć czegoś nowego, dlatego też pozwoliłem sobie zapytać. Dzięki za odpowiedź.

 

Wiem, że inni użytkownicy replik od SA, narzekają na komorę HopUP. Pomimo zastosowania tuningu, efekt nie jest zadowalający.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam, jestem nowy na forum, mam nadzieje ze dobrze wybralem dział i temat. Postanowiłem zakupic sobie emke od specny a dokladnie SA-B02, chce ją "ucharakteryzowac" na HK416 (tylko z wygladu) czy zna ktos wymiary lufy zewnetrznej? bo na gunfire (http://gunfire.pl/pr...rms-SA-B02.html) podana jest tylko wewnetrzna a planuje kupić ten front panel ... wie ktos czy bedzie on w pełni kompatybilny z tą emką?

 

PS. da sie cos zrobic z "muszką" (jak zle to nazwalem poprawcie, mianowicie chodzi mi o 2 czesc celownika- ta na lufie)

Edited by kubalus
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Wszystko ok, sensowny zestaw. Nie wiem jak z długością dyszy, ale jeśli była tu wspominana i pasuje, to nie będzie problemu. Stockowy dystanser faktycznie gunwo, warto wsadzić cokolwiek innego. Do gumki GG nie będzie potrzeba żadnego tłuściocha, więc może nawet wystarczy dociąć kawałek wkładu do długopisu, czy izolacji z kabla.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Chciałbym się podzielić doświadczeniem. Mam Specnę, może umrzecie, ale przerzuciłem się w sumie z G&P na to... I nie wróciłbym do G&P, ale do rzeczy.

 

1. Pasują szkielety:

a) Lonex/Ultimate

b) SHS CNC

c) Retro Arms - najnowsze

 

Siedzą prosto i dają odpowiednie FPS.

 

2. Mblock i 500 wraz ze stockowym szkieletem to dobra opcja. Dodaj sorbo i masz git zestaw.

3. Stock koła cisnołem na M140 Tornado długo, wymieniłem na szybsze w sumie.

4. Stock silnik ciągnął na 11,1 ww. sprężynę, strzelałem się tak sezon zanim nie odłożyłem na Torque jakiegoś.

5. Łożyska są ok, nie padło mi nic.

6. ASCU pasuję bez większych przeróbek w większości wypadku, nie wiem jak jeszcze z Gen4.

 

Generalnie, za te pieniądze, polecam. :S

Link to post
Share on other sites

Wrzucałem Retro. Po złożeniu w całość, kółko regulacji się blokuje, trze o szkielet. Mam jeszcze Prowin by ACM z azteko, tego nawet nie testowałem, bo nie wchodzą w nią kulki, ani lufa z gumką :teethh: . Na długość pasuje, replika daje się spiąć bez problemu, ale chińskie CNC ma za małe średnice wewnętrzne i dalej tego nie pobadam...

Link to post
Share on other sites

Komora ProWina także trze kółkiem regulacji o szkielet w miejscu przedniej śrubki.

Ostatecznie udało mi się ustabilizować FPS na tej komorze z dysza do MP5 plus szlif popychacza. Na M140 SHS, cylindrem typ2 i Guarderze 400mm 6.02 pluje kolo 465-463fpsy.

Próbowałem dyszy SHS M4 i było jeszcze gorzej. Dodam że dysze jaka teraz siedzi tam jest nie fazowa a jej czkło jest płaskie. Dopiero na takiej dyszy uzyskałem szczelność miedzy GB-komora.

Link to post
Share on other sites

Mam b02 która służy głównie do CQB, stąd zamontowana słabsza sprężyna z zestawu m90 ( niektórzy mówią że to 85) na której wyciągam 300 fps.

Jednak chciał bym żeby mogła ona również służy przy grach na budynkach do strzelania na zewnątrz ( z budynków na pole ), jak również mój styl gry skłania mnie raczej do walki na krótkim/ średnim dystansie.

Dlatego chciał bym podnieść jej moc do 340-350 fps.

Niestety ze względu na gwarancje nie za dużo mogę zrobić.Dlatego myślałem nad zamontowaniem sprężyny 100, czy ktoś może próbował montować 100 i z jakim efektem,

I jeszcze pytanie lepiej zamontować zielona G&G czy może flathopa?

I czy przy flathopie nie traci się za dużo fps ?

Link to post
Share on other sites

Mam Guardera 120, poza tym nie zmieniałem nic w gearboxie. Oczywiście podkładkowany i przesmarowany gearbox( przez serwisanta. Nie sklepowowego) i wyciągam 445-447 fps przy lufie 290mm. Lufa to Promyk( zostanie przy zmianie na markową firmę).

Za to dzisiaj poleciała dźwignia naciągu w drugiej Specnie do CQB i muszę wymienić :icon_evil:

Edited by argawen
Link to post
Share on other sites
Mam Guardera 120, poza tym nie zmieniałem nic w gearboxie. Oczywiście podkładkowany i przesmarowany gearbox( przez serwisanta. Nie sklepowowego) i wyciągam 445-447 fps przy lufie 290mm. Lufa to Promyk( zostanie przy zmianie na markową firmę).

Za to dzisiaj poleciała dźwignia naciągu w drugiej Specnie do CQB i muszę wymienić :icon_evil:

Na SP120 masz 445 fpsów? Jaka lufa dokładnie i jaka gumka?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...